Pēc pauzes spēle pret “Mettu”

Lielajā piektdienā futbola kluba “Jelgava” galvenā komanda aizvadīs “Optibet” Virslīgas 7. kārtas maču pret FK “Metta”. Spēle kluba sporta bāzē sāksies plkst. 18:00.

2019. gada Virslīgas čempionātā piedalās nepāra skaitlis komandu. Visām Virslīgas dalībniecēm četras reizes čempionāta laikā ir jāizlaiž viena kārta. FK “Jelgava” izlaida 6. kārtu, kuras spēles notika 14. un 15. aprīlī. Līdz ar to aļņiem bija veselas 10 dienas, lai sagatavotos 7. kārtas spēlei pret “Mettu”.

Abas sāncenses pirms savstarpējās spēles izcīnījušas uzvaras pār Jūrmalas “Spartaku”. Jelgavnieki 9. aprīlī bija pārāki ar 2:1, kamēr “Metta” 14. datumā sakāva jūrmalniekus ar 3:0. Turnīra tabulā Jelgavas un Rīgas vienības šķir trīs punkti un “Metta” uzvaras gadījumā var apsteigt Mariana Pahara vadīto komandu.

“Jelgavas” treneru štābam pirms gaidāmās spēles galvassāpes sagādā virkne savainojumu, kas var liegt dažiem futbolistiem doties laukumā 19. aprīļa vakarā. Komandai joprojām nevar palīdzēt Džaels Eisdens, Ivo Minkevičs, Helvijs Staļģis, Andris Krušatins un Marks Kurtišs. Tuvu traumas sadziedēšanai ir Artis Lazdiņš, kurš gan pret “Mettu”, visticamāk, laukumā vēl nedosies. Toties atpakaļ ierindā ir Gurams Lukava, kurš pagājušās nedēļas nogalē svinēja savu 24. dzimšanas dienu.

Pretinieks

FK “Metta” sezonas ievadā piedzīvoja piecus zaudējumus pēc kārtas, taču nevar teikt, ka kādā no šīm piecām spēlēm studenti bija galvas tiesu vājāki pār saviem sāncenšiem. Četrās no piecām reizēm “Metta” zaudēja ar vienu vārtu starpību, turklāt divreiz izšķirošie vārti tika ielaisti mača galotnē. Pārtraukt sāpīgo neveiksmju sēriju Andra Riherta vadītajai komandai izdevās 6. kārtas mačā pret Jūrmalas “Spartaku”.

“Mettai” kā ierasts ir ļoti jauns sastāvs, kurā šosezon izceļas vairāki kluba audzēkni. Par pirmo “Mettas” audzēkni, kurš guvis vārtus Virslīgas spēlē, kļuva 2001. gadā dzimušais Renārs Varslavāns. Ar precīzu sitienu paguvis izcelties arī viņa vienaudzis Rihards Ozoliņš. Tāpat mettiešu sastāvā izceļas divi Dienvidāfrikas spēlētāji Kabelo Seriba un Kgotso Masangane, bet vienības rezultatīvākais futbolists ar trīs gūtiem vārtiem ir krievu pussargs Tamirlans Džamalutdinovs.

Savstarpējās spēles

“Jelgava” un “Metta” sacenšas jau astoto sezonu pēc kārtas. Iepriekšējo septiņu laikā šo vienību duelis visbiežāk noslēdzās ar rezultātu 1:1. Arī pērnā gada sezonā pēc pirmās savstarpējās spēles Zemgales Olimpiskā centra stadiona tablo rādīja divus vieniniekus. Pēc tam komandas apmainījās ar divām uzvarām: “Jelgava” svinēja panākumus Virslīgas 2. un 4. aplī, kamēr “Metta” izrādījās pārāka Latvijas kausā un 3. apļa spēlē “Daugavas” stadionā.

Mājas spēle

Spēle pret “Mettu” jelgavniekiem būs jau ceturtā, kas notiks futbola kluba sporta bāzē. Atgādināsim, ka līdzjutējiem vēl ir iespēja krāt ieejas biļetes [vienas biļetes cena – 2 eiro], lai 27. aprīlī piedalītos jaudīga velosipēda izlozē. Mača laikā stadionā varēs iegādāties siltus ēdienus, dzērienus, kā arī kluba atribūtiku [arī kreklus!].