Pēc pauzes pret “Mettu”

“Optibet” futbola Virslīgas 25. kārtas mačā “Jelgava” savā laukumā uzņems “Mettu”. Spēles sākums Zemgales Olimpiskā centra stadionā plkst. 18:00.

Pēc sekmīgas spēles pret Jūrmalas “Spartaku” jelgavnieki labā noskaņojumā devās divu nedēļu pauzē. Pārtraukumi ir iespēja traumētiem futbolistiem atgriezties ierindā, bet pārējiem spēlētājiem atvilkt elpu pirms svarīga nogriežņa. Augustā “Jelgavu” sagaida četras [trīs, ja “Riga” tiek UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas play-off kārtā] svarīgas spēles Virslīgā un Latvijas kausa ceturtdaļfināls pret “Daugavpili”.

Šonedēļ ziņojām, ka komandu pametis viens no kluba simboliem Artis Lazdiņš, kurš tagad ir jauna izaicinājuma meklējumos. Tāpat jābilst, ka komandas sastāva komplektācija uz sezonas atlikušo daļu vēl nav noslēgusies. Šonedēļ dublieri aizvadīja maču pret Norvēģijas komandu “Rana” FK, kur piedalījās divi meistarkomandas pārbaudāmie futbolisti.

Vēlreiz uzsvērsim, ka tuvākās trīs spēles jelgavniekiem būs ārkārtīgi svarīgas no turnīra tabulas aspekta. 10. augustā mačs pret 9. vietā esošo “Mettu”, pēc nedēļas tikšanās ar 5. vietas īpašnieci “Valmieru”, bet pēc tam dubulttikšanās ar tuvāko sekotāju “Daugavpili”. No rezultātiem augustā daudzkārt atkarīgs tas, ar kādu motivāciju komanda spēlēs rudens mačos.

Pretinieks

“Metta” savās iepriekšējās Virslīgas spēlēs demonstrēja kvalitatīvu futbolu. Tas gan neļāva studentiem tikt pie lielas punktu ražas. Neizmantotās iespējas pret RFS lika samierināties ar punktu, divi vienpadsmit metru soda sitieni galotnē sabojāja spēli pret “Liepāju”, bet neveiksmes uzbrukuma noslēguma fāzē liedza pieveikt nestabilo Jūrmalas “Spartaku”.

Vasaras pāreju periodā rīdzinieku rindās parādījās divi uzbrukuma līnijas futbolisti. Komandai pievienojās brazīlietis Vinisiuss un daugavpilietis Ričards Žaldovskis. Neviens no viņiem gan šobrīd nav kļuvis par stabilu pamatsastāva spēlētāju, jo priekšā atsācis bombardēt jaunais talants Raimonds Krollis. Septiņpadsmit gadus vecajam futbolistam izdevies gūt vārtus iepriekšējās divās spēlēs un panākt rezultatīvāko latvieti Vitāliju Jagodinski bombardieru tabulā.

Savstarpējās spēles

“Jelgava” un “Metta” savā starpā tikās mazāk nekā pirms mēneša. Latvijas kausa astotdaļfināla spēlē jelgavnieki, pateicoties Iraklija Bidzinašvili realizētajam vienpadsmit metru soda sitienam, izcīnīja minimālu uzvaru 1:0. Čempionātā savukārt divas uzvaras šosezon izcīnījusi “Metta”. Abas spēles noslēdzās ar rezultātu 2:1 zaļibalto labā. Jābilst, ka pēc otrās neveiksmes pret “Mettu” savu amatu atstāja Marians Pahars.

Mājas spēle

Virslīgas futbols atgriežas Zemgales Olimpiskā centra stadionā. Jābilst, ka spēle starp “Jelgavu” un “Mettu” šodien nebūs vienīgā Jelgavas ietilpīgākajā stadionā. Rīta pusē ZOCā sacentīsies 2004. gadā dzimušie jaunieši no Latvijas, Vācijas, Polijas un Ukrainas, kuri piedalās Latvijas Futbola federācijas neatkarības kausa izcīņā. Maču sākums plkst. 10:00.