Sudrabs vai bronza?

Pienākusi sezonas pēdējā spēle un futbola klubam ”Jelgava” ir visas iespējas sezonu noslēgt ar sudraba godalgām, kas būtu komandas augstākais sasniegums Virslīgā. Pagājušajā sezonā bija “gandrīz bronza” (pēdējā sezonas spēlē vajadzēja uzvarēt “Ventspili”, bet tas, diemžēl, neizdevās un bronzas medaļas ventspilnieki savāca sev).

Šīs sezonas beigu daļā komanda jau reāli iesaistījās cīņā par čempionu titulu – ja ne sāpīgā neveiksme pret ”Riga” (0:1 spēles pēdējās sekundēs)… Un ja ne tik ļoti negaidīti neveiksmīgais sezonas sākums, kad pirmajās astoņās spēlēs tika piedzīvoti 5 zaudējumi ar tam sekojošo treneru maiņu (Vitālija Astafjeva vietā stājās lietuviešu treneris Sauļus Širmelis). Turpinājumā FK ”Jelgava” izcīnīja Latvijas Kausu, veiksmīgi pārstāvēja Latviju UEFA Eiropas Līgas spēlēs un arī Latvijas čempionāta Virslīgā spēlēja veiksmīgi, nākamajās 19 spēlēs piedzīvojot vien 3 zaudējumus.
Tikpat veiksmīgu gaidām arī sezonas noslēgumu 5.novembra spēlē ar principiālajiem pretiniekiem ”Metta/LU”. ”Studentiem” jau ceturto sezonu pēc kārtas būs jāpiedalās pārspēlēs par vietas saglabāšanu Virslīgā arī nākamsezon ar 1. līgas otru labāko komandu. Mērķis pirms sezonas gan ”Mettai/LU” bija izcīnīt 5.vietu, bet tas neizdevās. Tomēr šajā sezonā komanda jūtami savu sniegumu uzlabojusi salīdzinājumā ar iepriekšējām sezonām – izcīnītas vairākas vērtīgas uzvaras. Tas pateicoties arī leģionāru piesaistīšanai komandas rindās, kas agrāk bija neiedomājami.
Sāpīgu neveiksmi pret ”Mettu/LU” pirmā apļa spēlē piedzīvoja arī FK ”Jelgava” – 0:3. Vārtus ”studentu” labā toreiz guva Abrahams Ashrifie, Gatis Kalniņš un Ingars Sarmis Stuglis. Otrā apļa spēlē Jelgavā uzvaru ar rezultātu 2:0 svinēja jelgavnieki. Tad vārtus FK ”Jelgava” labā guva Mindaugs Grigaravičs un Andrejs Kovaļovs (ar 11 m soda sitienu). Arī trešā apļa spēlē uzvara jelgavniekiem – 1:0. Vārti Rjotaro Nakano kontā.

Savus 100. vārtus Latvijas čempionāta Virslīgā iesitis ”Metta/LU” veterāns Gatis Kalniņš un jau paspējis atklāt otrā simta rēķinu. Viņš ir tikai septītais spēlētājs Latvijas futbolā, kuram izdevies gūt 100 un vairāk vārtu Virslīgas čempionātā. Vairāk vārtus par Gati Kalniņu guvuši tikai Mihails Miholaps, Vits Rimkus, Viktors Dobrecovs, Ģirts Karlsons, Kristaps Grebis un Aleksandrs Katasonovs. Iepriekšējā čempionāta spēlē ”Metta/LU” ar rezultātu 2:1 pieveica FK ”Ventspils”, tādējādi palīdzot nodrošināt zelta medaļas Jūrmalas ”Spartakam”.

Tiekamies stadionā un PAR JELGAVU!!!