Sezonas izskaņa Jelgavā

28. oktobrī futbola kluba “Jelgava” meistarkomanda aizvadīs savu noslēdzošo mājas spēli 2018. gada SynotTip futbola Virslīgas sezonā. Mača sākums plkst. 13:00.

Trīs kārtas līdz čempionāta noslēgumam jelgavnieki apsteidz tuvākos sāncenšus “Metta/LU” par diviem punktiem. Jāmin, ka aļņiem ar studentiem vēl jāspēlē savā starpā, kā arī abām vienībām priekšā izbraukumi pie 8. vietā esošajiem “Valmiera Glass”/ViA futbolistiem. Jābilst, ka līdz ar tuvojošos lēmumu par augstākās līgas dalībnieku skaita paplašināšanu cīņa par zemākajām vietām var izrādīties mazsvarīga, tomēr jāatzīst, ka šosezon Jelgavas kluba futbolisti saviem līdzjutējiem ir parādā pozitīvas emocijas un skaistas uzvaras. Svētdienas mačā pret “Liepāju”/”Mogo” būs iespēja vismaz daļēji kompensēt iekavēto.

Diemžēl tuvākajā mačā Mariana Pahara vadītajai komandai nevarēs palīdzēt Artis Lazdiņš, Mindaugs Grigarāvičs un Daniils Ulimbaševs. Katrs no šiem futbolistiem sakrājis pārāk daudz dzelteno kartīšu un sezonas pēdējo mājas spēli vēros no tribīnēm. Savukārt īpašu motivāciju nebūs jāmeklē Liepājas futbola audzēkņiem Andrim Krušatinam, Markam Kurtišam un Daniilam Hvoiņickim.

Pretinieks

Liepājas klubu mazāk uztrauc izmaiņas Virslīgas dalībnieku sastāvā un leģionāru jautājuma atrisinājums, jo liepājnieki turpina asu cīņu par vietu Eiropas sacensībās. Pēc 25. kārtas spēlēm “Liepāja” apsteidz 5. vietā esošo “Spartaku” par vienu punktu, līdz ar to cits scenārijs, izņemot uzvaru, viesiem no Kurzemes svētdienas mačā būs izslēgts. Zīmīgi, ka nākamajā kārtā pēdējās Eirokausu ceļazīmes tīkotājas tiksies savā starpā.

Sezonas otrajā pusē par Liepājas kluba kapteini kļuvis 2000. gadā dzimis Kristers Tobers. Spilgtu sniegumu demonstrē vēl divi Latvijas U21 izlases futbolisti Raivis Andris Jurkovskis un Mārtiņš Ķigurs. Pateicoties izlases mačiem, visiem minētajiem spēlētājiem Zemgales Olimpiskā centra stadions un tā īpatnības ir ļoti labi pazīstamas. Taču neraugoties uz jauno futbolistu atzīstamu spēli, par rezultatīvāko Liepājas komandas rindās šosezon, visticamāk, kļūs pieredzējušais Ģirts Karlsons.

Savstarpējas spēles

Šosezon visos trīs mačos Virslīgas čempionātā Liepājas komandai izdevās izcīnīt uzvaras ar divu vārtu starpību. Pirmajā aplī kurzemnieki bija pārāki ar 3:1, vienīgos vārtus “Jelgavas” labā gūstot krievu leģionāram Ņikitam Koļajevam. Otrajā aplī sekoja bezierunu zaudējumus slapjos laikapstākļos, kamēr 24. augustā notikušajā spēlē aļņi neizmantoja virkni vārtu gūšanas iespēju un piedzīvoja sāpīgu zaudējumu savā laukumā. Kopējā savstarpējo spēļu bilance ir 16 11 pret 9 par labu Liepājai.

Mājas spēle

Šosezon savā laukumā esam izcīnījuši četras uzvaras, pa reizei tiekot galā ar “Spartaku” un “Mettu”, kā arī divreiz apspēlējot viesus no Valmieras. Vēl divas spēles izdevās noslēgt neizšķirti, bet septiņās spēlēs nācās atzīt pretinieku spēku. Zemgales vienības futbolisti ir apņēmības pilni iepriecināt līdzjutējus sezonas noslēdzošajā mājas spēlē, tāpēc aicinām jelgavniekus un pilsētas viesus plkst. 13:00 atnākt un izbaudīt skaistu futbolu divu komandu izpildījumā.