Sezonas ievadā 0:1

Futbola kluba “Jelgava” galvenā komanda “Optibet” futbola Virslīgas čempionāta atklāšanas spēlē piedzīvoja minimālu zaudējumu pret valsts čempioniem “Riga” FC.

9. martā Jelgavas kluba sporta bāzē notika līdz šim vēl nebijusi rosība. Simtiem futbola līdzjutēju no Jelgavas, Rīgas un noteikti arī citām Latvijas pilsētām devās raudzīties Latvijas galvenās futbola līgas atklāšanas maču. Oficiālajā spēles protokolā rakstīts, ka spēli klātienē skatījās 554 futbola mīļi.

Aļņu starta sastāvā sezonas pirmajā mačā neatradās vieta kapteinim Renāram Rodem, kurš iedzīvojies nelielā savainojumā. Jelgavnieku vārtus sargāja 2018. gada Latvijas čempions Germans Māliņš. Aizsardzības centrā spēlēja Ivo Minkevičs un melnkalnietis Momčilo Rašo, kamēr malās strādāja Viktors Litvinskis un Džeremijs Fernandess. Balsta zonu veidoja duets Artis Lazdiņš – Jakovs Biļjans, nedaudz augstāk darbojoties Džaelam Eisdenam. Uzbrukuma malās spēlēja Iraklijs Bidzinašvili un Vsevolods Čamkins, bet smailē – Ņikita Ivanovs.

Mača sākums “Jelgavai” pagalam nepadevās. Pirmajās 10 minūtēs pieļautas vairākas kļūdas, Zemgales vienības futbolistiem daudz zaudējot bumbu centra zonā. Vienā no epizodēm rīdziniekiem izdevās gūt vārtus – Davits Škirtladze kreisajā malā saspēlējās ar Alekseju Višņakovu, kurš aizgāja uz vidu un raidīja bumbu brīvajā stūrī.

Pie rezultāta 0:1 iniciatīva pamazām pārnāca jelgavnieku rīcībā. Aktīvi pie momentu veidošanas strādāja Bidzinašvili un Biļjans, kurš pirmajā puslaikā izpildīja dažus sitienus. 32. minūtē ar sitienu no vidējās distances veiksmi izmēģināja Džaels Eisdens, taču nīderlandieša sitienam pietrūka spēka. “Riga” atbildēja ar Armanda Pētersona sitienu no attāluma.

Otrajā puslaikā “Jelgavas” vienībai bija vairāk kustības uzbrukumā, kas piespieda rīdziniekus biežāk pārkāpt noteikumus savu vārtu tuvumā. Pie centrējumiem aktīvs vārtu priekšā bija augumā raženais Čamkins. Valsts čempioniem pēc pārtraukuma bija tikai viena reāla vārtu gūšanas iespēja – 71. minūtē Darko Lemajičs, atrodoties soda laukumā, izpildīja ļoti bīstamu sitienu, ko gan atvairīja Māliņš. Pēdējās 10 minūtēs “Jelgava” uzrīkoja spiedienu uz sāncenšu vārtiem. Labs sitiens pēc Dāvja Indrāna piespēles padevās Ivanovam, taču Rīgas vienības vārtsargs Maksims Uvarenko bumbu tvēra. Pašā galotnē bumba bieži viesojās “Riga” soda laukuma tuvumā, tomēr vārtos tā arī neiegāja. Sāpīgs zaudējums 0:1, kas gan ievieš optimismu pirms nākamajām spēlēm.

FK “Jelgava” – “Riga” FC 0:1 (0:1)
Vārti: Višņakovs 8′
Brīdinājumi: Ivanovs 42′, Čamkins 43′ – A. Kurakins 80′
Sastāvs: Māliņš – Litvinskis, Minkevičs, Rašo 🇲🇪, Fernandess 🇳🇱 – Lazdiņš, Biļjans 🇭🇷 – Bidzinašvili 🇬🇪 (Purperharts 🇳🇱 72′), Eisdens 🇳🇱 (Indrāns 79′), Čamkins (Šarifi 🇷🇺 85′) – Ivanovs

Marians Pahars: “Vēlos apsveikt “Riga” FC ar uzvaru. Apsveicu arī mūsu līdzjutējus ar sezonas sākumu. Manuprāt, šodien pasākums izdevās. Tribīnēs bija laba atmosfēra, bet laukumā – labs futbols. Izņemot cīņu, bija arī kvalitāte.

Esmu apmierināts ar to, ko šodien parādīja mūsu komanda. Tomēr pirmajās 10 minūtēs notika kaut kas nesaprotams… Nebijām gatavi spēles sākumam, kas arī izšķīra mača likteni. Pēc tam kontrolējām bumbu, kontrolējām spēli. Jā, varbūt neradās tik labi momenti. Spiediens bija visu laiku, ar ko esmu apmierināts. “Riga” iesita pirmie un, iespējams, kādu brīdi sāka spēlēt uz [rezultāta] noturēšanu.

Teikšu, ka atmosfēra komandā pirms spēles, pārtraukumā un pēc spēles bija Top līmenī! Jau sākam gatavoties nākamajai spēlei. Kalendārs sezonas ievadā mums nav tas vieglākais. Pirmās četras spēles pret ļoti spēcīgām komandām. Diemžēl, pirms sezonas sākuma savainojumu dēļ zaudējām divus pamatsastāva spēlētājus – Artjomu Osipovu un Renāru Rodi. Viņu šodien ļoti pietrūka.”

Nākamo spēli FK “Jelgava” aizvadīs 16. marta vakarā pret futbola kluba “Ventspils” komandu.