Pēc piektā Latvijas kausa!

9. jūlijā jelgavnieki dosies uz Jēkabpili, kur aizvadīs Latvijas kausa 1/8 fināla spēli pret vietējo FK “Jēkabpils”/JSC. Mača sākums 18:00, tiešraide Sportacentrs TV un Sportacentrs.com.

Trīs dienas pagājušas kopš lielās spēles Eiropas līgā, kur mūsu futbolisti spēlēja ar milzīgu vēlmi un pašatdave. Taču pretinieks šoreiz izrādījās pārāk spēcīgs. Cerēsim, ka nākotnē izlozes kundze būs saudzīgāka pret mūsu puišiem. No Eiropas līgas pārslēgsimies uz vietējiem turnīriem: jūlijā Latvijas kauss un divas mājas spēles Virslīgā (varēja būt arī visas trīs, bet…). Kausā jāuzvar četras spēles un trofeja kabatā – šo darbiņu jāsāk darīt Jēkabpilī.

Pēc Eirokausu mača atpūta tiks dota Kasparam Ikstenam, Mārcim Ošam un Rafaelam Ledesmam. Tas nozīmē, ka šodien oficiālajā spēlē redzēsim Jāni Krūmiņu. Tāpat gatavs mesties kaujā malējais aizsargs Alans Siņeļņikovs, kā arī komandas jaunpienācējs Verners Apiņš. Tāpat kādu laiku kopā ar komandu trenējas Reinis Flaksis. Kausa mačs ir lieliska iespēja kaujas apstākļos pārbaudīt spēlētājus, kuri, cerams, palīdzēs mūsu komandai sezonas otrajā pusē cīnīties par medaļām.

Pretinieks

Šogad “Jēkabpils”/JSC komanda spēlē 1. līgas turnīra. Starpsezonā tai klāt nākuši daži leģionāri, pērnās sezonas labāko vārtu guvēju Dmitriju Kuzminu ieskaitot. Neskatoties uz vairākiem papildinājumiem, rezultāti šosezon nav tik spoži – 11. vieta turnīra tabulā 14 komandu konkurencē. Jēkabpils komanda piedzīvoja sagrāves Ogrē (2:9…) un Preiļos (2:6), taču pēdējā čempionāta spēlē sagrāva 4. vietas īpašnieci “Tukums 2000″/TSS (5:1).

Savstarpējās spēles

Pēdējo reizi ar jēkabpiliešiem spēlējām 2009. gadā. Toreiz mēs gājām pretī 1. līgas čempionu titulam, kamēr pretinieks bija iekārtojies turnīra tabulas pēdējā vietā. Ozolniekos izcīnījām uzvaru ļoti rezultatīvā spēlē (5:2), bet izbraukumā panākumu garantēja viens vārtu guvums. Tāpat savā starpā spēlējām 2008. gadā. Toreiz arī abas reizes “Jelgava” bija pārāka – 3:2 viesos un 3:0 savā laukumā.

Izbraukums

Šoreiz spēlēsim Jēkabpils SC stadionā (tautā dēvēts arī par “Vārpas” stadionu) ar dabīgo laukumu. Pēdējās sezonās tieši Jēkabpilī tiek aizvadīta pirmā sezonas spēle uz dabīgās zāles. Stadionam ir viena tribīne ar jumtu, kuras ietilpība ir ap 2000 skatītāju vietām. Tikt uz Jēkabpili var ar sabiedrisko transportu no Rīgas.