Pirmā spēle Jelgavā

FK «Jelgava» aizvada pirmo spēli sezonā savās īstajās mājās. Tā arī pirmā no divām Latvijas Kausa pusfināla spēlēm ar FK «Ventspils» futbolistiem. Atbildes spēle pēc nedēļas 4. maijā tiks aizvadīta Ventspilī.  FK «Ventspils» tradicionāli Latvijas Kausa izcīņā spēlē veiksmīgi – turnīra finālā tā spēlējusi astoņas reizes, bet prestižo trofeju virs galvas cēlusi sešas reizes.

Visiem labā atmiņā pagājušā gada Latvijas Kausa fināls, kurš pirmo reizi vēsturē tika rīkots Ventspilī, kad izšķirošajā mačā par trofeju tikās abi šodienas pretinieki. Jau spēles 4. minūtē no laukuma tika noraidīts jelgavnieku aizsargs Abdulajs Diallo. Tomēr mūsu komanda rokas nenolaida, dramatiskā cīņā uzvarēja ar rezultātu 2:0 un otro gadu pēc kārtas, bet kopumā trešo reizi (vēl arī 2010. un 2014. gadā) ieguva savā īpašumā prestižo trofeju. Šogad finālā spēlēs tikai viena no šīm komandām. Šā gada Latvijas Kausa izcīņa aizsākās jau pagājušā gada vasarā. Virslīgas klubi tajā iekļāvās ar turnīra 1/8 finālu, kurā FK «Jelgava» ar rezultātu 1:0 uzvarēja tā brīža Latvijas čempionāta 1. līgas līderus FC «Caramba/Dinamo» (tagad «Riga» FC). Vārtus jelgavnieku labā guva Valērijs Redjko. FK «Ventspils» šajā turnīra stadijā pārliecinoši izrēķinājās ar citu 1. līgas pārstāvi «Audu» – 7:0. Turnīra 1/4 finālā šā gada pavasarī FK «Jelgava» notikumiem bagātā spēlē ar rezultātu 3:2 ņēma virsroku pār vēl vienu 1. līgas pārstāvi «Babīti». Vārtus jelgavnieku labā guva komandas jaunpienācēji – igaunis Kevins Kaubers un Daniils Turkovs – divus. Savukārt FK «Ventspils» šajā turnīra stadijā pēc precīza Ģirta Karlsona sitiena svinēja uzvaru pār FK «Liepāja».

Ar šo spēli turpinās arī jelgavnieku un ventspilnieku trīs spēļu sērija, jo nupat abas komandas Ventspilī tikās Latvijas Virslīgas čempionāta mačā, kurā minimālu uzvaru ar rezultātu 1:0 pēc Ģirta Karlsona gūtajiem vārtiem svinēja FK «Ventspils». Kurzemes klubs šajā sezonā uzņēmis labu tempu un oficiālās spēlēs vēl zaudējuma rūgtumu nav iepazinis. Bet skaitot no pagājušās sezonas beigu daļas, ventspilnieki nezaudē jau 12 oficiālās spēlēs pēc kārtas (9 uzvaras un 3 neizšķirti). Komanda praktiski saglabājusi pagājušas sezonas kodolu un vēl ieguvusi pastiprinājumu. Pēc gada pārtraukuma par pamatvārtsargu atkal kļuvis Maksims Uvarenko, kurš atgriezies no Slovākijas. Komandai pievienojušies četri jauni leģionāri – pussargi Nenads Vasičs (Serbija), Adebaio Adiguns un Abdulajs Alfa (abi Nigērija), kā arī uzbrucējs Džuns Lī (Dienvidkoreja), bet pavisam pieteikumā ir septiņi ārzemnieki. No jaunpienācējiem laukumā vairāk vai mazāk gan iet tikai Abdulajs Alfa un Džuns Lī. Ierindā ir pēdējo divu gadu labākais vārtu guvējs albānis Ndue Mueči, bet jau piekto sezonu FK «Ventspils» rindās uzsācis lietuvietis Simons Pauļus. Ventspilnieku sastāvā ir arī pazīstamais aizsargs Raivis Hščanovičs, kurš izlaida pagājušo sezonu, kad vairāk laika veltīja savam labdarības fondam RH3, kurā tiek vākti ziedojumi slimajiem bērniņiem. Sezonas sākumā ar rezultatīvu spēli izceļas perspektīvais pussargs Eduards Tīdenbergs, kurš spēlē arī Latvijas U – 21 izlasē, un nenogurstošais veterāns, uzbrucējs Ģirts Karlsons.

Fotogalerija portālā www.jelgavasvestnesis.lv