Sabitovs atbrīvots no galvenā trenera amata

Pēc svētdienas zaudējuma pret RFS futbola klubs “Jelgava” atbrīvojis no darba krievu speciālistu Raviļu Sabitovu.

Šosezon Sabitova vadībā “Jelgavas” meistarkomanda piedzīvoja sešus zaudējumus desmit SynotTip futbola Virslīgas spēlēs. Pašlaik aļņi atrodas 6. vietā turnīra tabulā, par astoņiem punktiem atpaliekot no 5. vietā esošās “Riga” vienības. Pēc šādiem neapmierinošiem rezultātiem sezonas pirmajā daļā tika pieņemts lēmums lauzt līgumattiecības ar galveno treneri. Tagad čempionātā iestājusies 18 dienu pauze, kuras laikā komandai tiks dotas dažas brīvdienas, bet pēc tam sāksies gatavošanās 15. jūnijā paredzētai čempionāta spēlei pret “Riga”. Tuvākajās dienās ar komandu strādās esošais treneru štābs (Dāvis Caune, Sergejs Diguļovs un Mihails Miholaps), paralēli kluba vadībai meklējot jauno galveno treneri.

Atgādināsim, ka Raviļs Sabitovs “Jelgavas” komandas galvenā trenera amatā stājās pagājušā gada 28. augustā. 2017. gada sezonas beigu daļā krievu trenera vadībā jelgavnieki spēja izcīnīt trīs skaistas uzvaras pār “Liepāju/Mogo”, Jūrmalas “Spartaku” un RFS, kā arī dramatiskā ceturtdaļfināla mačā izstājās no Latvijas kausa izcīņas. Sezonas izskaņā Raviļs Sabitovs tika atzīts par mēneša labāko treneri visā līgā.

Vairākiem līderiem pametot Jelgavu, starpsezonā Sabitovs sāka veidot jaunu komandu. Janvārī un februārī uz pārbaudi “Jelgavā” pabija vairāk nekā 50 ārzemju un latviešu futbolisti, no kuriem komandā palika pieci: Vjačeslavs Jemeļjaņenko, Maksims Širjajevs, Sigits Olberķis, Aleksandrs Ņekrasovs un Ņikita Koļajevs. “Mums ir pavisam jauna komanda, kas izveidojās pavisam nesen,” pirms sezonas sacīja treneris Sabitovs. “Virslīgas kausa” turnīrā jelgavnieki pēcspēles sitienu sērijā apspēlēja “Liepāju/Mogo”, bet Virslīgas čempionāta pirmajā spēlē pieveica valsts čempionus Jūrmalas “Spartaku”. Taču pēc tam sekoja vairākas neveiksmes pēc kārtas un viena vienīgā uzvara pret čempionāta pastarīti “Valmiera Glass/ViA”.

“Jelgavas” kluba administrācija un futbolisti pasakās trenerim Raviļam Sabitovam par ieguldīto darbu ar meistarkomandu, kā arī novēl panākumus tālākajā trenera karjerā!