Pret čempioniem vēl bez skatītājiem

30. jūnija vakarā FK “Jelgava” savā laukumā uzņems divkārtējos Latvijas čempionus “Riga” FC futbolistus. Spēles sākums Zemgales Olimpiskā centra stadionā plkst. 18:00.

Sezonas ievadā “Jelgava” izcīnīja sešus punktus trijos mačos, kas ir viens no labākajiem Virslīgas startiem kluba vēsturē. Tuvākajās spēlēs papildināt punktu ražu būs ļoti sarežģīti, jo priekšā trīs spēles pret pagājušās sezonas Virslīgas pirmā trijnieka komandām. Pēc otrdienas cīņas pret “Riga” sekos izbraukuma mačs pret RFS, bet nākamnedēļ jelgavnieki uzņems “Ventspili”.

Trijās spēlē aļņi ielaiduši tikai divus vārtus, kas ir viens no labākajiem rādītājiem visā līgā. Par vieniem vārtiem mazāk ielaidusi RFS, kamēr divi ielaistie ir arī “Liepājai” un “Riga”. Savukārt rezultatīvāko komandu sarakstā “Jelgava” atrodas priekšpēdējā vietā, apsteidzot tikai jaunpienācēju FK “Tukums 2000″/TSS.

Pirmajā kārtās FK “Jelgava” galvenais treneris Oļegs Kubarevs veicis ievērojamu sastāva rotāciju. Tikai trīs spēlētāji čempionāta ievadu aizvadījuši no “zvana līdz zvanam” – vārtsargs Vladislavs Kurakins, aizsargs Dmitro Semjonovs un pussargs Jevgeņijs Kazačoks.

Pretinieks

“Riga” čempionātu sākusi ar divās uzvarām savā laukumā un izbraukuma neveiksmi pret Jūrmalas “Spartaku”. Mājas spēlēs rīdzinieki demonstrējuši ļoti pārliecinošu sniegumu, neatstājot cerības spēcīgām Valmieras un Liepājas vienībām. Savukārt mačā ar jūrmalniekiem “Riga” radās nopietnas problēmas ar savu iespēju izmantošanu.

Līdzīgi kā iepriekšējos divos gados galvaspilsētas komandai ir ļoti plašs rezervistu soliņš, kas liek daudz variet ar sastāvu. Kuri tieši spēlētāji dosies laukumā Jelgavā ir liela mīkla aļņu treneru štābam. Sezonas ievadā izcilu sniegumu demonstrē brazīlietis Felipe Brizola (vārti pret “Spartaku” un “Liepāju”) un čehs Jākubs Hora. Aizsardzības darbībās stabili spēlē pārbaudītās vērtības Roberts Ozols, Antonijs Černomordijs un Stefans Paničs.

Savstarpējās spēles

2019. gada sezonā “Jelgava” uzrādīja pozitīvu savstarpējo spēļu bilance pret čempioni. Četros mačos jelgavnieki izcīnīja vienu uzvaru, divreiz cīnījās neizšķirti un piedzīvoja minimālu zaudējumu Virslīgas atklāšanas spēlē. FK “Jelgava” šobrīd ir pēdējā komanda, kas spējusi uzveikt “Riga” izbraukuma mačā. 2019. gada 26. jūnijā Oļega Kubareva vadītā komanda “Skonto” stadionā izcīnīja uzvaru ar 1:0. Nākamajās 15 mājas spēlēs “Riga” svinēja desmit uzvaras un piecas reizes spēlēja neizšķirti.

Mājas spēle

9. jūlija mačā stadionā jau drīkstēs atrasties skatītāji, bet šodienas mačs pret “Riga” FC notiks aiz slēgtām durvīm. Līdzjutējiem iespēja meklēt labāku vietu aiz stadiona žoga, vai arī doties uz “Kreklukrogu” vai “Melno Cepurīšu Baleriju”, kur visas sezonas garumā var baudīt garšīgu ēdienu pa īpašajām cenām un skatīties FK “Jelgava” spēļu tiešraides.