Pirmdienas vakarā izbraukuma spēle Liepājā

25. septembra vakarā “Jelgava” kā pēdējā uzsāks SynotTip futbola Virslīgas čempionāta 4. apli, plkst. 20:25 tiekoties ar spēcīgo “Liepāja/Mogo” vienību.

Pēc dramatiskās Latvijas kausa 1/4 fināla spēles, kur Jelgavas komanda piekāpās “Riga” FC tika pēcspēles sitienu sērijā, sekoja 12 dienu pārtraukums (kura laikā, protams, neizpalika bez intensīva darba treniņos Raviļa Sabitova vadībā), jo 22. kārtā jelgavniekiem bija jāspēlē pret vairs neeksistējošo “Babīte/Dinamo” komandu. Kamēr pārējās sešas Virslīgas komandas aizvadīja savstarpējās spēles, mūsu komandas futbolisti guva pozitīvas emocijas jau tradicionālajā Jelgavas futbola dienas pasākumā, kuras ietvaros notika bērnu iemīļotā “11 uz 100” spēle. Cerēsim, ka šis pasākums palīdzēs Jelgavas komandas futbolistiem atraisīties sezonas noslēdzošajās spēlēs un atņemt punktus medaļu kārotājiem. Jāsaka, ka teorētiskas iespējas uz medaļām joprojām ir arī “Jelgavai”, taču šī mērķa izpildei nepietiks vien ar uzvarām atlikušajās sešās spēles – jācer uz brīnumiem konkurentu savstarpējās spēlēs.

Jebkurā gadījumā, “Jelgava” ir gatava cīnīties un pierādīt skeptiķiem, ka komanda prot un var uzvarēt jebkuru pašmāju komandu. Spēlei pret liepājniekiem Raviļa Sabitova vadītā komanda pienāk labā formā, gandrīz visiem futbolistiem esot gataviem spēlēt visas 90 minūtes. “Liepāja/Mogo” – “Jelgava” maču tiešraidē rādīs LTV7 kanāls, kurš tradicionāli translē čempionāta izšķirošās cīņas. Atcerēsimies, ka pērn spēlēs, kuras rādīja Latvijas Televīzija, jelgavniekiem veicās itin labi – uzvara kausa finālā pret “Spartaku” (1:0), skaista uzvara Liepājā (3:1), pārliecinošs triumfs Jelgavā pret to pašu “Spartaku” (2:0) un dramatiska uzvara Ventspilī (2:1). Tāpat jāpaslavē mūsu trenera Dāvja Caunes sniegums LTV7 futbola studijā, kurā Dāvis pildīja futbola eksperta un intervētāja lomu!

Pretinieks

Pirms sezonas sākuma futbola speciālisti paredzēja, ka cīņa par čempiona titulu izvērtīsies starp Liepājas un Rīgas (biežāk tika minēta ambiciozā “Riga” FC) komandām. Pēdējā apļa sākumā situācija ir tāda, ka liepājnieki un rīdzinieki mēģina ķert rokā iepriekšējās sezonas čempionu Jūrmalas “Spartaku”. Liepāja piedzīvoja sāpīgu zaudējumu iepriekšējās kārtas spēlē pret “Riga”, vēl dažas minūtes pirms spēles beigām atrodoties vadībā. Pēc ne visai sekmīgas vasaras, septembrī atkal uzspīdēja Artūrs “piezvani man” Karašausks, kurš guva skaistus vārtus pēdējās divās savas komandas spēlēs. Taču arī bez Artūra Liepājas komandas rindās ir no kā uzmanīties – bīstams allaž ir gruzīns Giorgi Eristavi, Latvijas pilsonim cienīgu formu ir atguvis Kristians Toress, svarīgus vārtus gūst augumā raženie Kristaps Grebis un Ģirts Karlsons. Laukuma vidū un aizsardzībā Liepājai arī netrūkts kvalitatīvu izpildītāju. Tiesa, vienam no centra zonas balstiem Dmitrijam Hmizam spēle pret “Jelgavu” diskvalifikācijas dēļ ies secen.

Savstarpējās spēles

Līdz šim Virslīgas un Latvijas kausa ietvaros “Jelgava” ar atjaunoto FK “Liepāja” (ar un bez piekabes “Mogo”) ir spēlējusi 17 reizes, izcīnot 8 uzvaras un tikpat daudz atzīstot pretinieku komandas pārākumu. Jelgavas un Liepājas komandu spēlēs neizšķirts ir bijis tikai reizi – 2015. gadā, kad liepājnieks Iļja Šadčins “nometa mikrofonu” mača pēdējās sekundēs, panākot 1:1 Zemgales Olimpiskā centra stadionā. Šosezon Tamaza Pertijas vadītā “Liepāja/Mogo” komanda ir guvusi trīs uzvaras Virslīgas mačos pret “Jelgavu”. Interesanti, ka tikai vienā no trim spēlēm liepājniekiem izdevās pirmajiem gūt vārtus. 1. un 3. apļa spēlēs “Jelgava”, pateicoties Rafaela Ledesmas un Arta Jaudzema vārtu guvumi, bija izvirzījusies vadībā, taču abos gadījumos “Liepājai” izzdevās lauzt spēles gaitu un tikt pie uzvarām (2:1 Olainē un 3:1 Jelgavā).

Izbraukums

Šodien “Jelgavas” komandu sagaida pēdējais šīs sezonas “garais” izbraukums. Pēc spēles pret “Liepāju”, jelgavniekiem paliks divi izbraukuma mači Rīgā un Slokā. Jelgavas klubs uz šo izbraukumu organizē nelielu fanu reisu, kurš startē plkst. 16:00 no Zemgales Olimpiskā centra.