“Šī būs sezonas svarīgākā spēle”

Ceturtdien risinājās Latvijas kausa fināla pirmsspēles preses konference, kur piedalījās RFS un futbola kluba “Jelgava” komandu galvenie treneri un kapteiņi.

Valds Dambrausks, FK RFS galvenais treneris: “Mūsu komanda liels gods piedalīties kausa finālā. RFS un es pats personīgi pirmo reizi piedalīsimies finālā. Ne katru reizi kausa finālā tiek debitante. “Jelgavai” šajā ziņā ir lielāka pieredze, jo tā ir uzvarējusi kausā biežāk nekā jebkura cita Latvijas komanda. Jā, trofejas izcīnīja citi spēlētāji, taču atkārtošos, ka futbolā ir ļoti svarīgas tradīcijas un to iemantošana. Sestdien tiksies divas komandas, kuras atrodas labā spēļu un rezultātu formā Virslīgas čempionātā. “Jelgava” nezaudē dažas spēles un ir pamainījusi savu spēles stilu. Šeit jāuzteic smags trenera darbs. Jelgavniekiem ir izveidojies sev raksturīgais spēles stils. Tas varbūt nav pārāk uzbrūkošs, taču nedrīkst teikt, ka komanda nav gatava pāriet asā uzbrukumā. Finālos bieži vien nav tas skatāmākais futbols. Visticamāk, tā būs arī šoreiz. Cik zinu, laukuma stāvoklis nav tas labākais. Taču neraugoties uz to, mēs un pretiniekiem rādīsim savu labāko sniegumu, cīnoties par trofeju.”

Oļegs Kubarevs, FK “Jelgava” galvenais treneris: “Mums tā nebūs ikdienišķa spēle. RFS jau ir nodrošinājusi sev dalību Eirokausos, kamēr mums tas ir jāpaveic caur Latvijas kausa izcīņu. Te vairs nav ko piebilsts. Skaidrs, pretiniekiem būs pārsvars, jo viņiem nebija spēles nedēļas vidū. Viņi ir labā gaitā un atrodas tabulas augšdaļā. Savukārt mēs esam apakšā. Kausa mači atšķiras no spēlēm čempionātā, jo kausā nav līderu vai atpalicēju. Visu var izšķirt viena epizode. Čempionātā tu vēl vari labot situāciju nākamajās spēlēs, kamēr kausā tādas iespējas nav. Mūsu priekšrocība ir mājas laukums un augsta motivācija.”

Kaspars Ikstens, FK RFS kapteinis un vārtsargs: “Atbildīga spēle. Jelgavniekiem iespēja tiks Eirokausos, savukārt mēs varam pārrakstīt RFS kluba vēsturi un izcīnīt pirmo trofeju. Man būs patīkama atgriešanās. Vienreiz, spēlējot Zemgales Olimpiskajā centrā, man jau izdevās pacelt Latvijas kausu [runā par “Jelgavas” uzvaru 2014. gadā]. Ceru, ka šoreiz atkārtošu šo panākumu jau RFS rindās.

Renārs Rode, FK “Jelgava” kapteinis un aizsargs: “Šī ir svarīgākā spēle sezonā. Tā ir iespēja tikt Eirokausos. Ejam uz šo mērķi un vēlamies, lai “Jelgava” nākamgad spēle Eiropā. Tā ir ļoti liela motivācija.”

Latvijas kausa fināls risināsies Zemgales Olimpiskā centra stadionā. Spēles sākums sestdien plkst. 14:20