Skrējiens pakaļ Valmierai

23. aprīlī futbola kluba “Jelgava” galvenā komanda aizvadīs “Optibet” Virslīgas 8. kārtas spēli pret “Valmiera Glass”/ViA komandu. Mača sākums Vidzemes Olimpiskajā centrā plkst. 18:00.

Iepriekšējā kārtā atkal pierādījās, ka ilgāks pārtraukums šīs sezonas “Jelgavas” komandai nenāk par labu. 10 dienu atpūta nelīdzēja aizvadīt labu maču pret “Mettu”, kas pretēji ir uzņēmusi labu spēļu ritmu. Tagad trīs dienas pēc spēles ar studentiem jelgavnieki dodas uz Valmieru, bet vēl pēc trīs dienām aļņus sagaida mājas spēle pret “Daugavpili”.

Tuvākajā laikā “Jelgavas” sastāvā jāatgriežas centra pussargiem Artim Lazdiņam un Džaelam Eisdenam. Tāpat gaidāmajās spēlēs laukumā tiek gaidīts nīderlandiešu uzbrucējs Džaneiro Purperharts, kurš maču pret “Mettu” izlaida mikrotraumas dēļ.

Jāatzīmē, ka mačā pret zaļibaltajiem pirmo reizi šosezon laukumā redzējām Artjomu Osipovu, Daniilu Hvoiņicki un kiprieti Stilianosu Panteli, kurš piedzīvoja savu Virslīgas debiju.

Pretinieks

“Valmiera Glass”/ViA starpsezonā ir pamainījusies līdz nepazīšanai. Komandas sastāvu papildinājuši vairāki pazīstami pašmāju futbolisti, kā arī pāris kvalitatīvi leģionāri. Par vienības galveno treneri februārī kļuvis gruzīnu speciālists Tamazs Pertija, kurš pirms pāris gadiem strādājis roku rokā ar Mariana Pahara asistentu Andreju Kaļiņinu.

Pārmaiņu iespaidoti valmierieši atrodas 3. vietā turnīra tabulā, par diviem punktiem atpaliekot no vicelīderes “Riga”. Valmiera sezonas ievadā pieveikusi pērnā gada Virslīgas un 1. līgas čempionus, kā arī Pertijas bijušo komandu “Liepāju”. Valmieriešu rindās stabilu sniegumu demonstrē jaunais vārtsargs Vladislavs Lazarevs, bet laukuma vidū ar izcilu tehniku izceļas japānis Šunsuke Nakamuru. Vēl jābilst, ka valmieriešu rindās šogad spēlē vairākas sezonas “Jelgavā” aizvadījušais Boriss Bogdaškins.

Savstarpējās spēles

Jāatkārtojas, ka iepriekšējā sezonā jelgavniekiem bija jāspēlē ar pavisam citu “Valmieru”. Četrās spēlēs “Jelgava” izcīnīja trīs uzvaras [kopējā vārtu bilance 12:4] un piedzīvoja minimālu zaudējumu pēdējā kārtā. No Valmieras sastāva, kas 2018. gada 10. novembrī pieveica “Jelgavu”, šosezon laukumā devušies vien trīs futbolisti. Tiesa, arī pašu Jelgavu pametuši seši tā mača dalībnieki.

Izbraukums

Valmieras un Jelgavas vienības satiksies Vidzemes Olimpiskā centra futbola stadionā. Pagājušā gada rudenī šajā stadionā nomainīja mākslīgo segumu, ko jelgavniekiem jau bija iespēja izmēģināt pērnās sezonas noslēdzošajā mačā.

Valmierai gaidāmā spēle kļūs jau par piekto, ko šī vienība aizvadīs savā laukumā. Iepriekš VOC stadionā Tamaza Pertijas padotie izcīnīja divas uzvaras, vienreiz cīnījās neizšķirti un piedzīvoja vienu zaudējumu.