Pēc mēneša pārtraukuma lielais futbols Jelgavā

SynotTip futbola Virslīgas čempionāts tuvojas savam noslēgumam. 30. septembra pēcpusdienā futbola klubam “Jelgava” paredzēts mačs ar ventspilniekiem.

Pēc skaistās uzvaras pār “Liepāja/Mogo” aļņi vēl saglabā teorētiskas izredzes cīnīties par 4. vietu, kas var dot ceļazīmi uz UEFA Eiropas līgas kvalifikāciju. Vispirms gan jāuzvar katra nākamā spēle, lai soli pa solim tuvotos, šķietami, nereālam mērķim. Jebkura uzvara, jebkurš lokāls panākums dod ticību un pārliecību par saviem spēkiem jau nākamās sezonas kontekstā. Un pat ja mērķi neizdosies sasniegt, vairākas spilgtās spēles sezonas beigās var kļūt par efektīvām zālēm pēc klibojošās sezonas vidusdaļas.

Spēlē pret “Ventspili” komandai būs jāiztiek bez komandas kapteiņa Ginta Freimaņa, kurš Liepājā tika pie savas 4. dzeltenās kartītes. Paredzams, ka viņa pozīciju laukumā varētu ieņemt Endijs Šlampe. Tiesa, grūti būs paredzēt, kādu spēlētāju izkārtojumu izvēlēsies komandas galvenais treneris Raviļs Sabitovs. Līdz šim trijās spēlēs krievu speciālista vadībā komanda ir spēlējusi gan 4-3-3, gan 4-4-2 un pat 5-3-2, kas arī atnesa uzvaru Liepājā.

Pretinieks

Šogad FK “Ventspils” ar vērienīgu pasākumu atzīmēja 20 gadu jubileju. Savu pirmo sezonu Latvijas futbola Virslīgā “Ventspils” aizvadāja 1997. gadā, turnīra tabulā paliekot 4. vietā. Kopš 1998. gada ventspilnieki allaž ir bijuši Latvijas čempionāta Top 3. Taču šogad perspektīvas iekļūt vadošo trijniekā ir krietni zemākas nekā iepriekšējos 20 gados. Priekšā Pola Ašvorta vadītajai komandai ar atrāvienu atrodas “Spartaks”, “Riga” un RFS. Divus punktus priekšā ir “Liepāja/Mogo”, kas 22. oktobrī uzņems Kurzemes derbiju. Četras spēles līdz sezonas beigām Ventspilī pastāv lielas bažas par tikšanu Eirokausos. “Jelgava” faktiski var nogremdēt sekmīgo Ventspils kuģi, izcīnot uzvaru šodienas spēlē.

Savstarpējās spēles

Šodien tiks aizvadīta 30. savstarpējā spēle starp “Jelgavu” un “Ventspili” Virslīgas ietvaros. Citas komandas tik bieži savā starpā nav spēlējušas. Tas jau tamdēļ, ka ienāca Latvijas spēcīgākajā čempionātā krietni vēlāk nekā jelgavnieki un Ventspilnieki. 14 no 29 spēlēm uzvaru ir svinējuši FK “Ventspils” futbolisti. Arī abu komandu pēdējā spēlē pārāki bija kurzemnieki, 5. augustā izcīnot minimālu uzvaru Ventspils pilsētas svētku ietvaros. Vēl divās spēlēs šosezon pārāka bija “Jelgavas” komanda, arī iepriecinot savus iedzīvotājus Jelgavas pilsētas svētkos. Kopumā “Jelgavas” kontā deviņas uzvaras pār “Ventspili” Virslīgas čempionāta. Tām klāt nāk vēl trīs panākumi Latvijas kausā.

Mājas spēle

Pēdējo mājas spēli Virslīgas čempionātā jelgavnieki aizvadīja 25. augustā, kad dramatiskā cīņā ar 1:2 tika piedzīvots zaudējums pret “Riga” FC. Šosezon uz spēlēm Zemgales Olimpiskā centra stadionā vidēji nāk 600 cilvēki, allaž nodrošinot patīkamu futbola atmosfēru. Ieeja uz spēli joprojām 2€, bet bez maksas – bērniem līdz 14 gadu vecumam, pensionāriem, invalīdiem, Latvijā licencētiem treneriem un tiesnešiem, kā arī visiem, kam ir karte “Mana Jelgava”.