Sezonas pirmais izbraukums

Marta pēdējā sestdienā futbola kluba “Jelgava” galvenā komanda dodas uz Rīgu, kur aizvadīs “Optibet” Virslīgas 3. kārtas spēli pret RFS.

Virslīgas sezona pamazām uzņems apgriezienus. Tuvāko četru nedēļu laikā jelgavniekiem būs jāaizvada sešas spēles: trīs izbraukumā un trīs savās mājās kluba sporta bāzē. Marta/aprīļa spēļu maratons sākas ar cīņu RTU stadionā pret RFS. Zīmīgi, ka arī pērnās sezonas 3. kārtā RFS un “Jelgava” sacentās Rīgas stadionā, kuram ir vismazākā ietilpība visā līgā. Toreiz ar 3:0 bija pārāki rīdzinieki, kuriem izdevās prasmīgi realizēt standartsituācijas.

Izlašu pauzē aļņu sastāvā pēc savainojuma izārstēšanas atgriezies gruzīnu uzbrucējs Gurams Lukava. Gatavs spēlēšanai arī cits uzbrucējs Ņikita Ivanovs, kurš slimības dēļ izlaida 2. kārtas spēli pret “Ventspili”. Jābilst, ka mačos pret RFS šosezon nevarēs piedalīties pussargs Dāvis Indrāns. Dāvis 2018. gadā spēlēja Rīgas vienībā, bet neilgi pirms šīs sezonas sākuma lauza līgumu ar RFS, lai pievienotos “Jelgavai”.

Indrāns nav vienīgas “Jelgavas” futbolists, kurš iepriekš spēlējis Pārdaugavas komandā. Germans Māliņš sargāja RFS vārtus 2016. un 2017. gada sezonā. Rīdzinieku pirmajā Virslīgas sezonā komandas sastāvā bija arī Ņikita Ivanovs, Vsevolods Čamkins, Viktors Litvinskis un Andris Krušatins, kurš joprojām atgūstas no savainojuma. 2017. gadā Rīgas klubu pārstāvēja pašreizējais jelgavnieku kapteinis Renārs Rode.

Pretinieks

Lietuviešu speciālista Valda Dambrauska vadītā RFS komanda sezonu sāka ar divām uzvarām. Abas gan tika izcīnītas maču galotnēs: vispirms divi vēlie goli palīdzēja rīdziniekiem pieveikt “Liepāju”, bet 2. kārtas mačā pret “Spartaku” uzvaru RFS vienībai atnesa Artūra Zjuzina vārtu guvums kompensācijas laikā.

Starpsezonā RFS rindas papildinājuši vairāki kvalitatīvi vietējie un ārzemju futbolisti. Centra aizsargu dueti pašlaik veido bijušie ventspilnieki Nauris Bulvītis un Vitālijs Jagodinskis, laukuma vidū spēlē japānis Takajuki Seto un horvāts Slavko Blagojevičs, bet uzbrukumā upeskrasta lauvas paļaujas un austrieti Tomasu Šimkoviču un slovāku Tomašu Malecu.

Savstarpējās spēles

2018. gada sezonā jelgavnieki piekāpās RFS visās četrās savstarpējās spēlēs Virslīgas čempionātā. Ceturtajā aplī Rīgas vienība izbraukumā sasita “Jelgavu” ar 4:0, sagādājot tai visu laiku lielāko zaudējumu Zemgales Olimpiskajā centrā. RTU stadionā komandas savā starpā tiksies tikai otro reizi, bet Rīgā – sesto. Piecās iepriekšējās spēlēs starp RFS un “Jelgavu”, kas risinājās valsts galvaspilsētā, rīdzinieki izcīnījuši sausās uzvaras – 1:0, 1:0, 3:0, 3:0 un 1:0.

Izbraukums

RTU stadionā Virslīgas spēles notiek vien trešo sezonu. 2017. gadā šeit savas pirmās mājas spēles aizvadīja “Riga” FC, bet pērn kā rezerves laukumu RTU stadionu sāka izmantot RFS. Līdzjutējiem ieeja uz spēlēm šajā stadionā ir bezmaksas. Ja vēlaties maču noskatīties no sēdvietām tribīnēs, tad iesakām ierasties laicīgi, jo skatītāju vietu skaits RTU stadionā ir ierobežots.