Pirmā Virslīgas spēle Jelgavā

FK “Jelgava” pirmā mājas spēle SYNOTtip Virslīgā paredzēta sestdien, 30.aprīlī plkst. 15.00. Pretinieks – bērnu futbola centrs “Daugavpils”, kas pašlaik (pēc nospēlētām 5 kārtām) tabulā atrodas 8.vietā (izcīnīti 3 punkti). Futbola klubs “Jelgava” šobrīd ir sakrājis tikai 4 punktus (1 pret “Riga FC” un 3 pret RFS) un tāpēc atrodas tikai vienu vietu virs daugavpiliešiem. Jelgavnieku sezonas mērķis ir medaļas, kas nozīmē – nu katrs punkts kļūst vitāli svarīgs un nozīmīgs (pat sezonas sākumā!). Lielas izmaiņas sastāvā komandas galvenais treneris Vitālijs Astafjevs nesola, bet šādi tādi pārsteigumi viesiem no Latgales esot sagatavoti. Biļetes cena uz šo spēli būs 2€ (bez maksas ieeja bērniem līdz 14 gadu vecumam, invalīdiem, kā arī pensionāriem un, protams, tiem, kam ir FK “Jelgava” vai “SYNOTtip futbola virslīgas” 2016.gada sezonas abonementi).

Par BFC «Daugavpils»

2013. gada 1. Līgas čempioni
Virslīgā spēlē trešo sezonu
Pagājušajā sezonā 6. vieta Virslīgā
Mājas spēles aizvada Daugavpils «Celtnieka» stadionā ar 1980 skatītāju vietām
Galvenais treneris: Sergejs Pogodins

Vienīgā Latgales pārstāve Virslīgā jauno sezonu iesākusi pagalam neveiksmīgi, lai neteiktu vairāk. Piecās čempionāta spēlēs izcīnīta tikai viena uzvara pār līgas jaunpienācēju RFS (1:0), bet četrās spēlēs piedzīvoti zaudējumi. Toties daugavpilieši pirmo reizi savā vēsturē iekļuvuši Latvijas Kausa izcīņas pusfinālā, kas neapšaubāmi jau ir panākums. Pirmajā pusfināla mačā savās mājās daugavpilieši piekāpās saviem pretiniekiem – Jūrmalas ”Spartakam” ar rezultātu 0:1. Pirms sezonas, domājot par sasniedzamajiem mērķiem, komandas vadība mākoņos nelidinājās un par galveno uzdevumu uzskata vietas saglabāšanu Virslīgā. Tomēr arī to izdarīt, visticamāk, būs grūti.
Pēc pagājušās sezonas BFC «Daugavpils» zaudēja vairākus pamatsastāva spēlētājus – vārtsargu Vladislavu Kurakinu, pussargu Viktoru Litvinski, labāko leģionāru Nakano Rjotaro, uzbrucējus Verneru Zalaku un Ēriku Kokinu. Aizgājējus daugavpilieši centušies aizstāt ar leģionāru uzaicināšanu. Lielākais ieguvums noteikti ir portugāļu pussarga Migela Sida atgriešanās komandā. Pagājušās sezonas vidū viņš bija komandas līderis, bet pēc tam devās prom, galapunktā nonākot Somijā. Pirms čempionāta uz īres tiesībām komandas rindas papildinājuši arī divi azerbaidžāņu pussargi Orhans Kurbanli un Mirabdula Abasovs no Baku «Neftči», kur viņi vēl pamatsastāvā netiek un spēļu praksi centīsies iegūt Daugavpilī. Daugavpiliešu rindas papildinājis arī raženais aizsargs Romans Kuļikovs, kuram ir gan Krievijas, gan Čehijas pase. Viņš spēlējis Prāgas «Dukla» un «Slavia» jaunatnes komandās, kā arī Krimas čempionātā. No FK «Ventspils» Daugavpils komanda īrē aizsargu Denisu Bezuščenoku un bēdīgi slaveno Anastasiju Mordatenko. Uzticība izteikta arī pieredzējušajam pussargam Vladimiram Volkovam, kurš agrāk pārstāvēja par netīrām darbībām futbolā no Virslīgas izslēgto Daugavpils «Daugavu» un arī «Gulbeni».
Saprotams, ka pēc tik ievērojamām izmaiņām sastāvā komandai vajadzīgs laiks, lai saspēlētos, sajustu partnerus. Ne to labāko sniegumu pirmajās čempionāta spēlēs demonstrēja citkārt stabilais vārtsargs Jevgeņijs Nerugals. Tikai nupat pēc smagas traumas sadziedēšanas ierindā atgriezies pussargs Edgars Vērdiņš, ar savainojumiem cīnās arī pieredzējušais uzbrucējs Pāvels Riževskis, bet neskatoties uz to, pa reizei pamanās gūt arī vārtus. Neskatoties uz visu minēto, kā arī pasūkstoties par grūtībām treniņprocesā, komandas galvenais treneris Sergejs Pogodins saglabā optimismu un pēdējās spēlēs saskata pozitīvas notis komandas sniegumā. Tādēļ daugavpiliešus par zemu novērtēt noteikti nevajag. Un arī FK «Jelgava» vairs nav kur atkāpties. Laiks sākt krāt uzvaras un punktus!