Sezonas izskaņa

20. novembrī futbola kluba “Jelgava” meistarkomanda aizvadīs Virslīgas čempionāta 25. kārtas spēli pret “Valmieru”. Mača sākums Zemgales Olimpiskā centra Jāņa Lūša stadionā plkst. 13:00.

Sākotnēji Jelgavas un Valmieras futbola komandu tikšanās bija plānota 7. novembrī, taču tad valmierieši bija nokļuvuši karantīnā viena futbola saslimšanas ar COVID-19 dēļ. Spēle tika pārcelta uz 20. novembri, taču par tās norisi šaubas bijušas līdz pat pēdējam brīdim.

13. novembrī biedrība “Latvijas futbola Virslīga”, pamatojoties uz organizācijas biedru balsojumu, vērsās pie Latvijas Futbola federācijas ar vēlmi atcelt čempionātā atlikušās spēles. Būtiskākie iemesli šādai prasībai – pirmie saslimšanas gadījumu futbolistu vidū, sarežģīta epidemioloģiskā situācija valstī un iepriekš pieņemtie Ministru kabineta noteikumi, kas liedz piedalīties sacensībās nepilngadīgiem sportistiem. Tomēr LFF prasību nepieņēma, uzstājīgi prasot turpināt čempionāta norisi.

Pirms piektdien paredzētā mača vīrusa situācija ietekmējusi “Jelgavas” komandu. 10 dienu karantīnā pašlaik atrodas Vladislavs Soloveičiks un Veslijs Džons. Abi bijuši kontaktpersonas ar COVID-19 slimniekiem. Iepriekš 10 karantīnā bija devies treneris Aleksandrs Cauņu, kurš nu jau atgriezies komandas rindās.

Trešdien par pārsteigumu kļuva prasība U21 izlases futbolistiem doties obligātā karantīnā pēc Polijā aizvadītās Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēles. “Jelgavai” tas nozīmētu Ivo Minkeviča un Jāņa Grīnberga prombūtni uz tuvāko maču, kamēr “Valmierai” bez futbola paliktu uzreiz pieci futbolisti. Tiesa, mazāk nekā diennakti līdz spēles sākumam Latvijas Futbola federācijai izdevās vienoties ar Izglītības un Zinātnes ministriju par U21 izlases spēlētāju amnestiju no karantīnas.

Vēl jābilst, ka mačā pret “Valmieru” sastāvā atgriezīsies diskvalifikāciju izcietušais Boriss Bogdaškins un savainojumu sadziedējušais Vladislavs Gabovs. Uzvara nodrošinās jelgavniekiem izvairīšanos no Virslīgas/1. līgas pārspēlēm. Jā, tās pagaidām oficiāli vēl nav atceltas.

Pretinieks

Valmierieši aizvadījuši par divām spēlēm mazāk nekā lielākā daļa Virslīgas dalībnieču. 20. un 23. novembrī Tamaza Pertijas vadītā vienība nospēlēs pārceltos mačus pret “Jelgavu” un “Liepāju”. Divi panākumi nodrošinās Vidzemes klubam vēsturisko bronzu un Eirokausu ceļazīmi. “Valmieras” nopietnākie konkurenti cīņā par vienīgo atlikušo biļeti uz Eiropu ir FK “Ventspils” komanda, kas atpaliek par vienu punktu, bet aizvadījusi par divām spēlēm vairāk.

Šobrīd aktuālais jautājums ir par Valmieras komandas gatavību pārceltajiem mačiem. Komanda 10 dienas atradās karantīnā, bet vēlāk virkne futbolistu devās uz Latvijas nacionālo, kā arī Latvijas un Gruzijas U21 izlasēm.

Savstarpējās spēles

Šosezon komandas savā starpā tikušās divas reizes. Pirmā apļa mačā Jurijs Zaharkivs izvirzīja jelgavniekus vadībā, taču Ērika Puncula un Tolu Arokodares gūtie vārti ļāva “Valmierai” svinēt sarežģītu uzvaru. Otrā apļa spēlē valmierieši izrādījās pārāki ar 2:0. Pēc tās spēles darbu Jelgavas klubā pabeidza baltkrievu treneris Oļegs Kubarevs.

“Jelgava” nav spējusi uzvarēt “Valmieru” jau septiņās spēlēs pēc kārtas. Līdz šim pēdējā uzvara izcīnīta 2018. gada 15. septembrī, kad savus pirmos vārtus Virslīgā guva aizsargs Ivo Minkevičs. Savā laukumā jelgavnieki izcīnījuši divas uzvaras pār valmieriešiem. Vēl viens mačs noslēdzās neizšķirti, bet divreiz tika piedzīvots minimāls zaudējums.

Mājas spēle

Sezonas izskaņā visas Virslīgas spēles risinās bez skatītāju klātbūtnes. Tiešraidi no Jāņa Lūša stadiona varēs noskatīties Sportacentrs.com portālā.