Rupja kļūda noved pie zaudējuma Ventspilī

SynotTip futbola Virslīgā svarīgus trīs punktus cīņā par valsts čempiontitulu ieguva FK “Ventspils” futbolisti, kuri samērā kuriozā veidā tika pie uzvaras pār muļķīgu kļūdu pieļāvušo FK “Jelgava”. Abus vārtus uzvarētāju labā guva Tosins Aijeguns.

Pirmajās desmit minūtēs abas komandas viegli paflirtēja ar pretinieku vārtu apdraudēšanu, taču nevienam no vārtsargiem īsti iesaistīties spēlē nevajadzēja. Cīņas 11. minūtē “Jelgavai” izdevās pretuzbrukums pēc pretinieku standarta situācijas, taču pārāk ilgi aļņi vilcinājās ar sitiena izdarīšanu, ļaujot dzeltenzilajiem atgriezties aizsardzībā. Bīstamā epizode noslēdzās ar pozicionālu saspēli un viesu komandas pārkāpuma izdarīšanu pretinieku uzbrukuma zonā. Epizode gan sāpīgāka bija “Ventspilij”, jo Dejans Vukicevičs bija spiests izmantot savu pirmo spēlētāju maiņu.

Mājinieku komandas sastāvā pirmajā puslaikā viens no pamanāmākajiem spēlētājiem bija Tosins Ajeguns, kurš bieži spēlēja ar bumbu. Taču vairākkārt nigērietim nācās atkāpties no pretinieku soda laukuma, nevis tajā doties. “Jelgava” ar lieliem spēkiem darbojās aizsardzībā un soda laukumā mājinieku komandas spēlētājiem atvērties neizdevās. Pēc nospēlētas pusstundas pie sava soda laukuma Sigits Oberkis burtiski nopļāva no kājām Vasīliju Pavlovu. Bīstamu tiešo brīvsitienu izpildīja Eduards Tīdenbergs, taču bumba lidoja nedaudz garām vārtu tālajam stabam. Līdz pirmo 45 minūšu izskaņai spēles rezultāts nemainījās, tādēļ puslaika pārtraukumā abas komandas devās ar domām kā atklāt mača rezultātu sev par labu.

Otrā puslaika ievadā laukuma vidus daļā “Jelgava” pārtvēra mājinieku bumbu un devās bīstamā pretuzbrukumā. Ar bīstamu sitienu no distances izcēlās Daniils Hvoiņickis, kura raidītā bumba atsitās pret vārtu stabu, liekot panervozēt mājinieku līdzjutējiem. Pēcāk pie tiešā brīvsitiena iespējas tika “Ventspils” futbolisti, bet ar dūrēm bumbas lidojumu vārtos atvairīja Vladislavs Kurakins, saglabājot nervozo bezvārtu neizšķirtu.

Viena no labākajām vārtu gūšanas iespējām bija spēles 60. minūtē, kad Anastasijs Mordatenko ar asu piespēli vārtu priekšā atrada Pavlovu, taču krievu uzbrucējam, vienlaicīgi cīnoties ar aizsargu, sitiens nepadevās un spēles rīks lidoja garām vārtiem. Septiņas minūtes vēlāk ar labu spēli savā soda laukumā izcēlās Ivo Minkevičs, vairākkārt liedzot dzeltenzilajiem nonākt bīstamās pozīcijās ar bumbu. Pavērsiens mača gaitā notika 15 minūtes līdz beigām, kad “Ventspils” nevainīgā situācija izmeta sānu autu. Bumba nonāca “Jelgavas” soda laukumā, kur ļoti nesekmīgi no savas vārtu priekšas to centās izsist Daniils Ulimbaševs. Pussargs tādējādi liedza bumbu iegūt savas komandas vārtsargam, bet bumba nonāca tieši uz kājas Aijegunam, kuram tik vien atlika kā bumbu iebakstīt tukšos vārtos. Līdz ar to jelgavnieki paši sev atveda ventspilnieku pirmo vātu guvumu – 1:0.

Desmit minūtes līdz mača beigām Aijeguns ar ļoti ātru reidu ielauzās jelgavnieku soda laukumā, kur uzbrukumam pieslēdzās arī Mordatenko. “Jelgavas” aizsargs Minkevičs nogāza no kājām Mordatenko un spēles soģis Edgars Maļcevs nozīmēja 11 metru soda sitienu. Pendeli izpildīja epizodi radījušais Ajeguns, precīzi raidot bumbu vārtu apakšējā stūrī. Līdz ar to Nigērijas futbolists guva savus otros vārtus spēlē un dubultoja savas komandas pārsvaru. Pie divu vārtu pārsvara mājinieki droši nosēdās aizsardzībā, no maiņas pastiprinot sastāvu ar Brazīlijas futbolistu Elio. “Jelgavas” centieni gūt goda vārtus nebija sekmīgi un cīņa noslēdzās ar “Ventspils” panākumu 2:0. Vēl pēdējais notikums spēlē bija līdz ar mača beigu signālu, kad Naims Šarifi ar elkoni iebrauca sejā Mordatenko, kuram laukumu palīdzēja pamest “Ventspils” medpersonāla pārstāvji.

“Ventspils” – “Jelgava” 2:0 (0:0)
Vārti: Aijeguns 74′, 82′ (11m)
Brīdinājumi: Neziri, Koļesovs – Oberkis, Krušatins, Minkevičs
Ventspils: Meļņičenko, Žuļevs, Koļesovs, Bulvītis, Tīdenbergs, Stenio (Neziri 15′), Mandžgalidze, Mendešs (Burikins 61′), Aijeguns, Mordatenko, Pavlovs (Elio 79′)
Jelgava: Kurakins, Jemeļjaņenko (Redjko 89′) , Minkevičs, Olberkis, Šarifi, Ulimbaševs (Nakano 89′), Krušatins, Rafaļskis, Hvoiņickis, Lukava, Kurtišs (Grigarāvičs 78′)
Galvenais tiesnesis: Edgars Maļcevs

Avots: Sportacentrs.com