Pirmā uzvara un papildinājums štābā

8. februārī futbola klubs “Jelgava” aizvadīja trešo pārbaudes spēli šoziem, tiekoties ar Ņujorkas Rīgas “Jūrnieku”. Ar virkni leģionāru un pārbaudāmo spēlētāju sastāvā izdevās izcīnīt pirmo uzvaru 2018. gadā, pretinieku vārtos ieraidot trīs bezatbildes vārtus.

Šodienas mačs vairāk atgādināja spēlētāju izmēģinājuma poligonu, nevis oficiālās sacensības. Kamēr jelgavnieki pārbaudīja dažus pašmāju futbolistus un vairākus leģionārus, “Jūrnieku” pārstāvēja ASV Pro Soccer Consulting aģentūrai piederošie spēlētāji. Interesanti, ka daudz amerikāņu futbolistu kopā ar radiniekiem varēja manīt arī tribīnēs. Tāpat minēsim, ka no tribīnēm spēlei sekoja līdzi Latvijas nacionālās izlases galvenais treneris Aleksandrs Starkovs.

“Jelgavas” vārtus pirmajā puslaikā sargāja Mārcis Melecis, kurš pagājušo sezonu pavadīja Lietuvas 1. līgā. Mārcis šobrīd klubā atrodas uz pārbaudes laiku. Līdzīgā statusā ir liepājnieks Niks Rubezis un “Mettas” pirmais talants Konstantīns Fjodorovs. Abi šodienas mačā devās pamatsastāvā. No dublieru komandas starta vienpadsmitniekā devās kapteinis Oskars Soroka un Jēkabs Šteinburgs. Pārējie gan bija ārzemnieki: brazīlieši Marko un Felipe, trīs Sanktpēterburgas klubu audzēkņi un ukrainis Marčenko. Tāpat uz maiņu devās futbolisti no Serbijas un Horvātijas. Obligātā piebilde: visi ārzemnieki atrodas pārbaudē. Dažiem tiks dota iespēja sestdienas mačā pret “Palangu”, bet no dažiem jau paspējām atvadīties.

Pirmajā puslaikā “Jelgavai” piederēja teritoriāls pārsvars, ko izdevās transformēt trīs gūtajos vārtos. Vispirms lielisku individuālo meistarību parādīja viens no brazīliešiem, epizodes noslēgumā triecot bumbu apakšējā stūrī. 29. minūtē Marčenko iesita līdzīgā manierē, otro reizi liekot “Jūrnieka” vārtsargam atcerēties amerikāņu kriminālfilmās iecienītās frāzes. Tas pats Marčenko puslaika izskaņā ar sitienu no tuvās distances nokārtoja 3:0 pārsvaru “Jelgavai”.

Pēc pārtraukuma pretinieku komanda izlīdzināja spēli, ļaujot vārtos pastrādāt mūsu jaunajam vārtsargam Emīlam Emulovam. Pašiem momenti veidojās pretuzbrukumos vai pēc tālajām piespēlēm. Lai nu kā, rezultāts palika nemainīgs līdz spēles finālsvilpei – 3:0 “Jelgavas” uzvara.

Sergejs Diguļovs – “Jelgavas” jaunais vārtsargu treneris

Spēli no malas noskatījās arī Sergejs Diguļovs, kurš rīt sāks darbu par futbola kluba “Jelgava” meistarkomandas un akadēmijas vārtsargiem. Sergeju Latvijas futbola līdzjutēji pazīst kā ilggadējo futbola kluba “Ventspils” vārtsargu treneri. Tāpat mūsu jaunajam trenerim ir bijusi bagāta spēlētāja karjera Latvijas klubos – “Auseklis”, “Vilan-D”, “Dinaburga”, “Ditton”, “Jūrnieks”, “Valmiera” un tas pats “Ventspils”, kur Sergejs Diguļovs vēl salīdzinoši nesen devās laukumā dublieru čempionātā. Līdz ar lielajām izmaiņām “Ventspils” futbola kluba vadībā, Sergejam kopā ar pārējiem komandas treneru štāba pārstāvjiem nācās atstāt Kurzemes pilsētu.

Sergejs Diguļovs: “Saņēmu piedāvājumu no “Jelgavas” kluba, ko vēlāk ar lielu prieku arī pieņēmu. Te ir klubs ar zināmu vēsturi, kas man nav mazsvarīgi. Atzīmēšu izcilu treneru štābu ar Raviļu Sabitovu, Dāvi Cauni, Mihailu Miholapu un Sergeju Golubevu kā sporta direktoru. Man būs interesanti pastrādāt ar šiem speciālistiem. Tāpat jāizceļ materiālā bāze – infrastruktūra un akadēmija, kas strauji attīstās. Jelgavā ir viss, lai notiktu kvalitatīvs treniņprocess.

Pie darba ķeršos rīt. Man personīgi tas būs izaicinājums! Dzīvē ir lietderīgi veikt izmaiņas. Tas palīdz paskatīties uz lietām citādāk. Šis solis sekmēs manu profesionālo izaugsmi.

Manā atbildībā ir darbs ar meistarkomandas un akadēmijas vārtsargiem. Ja runā par analītisko darbu, šogad esmu nokārtojis A-UEFA vārtsargu treneru kursu, kur mūsu loma tika pielīdzināta trenera asistenta lomai. Proti, mēs strādājām ar visu komandu, nevis tikai ar vārtsargiem. Analizējas spēli un aktīvi komunicējam ar galveno treneri. Vēlos pielietot apmācībās iegūtās zināšanas praksē!”

Nākamo spēli meistarkomanda aizvadīs jau sestdien. Plkst. 14:00 Klaipēdas stadionā spēlēsim ar Lietuvas augstākās līgas jaunpienācēju “Palangu”. Paredzēts, ka šajā spēlē piedalīsies uz doto brīdi optimālais sastāvs, kā arī vēlreiz tiks dota iespēja sevi pierādīt uz pārbaudi esošiem leģionāriem.