Sezona jānoslēdz laicīgi!

4. novembrī futbola kluba “Jelgava” meistarkomandu sagaida viena no atbildīgākajām sezonas spēlēm. Mačs, no kura vajadzēja izvairīties un kuru nevēlas aizvadīt neviena komanda. Mačs par izvairīšanos no pārspēlēm.

Lai arī kādas pārmaiņas nesagaidītu Latvijas futbolu tuvākajos mēnešos, 2018. gada sezona noslēgsies atbilstoši iepriekš apstiprinātajam reglamentam. 3. novembrī par pirmo Virslīgas / 1. līgas pārspēļu dalībnieci kļuva Jurģa Kalna vadītā “Super Nova” vienība, kas savstarpējā spēlē neprata sastādīt konkurenci 1. līgas čempioniem BFC “Daugavpils”/”Progress”. Gadījumā, ja Jelgavas vienība paliks 7. vietā valsts meistarsacīkstēs, mačus par palikšanu Virslīgā būs jāaizvada 14. un 19. novembrī.

Lai izbēgtu no neglaimojošā sezonas turpinājuma Mariana Pahara vadītai komandai nedrīkst zaudēt turnīra tabulā augstāk esošajai “Metta”/LU. Studentu uzvara savstarpējā mačā nodrošinās tiem 6. vietu kārtu pirms čempionāta finiša. Neizšķirta gadījumā jelgavniekiem pēdējā kārtā pašiem būs jāapspēlē “Valmiera Glass”/ViA un jācer, ka “Ventspils” nezaudēs mettiešiem. Taču Zemgales vienības mērķis tuvākajā mačā, protams, ir uzvara.

Sastāvā atgriezīsies vienas spēles diskvalifikāciju izcietušie Mindaugs Grigarāvičs, Artis Lazdiņš un Daniils Ulimbaševs. Piedalīties tuvākajā mačā gan nevarēs Andris Krušatins, kurš aizvadītajā nedēļas nogalē nopelnīja lieku brīdinājumu.

Meistarkomandas vārtu guvumi pret “Top 6” komandām

Par milzīgu problēmu šosezon jelgavniekiem kļuvusi vārtu gūšana. Ja valmieriešus trijās Virslīgas spēlēs izdevies sarūgtināt 12 reizes, tad 23 mačos pret tabulā augstāk esošajām vienībām izdevās gūt tikai piecus vārtus, 18 reizes pašiem paliekot uz nulles. Mačos pret “Mettu”/LU aļņi guva divus vārtus – abus ar tiešiem brīvsitieniem. Vienīgos vārtus pret “Liepāju”/”Mogo” izdevās gūt no 11 metru soda sitiena atzīmēs. Mačos ar Jūrmalas “Spartaku” izdevās realizēt vienu pendeli no divām, kā arī 1. kārtā gūt vienīgos vārtus no spēles mačos ar “Top 6” komandām. Ļoti neglaimojoša statistika, ko jāmēģina vismaz nedaudz uzlabot 4. novembra spēlē “Daugavas” stadionā.

Pretinieks

Līdzīgi kā 3. apļa izskaņā “Metta”/LU izcīnījusi divas uzvaras pēc kārtas, izbraukumā pieveicot “Liepāju”/”Mogo” un “Valmiera Glass”/ViA. Tas ļāva Andra Riherta vadītajai komandai apsteigt jelgavniekus turnīra tabulā. Līdz šim sešās sezonās Virslīgā “Metta” nebija ieņēmusi augstāku vietu par septīto. 2018. gada sezonas noslēdzošajā mājas spēlē mettiešiem sniegta iespēja pārrakstīt kluba vēsturi.

Sezonas izskaņā “Mettai” nevar palīdzēt aizsargs Krists Kristers Gulbis un vadošais centra pussargs Eduards Emsis. Centra aizsarga pozīcijā rudenī sācis spēlēt 2001. gadā dzimis Normunds Uldriķis, kamēr laukuma vidū pieaugušo futbola pieredzi krāj Normunda vienaudži Rihards Ozoliņš un Renārs Varslavāns. Pirms gaidāmās cīņas “Mettas” sastāvā atgriezies Jēkabs Lagūns, kurš guva divus vārtus Latvijas U17 izlases sastāvā Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēs Moldovā.

Savstarpējās spēles

Šosezon savstarpējo spēļu bilance bijusi par labu rīdziniekiem. Pirmā apļa spēle noslēdzās 1:1 neizšķirti, vasaras vidū aļņiem izdevās izcīnīt minimālu uzvaru, bet 1. septembrī studenti sniedza vērtīgu mācību, sakaujot “Jelgavu” ar 3:0. Tāpat nedrīkst aizmirst kausa dueli, kur “Metta”/LU bija pārāka ar 2:1.

Izbraukums

Spēle starp “Mettu”/LU un “Jelgavu” sāksies plkst. 14:00. Taču līdzjutēji tiek aicināti ierasties “Daugavas” stadionā savlaicīgi, jo Rīgas klubs piedāvās vairākas garšīgas un veselīgas izklaides. Biļetes var iegādāties iepriekšpārdošanā internetā.