Pirmdienas vakarā pret “Valmieru”

Cīņas “Optibet” Virslīgas čempionātā turpinās. 13. jūlijā plkst. 19:00 jelgavnieki savā laukumā Zemgales Olimpiskajā centrā uzņems “Valmiera” FC.

Pēc uzvaras pār “Ventspili” aļņi pacēlušies uz 4. vietu turnīra tabulā. Tiesa, pēc pirmajām spēlēm tabula ir ārkārtīgi blīva un, piemēram, 3. un 9. vietas šobrīd šķir četri punkti. Uzvaras gadījumā “Jelgava” šovakar var ielekt trijniekā, bet neveiksme atmetīs Oļega Kubareva vadīto komandu uz 5. vai 6. pozīciju.

Sešās spēlēs “Jelgava” guvusi četrus vārtus, kas šobrīd ir sliktākais rādītājs čempionātā. Labot situāciju centīsies Jurijs Zaharkivs un Marks Kurtišš, kuri pamazām atgūstas pēc savainojumiem. 9. jūlijā savus pirmos vārtus sezonā guva cits uzbrucējs Ņikita Ivanovs, kurš noteikti ir motivēts paturpināt savu rezultatīvo sēriju.

Vēl jāatzīmē, ka tuvākajā spēlē nevarēs piedalīties viens no FK “Jelgava” vadošajiem futbolistiem Jevgeņijs Kazačoks, kurš sezonas ievadā sakrāja četras dzeltenās kartītes.

Pretinieks

Pērn 4. vietu izcīnījusī “Valmiera” šī gada sezonas ievadā piedzīvoja divus zaudējums pret līderēm “Riga” un RFS. Komandas galvenais treneris Tamazs Pertija norakstīja neveiksmes uz spēlētāju jaunību un nelielu spēļu pieredzi augstākajās līgās. Tagad valmierieši uzlabojuši savu sniegumu un iepriekšējā spēlē izbraukumā pieveica “Liepāju”.

Savā labākajā formā atgriežas valmieriešu uzbrukuma līderis Tolu Arokodare, kuram palīdz Kazahstānas futbolists Samats Sarsenovs. Īpašu uzmanību jāpievērš ukraini Mikolam Musoļitinam. Aizsardzības labajā malā spēlējošais futbolists gandrīz katrā spēlē dala rezultatīvas piespēles partneriem. Savukārt aizsardzības līnijā uz vairāku jaunatnes spēlētāju fona izceļas Latvijas nacionālās izlases aizsargs Vitālijs Jagodinskis.

Savstarpējās spēles

Iepriekšējā sezonā, kas izrādījās sekmīgākā Valmieras futbola vēsturē, jelgavnieki nespēja uzveikt Tamaza Pertijas vadīto komandu. Zemgales Olimpiskajā centrā divos mačos tika gūti vieni vārti. Otrā apļa spēlē Vladislavs Soloveičiks ar tālšāvienu atnesa valmieriešiem trīs punktus. Savukārt Valmierā aļņi tika pie viena punkta – 0:0 neizšķirts un 1:3 zaudējums.

Ja skaita klāt 2018. gada sezonas rezultātus, tad Jelgavas un Valmieras komandas Virslīgā apmainījušas ar trīs uzvarām, bet vēl divas spēles noslēgušās ar bezvārtu neizšķirtu.

Mājas spēle

Sākot ar 12. jūliju Latvijas futbolā stājas spēkā jauni ierobežojumi attiecībā uz maču apmeklējumu. Stadioni var būt aizpildīti ne vairāk kā uz 30% no kopējās sēdvietu platības, tajā pašā laikā maksimālais cilvēku skaits stadiona teritorijā nedrīkst pārsniegt 250 cilvēkus. Minētajā cilvēku skaitā neietilpst tās personas, kuras ir uzskatāmas par sacensību dalībniekiem – spēlētāji, futbola klubu oficiālās personas, tiesneši, inspektors, delegāts un stadiona darbinieki.

Būtiskākā izmaiņa, salīdzinot ar iepriekšējo FK “Jelgava” mājas spēli, ir tas, ka tagad katram mača apmeklētājam pie stadiona ieejas ir jāpiereģistrējas un jāatstāj savu kontaktinformāciju. Tas ir nepieciešams, lai COVID-19 uzliesmojuma gadījumā SPKC varētu operatīvi apzināt ikvienu mača apmeklētāju.