Pret jaudīgo RFS

“Optibet” futbola Virslīgas 21. kārtā jelgavnieki dodas uz Torņakalnu, kur 6. jūlijā plkst. 19:00 sacentīsies ar galvaspilsētas RFS vienību.

Otro apli “Jelgava” un RFS aizvadīja sliktāk nekā pārējās septiņas Virslīgas komandas. Jelgavas vienība izcīnīja tikai vienu uzvaru un nokrita uz pēdējo vietu tabulā, kamēr RFS uzvarēja par vienu spēli vairāk, kas nebija pietiekam, lai saglabātu pirmo vietu čempionātā. Šobrīd RFS atpaliek no līdervienības “Riga” par septiņiem punktiem, aizvadot par vienu spēli mazāk.

“Jelgava” vasaras pāreju periodā turpina pastiprināt sastāvu. Šonedēļ komandas rindas papildinājuši leģionāri Aleksandrs Kotļarovs [Baltkrievija] un Staņislavs Mikicejs [Ukraina]. Abi spēlē pozīcijās, uz kurām Jelgavā šajā sezonas daļā bija deficīts. Baltkrievs var produktīvi darboties kā malējais pussargs, kamēr ukrainis kā centra aizsargs. Savukārt projām devies Gruzijas uzbrucējs Gurams Lukava, kurš šosezon vairāk cīnījās ar savainojumiem.

Mačs pret RFS jelgavniekiem kļūs par piekto baltkrievu speciālista Oļega Kubareva vadībā. Līdz šim izcīnītas divas izbraukuma uzvaras un piedzīvoti divi zaudējumi savā laukumā. Identiska bilance Kubarevam šosezon bijusi pie “Riga” stūres. Tiesa, pēc otrā zaudējuma [pret RFS] Baltkrievijas trenerim nācās pamest Rīgas klubu.

Pretinieks

Kā minēts, RFS turnīra tabulā atrodas otrajā pozīcijā, atpaliekot no “Riga” par septiņiem punktiem. Pēc Virslīgas čempionāta 7. kārtas RFS apsteidza savus sīvākos sāncenšus par deviņiem punktiem. Kopš 19. aprīļa rīdzinieki izcīnījuši tikai divas uzvaras, kas ir mazāk nekā jebkurai citai Virslīgas komandai analoģiskā laika periodā.

Likumsakarīgi, ka pēc vairākās neveiksmēs Rīgas klubā notikušas ievērojamas sastāva pārmaiņas. Komandas rindas papildinājuši Latvijas izlases spēlētāji Dāvis Ikaunieks un Andrejs Cigaņiks, “Riga” uzbrukuma līderis Darko Lemajičs, kā arī lietuviešu trenerim labi pazīstamie Edvins Girdvainis un Andrija Kaludžerovičs. Visi, izņemot Ikaunieku, debitēja jaunās komandas sastāvā nesekmīgajā mačā pret “Spartaku”. Tāpat jāatzīmē, ka iepriekšējā spēlē uz rezervistu soliņa palika Kaspars Ikstens, kura vietā vārtos stājās Dmitrijs Grigorjevs.

Savstarpējās spēles

Šosezon komandas aizvadīja divas ļoti līdzīgas spēles. Pirmā apļa mačā RFS ieguva divu vārtu vadību, ko gan ātri līdz minimumam samazināja Džaneiro Purperharts. Otrā puslaika izskaņā jelgavniekiem radās pāris iespējas rezultātu izlīdzināt, taču tas neizdevās un nācās samierināties ar zaudējumu. Otrā apļa mačs FK “Jelgava” sporta bāzes laukumā noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu, pārtrūkstot RFS uzvaru sērijai pār “Jelgavu”, kas bija sasniegusi piecas spēles. Savu pēdējo uzvaru pār RFS aļņi izcīnīja 2017. gada sezonas noslēdzošajā spēlē.

Savukārt jelgavnieku galvenajam trenerim Oļegam Kubarevam pret šodienas pretiniekiem ir pozitīva savstarpējo spēļu bilance. 2016. gadā baltkrieva vadītais “Spartaks” izcīnīja četras uzvaras pār Virslīgas jaunpienācējiem un pēc panākuma “Arkādijas” stadiona cēla virs galvām Latvijas čempionu kausu. Savukārt šosezon Kubarevs ar “Riga” piedzīvoja sāpīgu 1:3 zaudējumu galvaspilsētas derbijā, kas baltkrievam maksāja amatu.

Izbraukums

Mačs pret RFS risināsies NSB “Arkādija” stadionā Torņakalnā. Līdz šim omulīgais galvaspilsētas stadions nebija nesis jelgavniekiem panākumus. Četrās spēlēs piedzīvot četri zaudējumi ar kopējo bilanci 0:6.