Pēdējā uzbrukumā Turkovs gūst vārtus un izrauj neizšķirtu

«SynotTip» Latvijas futbola Virslīgas 2. kārtas spēlē laimīgu izglābšanos veicis futbola klubs «Jelgava», kas otrā puslaika gaitā nonāca iedzinējos, bet kompensācijas laika pēdējā minūtē pret debitanti «Riga FC» neizšķirtu mūsu komandai izrāva uzbrucējs Daniils Turkovs. Tagad būs garāka pauze, un nākamais mačs 4. aprīlī Olaines stadionā pret čempioni «Liepāju».
Sezonas ievadā «Jelgava» atklāšanas spēlē ar 4:0 uzveica Rīgas Futbola skolu, pēc pirmās kārtas kļūstot par Latvijas čempionāta līdervienību. «Riga FC» sezonu iesāka ar 1:1 cienījamu neizšķirtu pret «Ventspili», parādot tiešām kvalitatīvu futbolu. Jelgavas sastāvā šajā spēlē atgriezās Gļebs Kļuškins, bet ārpus pieteikuma palika iepriekšējo sezonu pamatsastāva uzbrucējs Oļegs Malašenoks, kurš šoreiz neesot izturējis konkurenci par vietu sastāvā. Rotācija sezonas laikā būšot visai bieža.

Nedaudz negaidīti pirmā puslaika sākumā Rīgas komanda ieguva iniciatīvu un vairāk kontrolēja bumbu. Nevarētu gan teikt, ka kāds uzbrukums būtu bijis patiesi bīstams, jo aizsardzībā mūsējie spēlēja droši. Puslaika vidusdaļā mūsējie kļūdījās vārtu tuvumā, un Roberts Savaļnieks no soda sitiena labi uzsita mazliet garām vārtu augšējam stūrim. 43. minūtē savu momentu pēc pretinieku kļūdas sagaidīja mūsējie – Kirilo Siličs saņēma bumbu 23 metrus no vārtiem un ar kreiso kāju sita nedaudz pāri vārtiem. Kopumā jāsaka, ka pēc 45 minūtēm bezvārtu neizšķirts bija visai loģisks iznākums.

Otrā puslaika ievaddaļā pēc Siličs izcilas piespēles aci pret aci ar vārtsargu nonāca Daniils Turkovs, kurš par daudz satuvojās ar vārtsargu un nespēja izmantot teicamo momentu. Ilgāku laiku nevienai no komandām līdz pretinieku vārtiem aizcīnīties neizdevās un jo tuvāk nāca spēles beigas, jo vairāk šķita, ka ar bezvārtu neizšķirtu šī cīņa varētu arī noslēgties.71. minūtē pēc Josukes Saito sitiena ar galvu glāba Kaspars Ikstens, bet dažas minūtes vēlāk glābējs nebija arī viņš – rīdzinieki labi izspēlēja momentu pa labo malu, un no vārtu priekšas Saito sita zem vārtu pārliktņa – 0:1. Izskaņā pretinieki lika uzsvaru uz rezultāta noturēšano, kas gandrīz arī izdevās. Vienā momentā Kevins Kaubers no nelielas distances sita pāri vārtiem, bet pēdējā uzbrukumā pēc Andreja Kovaļova piespēles precīzi tālajā stūrī bumbu raidīja Turkovs – 1:1.

«Interesants futbols sanāca ar nervozu izskaņu. Nopelnījām neizšķirtu, galotnē izveidojām labus momentus. Visas spēles garumā pretinieks bija labāks, tas jāatzīst. Nebūtu Kaspara Ikstena viss varētu beigties citādāk. Čempionāts pierāda, ka vieglu spēļu nebūs. It kā pretinieku komanda nesen izveidota, bet demonstrē labu sniegumu gan aizsardzībā, gan uzbrukumā. Domāju, ka viņi cīnīsies par augstākajām vietām. Visi šobrīd zaudē punktus, un cīņa vēl tikai sākas,» tā pēc spēles izteicās Jelgavas komandas galvenais treneris Vitālijs Astafjevs.

Pretinieku galvenais treneris Kirils Kurbatovs neslēpa sarūgtinājumu: «Ko pateikt? Protams, ka ir skumji zaudēt 30 sekundes pirms beigām. Ja neiepazīsi zaudējuma rūgtumu, tad nesapratīsi uzvaras prieku, laikam jāsaka tā. Mums vēl daudz ir jāmācās, uzvarēt šādas spēles. Veicām maiņas, lai noturētu rezultātu, kaut kur izveidotu pretuzbrukumus, bet viena epizode atkal visu izšķīra spēles likteni. Nedaudz pietrūka saspēlētības, teicu spēlētājiem to pēc spēles. Aizsargi vēl nav atraduši kopīgu valodu, zaudētajos vārtos bija jānospēlē ciešāk, to pagaidām vēl nespējam paveikt. Tā bija elementāra situācija. Laikam tā arī šajā brīdī bija jānotiek…Nedrīkst arī nepieminēt, ka Jelgavas komanda nav vieglākā pretiniece, tā ir sevi jau pierādījusi komanda.»

AR PLAŠU SPĒLES FOTOGALERIJU VARAT IEPAZĪTIES PORTĀLĀ WWW.JELGAVASVESTNESIS.LV. PORTĀLĀ PIEEJAMA ARĪ VIDEO INTERVIJA AR PUSSARGU ARTI LAZDIŅU.

Nākamā spēle pēc nedaudz garāka pārtraukuma Jelgavas komandai paredzēta 4. aprīlī Olaines mākslīgā seguma laukumā pret čempioni «Liepāju». Mača sākums pulksten 18.

Riga FC – FK Jelgava 1:1 (0:0)

Vārti: Saito 78’ – Turkovs 90+3’.
Brīdinājumi: Kamara – Sorokins, Diallo.
Riga FC: Litovka, Pētersons, Barinovs, Timofejevs, Kņazevs, Laizāns, Kamara (Flaksis 77’), Šerenkovs (Vorobjovs 60’), Šadčins (Daņilovs 82’), Savaļnieks, Saito.
FK Jelgava: Ikstens, Freimanis, Diallo, Sorokins, Savčenkovs, Lazdiņš, Nakano (Kļuškins 63’), Kovaļovs, Siličs (Kaubers 63’), Turkovs, Klimovičs (Bogdaškins 84’)

Informāciju sagatavoja: Krišs Upenieks, jelgavasvestnesis.lv

Foto: Ivars Veiliņš