Starta gatavībā!

1. aprīlī plkst. 17:00 futbola klubs “Jelgava” devīto reizi pēc kārtas uzsāks dalību Virslīgas čempionātā.

Viss sākas no jauna: septiņi mēneši, kad katras brīvdienas tiek pakārtotas futbolam; astoņas nedēļas nogales, kas liks no jauna iepazīt Liepāju, Ventspili, Jūrmalu un, visbeidzot, Valmieru; 200 dienas, kad prātā būs jāpatur aktuālā čempionāta tabula. Latvijas nozīmīgākās sporta sacensības mūsu komandai startē 1. aprīlī Olainē.

Pēc pārmaiņām pilnās ziemas jelgavnieki ir gatavi Virslīgas čempionātam, ko sezonas prezentācijā apliecināja komandas galvenais treneris Raviļs Sabitovs: “Virslīgas kausa spēle pret “Liepāju” un nākamais mačs pret RFS parādīja, ka varam cīnīties ar Latvijas vadošajam komandām.” Tikmēr “Jelgavas” kluba prezidents Māris Peilāns uzsvēra, ka komanda spēlēs skatāmi un līdzjutējiem saistoši.

Sezonas prezentācijā piedalījās arī lietuvietis Sigits Olberkis un krievu leģionārs Ņikita Koļajevs. Pēdējā dalība sezonas 1. spēlē ir zem jautājuma zīmes, jo joprojām neesam saņēmuši transfēra dokumentu, kas ļautu iekļaut futbolistu sezonas pieteikumā. Kas attiecas uz Olberki, 20 gadus vecais lietuvietis vairāk nekā mēnesi atrodas komandas rīcībā, pārbaudes spēlēs pierādot savu lietderību treneru štābam. Iepriekšējo sezonu Mindauga Grigarāviča tautietis pavadīja Baltkrievijas augstākās līgas klubā Mogiļevas “Dnepr”.

Pārējie mūsu komandas futbolisti sezonā iesoļo bez savainojumiem, ar 100% gatavību sasniegt pirms sezonas uzstādīto mērķi – Eirokausu ceļazīmes izcīnīšanu! Komandas kapteiņa funkcijas gaidāmajā sezonā pildīs Valērijs Redjko, kamēr kapteiņa asistenta pienākumi uzticēti Alanam Siņeļņikovam.

Pretinieks

Sezonas pirmajā spēlē jelgavnieki uzņems divkārtējo Latvijas čempionvienību Jūrmalas “Spartaku”, kā rindas šoziem papildinājuši nu jau bijušie jelgavnieki Gints Freimanis un Mārcis Ošs. Gints un Mārcis nav vienīgi papildinājumi “Spartakam”, kas jau tradicionāli ziemā veic lielas sastāva izmaiņas. Čempionu pilsētā šosezon spēlēs pieredzējušie Aleksejs Višņakovs, Jurijs Žigajevs, Andrejs Pavlovs un Andrejs Kovaļovs. Komandas uzbrukumā parādījušies nesenie kurzemnieki Kaspars Svārups un Rolands Vagančuks. Visbeidzot, “Spartaks” piesaistījis virkni kolorītu leģionāru no Nikaragvas, Brazīlijas, Serbijas un Krievijas.

Par Jūrmalas komandas galveno treneri februāra sākumā kļuvis Uzbekistānas speciālists Samvels Babajans, kamēr trenera asistenta funkcijas pilda pagājušā vasarā no “Jelgavas” kluba atbrīvotais Dmitrijs Kalašņikovs. Pirms gaidāmās sezonas jūrmalnieki savos izteikumos bijuši lakoniski: “Mērķis – izcīnīt trešo čempionu titulu pēc kārtas!”

Savstarpējās spēles

2017. gada sezonā ar Jūrmalas komandu tikāmies sešas reizes: pa reizei “Ziemas kausā” un Latvijas kausā, kā arī četras reizes Virslīgas čempionātā. Kausa mačos apmainījāmies ar 1:0 uzvarām, kamēr Virslīgā nācās samierināties ar diviem zaudējumiem savā laukumā. Pozitīvā ziņa, ka līdz šim pēdējo spēli pret “Spartaku” mums izdevās uzvarēt. 14. oktobrī jūrmalnieki gatavojās čempionu svinībām, taču Raviļa Sabitova komandai bija citi plāni. Visās savstarpējās spēlēs “Jelgava” ir izcīnījusi 11 uzvaras, deviņas reizes spēlējot neizšķirti un tikpat bieži atzīstot jūrmalnieku pārākumu.

Mājas spēle

Maču pret “Spartaku” aizvadīsim Olaines pilsētas stadionā, kur līdz šim esam spēlējuši pagalam neveiksmīgi: divas uzvaras, divi neizšķirti un septiņi zaudējumu Virslīgas čempionātos. Plānots, ka šogad aizvadīsim vēl divas spēles Olainē, bet jau nākamgad mājas spēles varēsim aizvadīt mūsu treniņu bāzē Kārklu ielā.

Ieeja uz šodienas spēli skatītājiem bez maksas. Svinēsim Lieldienas futbola atmosfērā!