Pirmā rudens spēle Rīgā

Svētdien, 10. septembrī “Jelgavai” paredzēta izbraukuma spēle ar sastāva ziņā spēcīgo RFS vienību. Mačs “Arkādijas” stadionā sāksies plkst. 17:00.

Pēc katastrofālas vasaras mūsu komandas futbolistiem svarīgi ir aizmirst par neveiksmēm un punktiem turnīra tabulā – ir jācīnās par uzvaru katrā spēlē, katrā epizodē. Jācīnās tā, kā to darīja komandas kapteinis Gints Freimanis Latvijas valstsvienības sastāvā 31. augusta spēlē pret Ungāriju. Gints kļuva par pirmo FK “Jelgava” futbolistu, kurš ir atzīmējies ar vārtu guvumu Latvijas nacionālās izlases rindās – šis ieraksts noteikti būs topošajā FK “Jelgava” muzejā. Nacionālo izlasi augusta/septembra spēlēs pārstāvēja arī Gļebs Kļuškins, kurš devās uz maiņu spēlē pret Šveici. Tāpat Latvijas komandas #1 nometnē strādāja mūsu vārtsargs Kaspars Ikstens, ārsts Oļegs Samoiļenko un fizioterapeits Jurijs Ksenzovs. Vēl jāmin, ka Jelgavas futbola audzēknis Ivo Minkevičs pārstāvēja Latvijas U19 izlasi pārbaudes spēlēs pret Grieķiju, bet cits jelgavnieks Dainis Kazakevičs (mūsu kluba valdes loceklis) veda Latvijas U21 izlasi kaujā pret pasaules čempioniem angļiem.

Pārējie komandas futbolisti jaunā galvenā trenera Raviļa Sabitova vadībā gatavojās noslēdzošajām spēlēm Virslīgā un kausā. 3. septembrī “Jelgava” aizvadīja pārbaudes spēli pret Spānijas Lietuvas vienību “Utenis”, kur izcīnīja uzvaru ar 2:1 (vārti Artim Jaudzemam un Alanam Siņeļņikovam).

Pretinieks

Interesanti, ka pret “Uteni” pārbaudes spēli aizvadīja arī RFS futbolisti. Izlašu pārtraukumā RFS treneru štābam bija jāiztiek bez vairākiem Latvijas un Gruzijas nacionālo izlašu spēlētājiem, kā arī virkne RFS kluba pārstāvju devās palīgā Latvijas U21 un U19 izlasēm. Klubiem, kuri plaši pārstāvēti izlasēs, parasti ir grūti spēlēt pirmo spēli pēc pārtraukuma. Uzskatīsim to par nelielu “Jelgavas” priekšrocību 10. septembra spēlē.

RFS pēc neveiksmīga sezonas sākuma (priekšpēdējā vietā pēc 1. apļa) turpina jaudīgi. Andreja Kaļinina vadītā komanda sakrāja visvairāk punktu 2. aplī, kā arī tika pie dažām spilgtām uzvarām augusta mēnesī. Tā, piemēram, RFS izdevās sabojāt “Ventspils” 20 gadu jubilejas svinības, kluba leģendu acu priekšā izcīnot uzvaru ar 2:1. “Odziņu” visām RFS spēlēm iedod Aleksandra Cauņas atrašanās pieteikumā, kas ļauj līdzjutējiem (neatkarīgi no klubu piederības) cerēt uz viņa atgriešanos savā iepriekšējā līmenī.

Savstarpējās spēles

RFS Virslīgas čempionātā debitēja pirms gada, tāpēc abu komandu savstarpējo spēļu vēsture vēl nav tik gara. Var izcelt faktu, ka iepriekšējā sezonā pie uzvarām allaž tika laukuma saimnieki, kamēr šogad mājinieku komandām neklājās itin viegli. 1. aplī mūsu komandai izdevās diezgan ātri izvirzīties vadībā, interesantā spēlē rezultātam paliekot 1:0. Arī 2. apļa spēlē abas komandas izveidoja virkni momentu, taču rezultāta tablo spēles beigās rādīja pieticīgo 1:1.

• 12.03.16 “Jelgava” – RFS 4:0 (1:0). Vārti: Savčenkovs ‘4, Lazdiņš ’51, Siličs ’64, Kaubers ‘74
• 14.05.16 RFS – “Jelgava” 1:0 (1:0). Vārti: Jurkovskis ‘7
• 25.07.16 “Jelgava” – RFS 2:0 (1:0). Vārti: Diallo ’28, Osipovs ‘84
• 16.09.16 RFS – “Jelgava” 1:0 (0:0). Vārti: Kozlovs ‘63
• 08.05.17 RFS – “Jelgava” 0:1 (0:1). Vārti: Grigarāvičs ‘7
• 16.07.17 “Jelgava” – RFS 1:1 (1:1). Vārti: Jaudzems ’41 – Ulimbaševs ’20

Izbraukums

Pēc gada pārtraukuma “Jelgava” spēlēs omulīgajā “Arkādijas” stadionā. Tiesa, iepriekšējā sezonā šis stadions neizrādījās pārāk veiksmīgs jelgavniekiem, jo šeit tika piedzīvoti divi sausie zaudējumi. Blakus stadionam atrodas jauks Arkādijas parks un Torņakalna stacija, kas savieno Rīgas skaistāko futbola stadionu ar Jelgavas pilsētu.