Pirmā spēle Jelgavā

6. maijā futbola klubs “Jelgava” atgriezīsies Zemgales Olimpiskā centra stadionā, kur ļoti svarīgā spēlē uzņems “Metta/LU”.

Čempionāta ievadā jelgavnieki piedzīvojuši četrus zaudējumus pēc kārtas, pie vienīgajiem punktiem tiekot sezonas pirmajā spēlē pret “Spartaku”. Tas liek “Jelgavai” atrasties turnīra tabulas 6. vietā, aizmugurē pagaidām esot “Valmiera Glass/ViA” un šīsdienas pretiniecei “Metta/LU”. Tāpat Raviļa Sabitova vadītā “Jelgavas” komanda ar diviem vārtiem ir turnīra mazrezultatīvākā vienība. Tagad jelgavnieki aizvadīs divas spēles pret tabulā zemāk esošajām komandām. Panākumi 6. un 11. maija mačos ļautu atgriezties lielajā cīņā par medaļām.

Mačā pret “Mettu/LU” varēs piedalīties vienas spēles diskvalifikāciju izcietušais Sigits Olberkis, kamēr Sabitovam būs ļauts komanda vadīt no rezervistu soliņa. Gaidāma arī Maksima Rafaļska un Alana Siņeļņikova atgriešanās sastāvā. Pēdējo spēli savainojuma dēļ izlaida Vjačeslavs Jemeļjaņenko, kura dalība svētdienas mačā vēl ir zem jautājuma zīmes.

Pretinieks

Arī “Metta/Latvijas Universitāte” nevar būt priecīga par sezonas sākumu. Piecās spēlēs sakrāts viens punkts, ko mettieši izglāba mājas spēlē pret debitanti “Valmiera Glass/ViA”. Tāpat kā mums, “Mettai” klibo rezultativitāte – čempionāta ievadā trīs vārti, visus gūstot krievu leģionāram Tamirlanam Džamalutdinovam. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu komandas sastāvas palicis jaunāks: zaļibaltās formas ziemā nodeva Dāvis Indrāns un Gatis Kalniņš, tāpat Rīgu pameta leģionāri Abrahams Ašrifi un Adamu Abdulāhi. Viņi vietā tika paņemti hokeja nāciju pārstāvji – krievs Džamalutdinovs un kanādietis Bensons Fazili. Pie liela spēles laika sezonas ievadā tiek 2001. gadā dzimušie Renārs Varslavāns un Rihards Ozoliņš. Zīmīgi, ka Varslavāns “Mettas” meistarkomandas rindās pagājušogad debitēja tieši Jelgavā.

Savstarpējās spēles

“Jelgava” un “Metta/LU” savstarpējo spēļu vēsture sākās vairāk nekā pirms 10 gadiem 1. līgas čempionātā. Šo vienību savstarpējās cīņas parasti asociējas ar fizisku un neatlaidīgu cīņu, intrigai saglabājoties līdz pašām beigām. Pērn Virslīgas spēlēs jelgavnieki tika pie divām uzvarām [[3:1 un 2:0]] un diviem neizšķirtiem [[0:0 un 1:1]]. Savu pēdējo uzvaru pret “Jelgavu” mettieši izcīnīja 2016. gada sezonas noslēdzošajā mačā, ZOC stadionā svinot panākumu ar 2:1.

Mājas spēle

Pēc pusgada pārtraukuma lielas futbols atgriežas Jelgavas pilsētas galvenajā sporta arēnā. Klubs no savas puses ir izdarījis visu, lai laukums būtu labākajā kvalitātē, bet līdzjutējiem būtu nepieciešamais komforts stadiona krēslos. Šosezon “Jelgava” aizvadīs 11 mačus ZOC stadionā Virslīgas čempionāta ietvaros un pirmais no tiem jau šodien!

Biļetes cena uz “Jelgavas” mājas spēlēm ir divi eiro. Kartes “Mana Jelgava” īpašniekiem ieeja uz visām mājas spēlēm ir bezmaksas.