Pirmā mājas spēle

20. jūnijā FK “Jelgava” galvenā komanda aizvadīs pirmo mājas spēli 2020. gada “Optibet” Virslīgas sezonā. Plkst. 18:00 jelgavnieki uzņems “Daugavpili”.

Pirmajā kārtā “Jelgava” izrāva uzvaru Tukumā un ir viena no piecām komandām, kuras sezonu sākušas ar trīs punktiem. Otrdienas spēlē galvenais treneris Oļegs Kubarevs veica visas atļautās piecas maiņas, cenšoties saglabāt komandas vadošos spēkus labā kondīcijā.

Intensīvs grafiks paredz sastāva rotāciju, ko noteikti redzēsim arī sestdien pret “Daugavpili”, kam bija par vienu atpūtas dienu vairāk. Interesanti, ka nākamnedēļ “Jelgava” būs pretējās pozīcijās – ceturtdien gaidām spēle ar “Mettu”, kurai būs mazāk laika atvilkt elpu pēc 2. kārtas mača.

Pretinieks

Pirmās kārtas spēlē BFC “Daugavpils” piedzīvoja zaudējumu pret FK “Liepāja” (0:2). Pirmā puslaika izskaņā daugavpilieši ielaida divus vārtus, bet pēc pārtraukuma izveidoja vairākas vārtu gūšanas iespējas un divreiz trāpīja pa vārtu konstrukciju. Jābilst, ka sezonas ievadā Daugavpils vienībai jāiztiek bez galvenā trenera Aleksandra Gorškova un trim futbolistiem, kuri atrodas karantīnā.

Latgales komandas sastāvā ir vairāki Latvijas un Nigērijas jaunieši, kuriem palīdz pieredzējušie Valērijs Afanasjevs, Andrejs Kovaļovs un Vugars Askerovs. Pēdējais veido jaudīgu uzbrukumu dueti kopā ar nigērieti Činonso Oforu. Vēl daugavpiliešu sastāvā jāizceļ aizsardzības duets Džošua Apkpudže un Idovu Akintola, kuriem palīdz pērn Jelgavā spēlējušais Viktors Litvinskis.

Savstarpējās spēles

Pagājušogad “Jelgava” prata turpināt savu bezzaudējumu sēriju mačos ar BFC “Daugavpils”. Četrās spēlēs Virslīgā jelgavnieki izcīnīja divas uzvaras (1:0 un 2:0), bet vēl divas spēles noslēdzās neizšķirti 2:2. Papildus tam Oļega Kubareva vadītā komanda izsita “Daugavpili” Latvijas kausa ceturtdaļfinālā.

Kopā savstarpējās spēlēs Virslīgā “Jelgava” izcīnījusi 13 uzvaras, trīs mačiem noslēdzoties neizšķirti. Jelgavā aļņi nespēja uzvarēt tikai vienu savstarpējo maču – pērnā gada 25. augustā.

Mājas spēle

Pēc septiņarpus mēnešu pārtraukuma FK “Jelgava” atgriežas Zemgales Olimpiskajā centrā. Skatītājiem iespēja atrasties tribīnēs būs liegta, taču, ievērojot drošības pasākumus, aļņus var atbalstīt aiz žoga vai pilsētas krogos – “Balerijā” vai “Kreklukrogā”. Mača tiešraidi nodrošinās Sportacentrs.com.