Svarīga spēle pret “Metta/LU”

Pirmdien, 21. augustā futbola klubs “Jelgava” aizvadīs izbraukuma spēli pret “Metta/LU” SynotTip Virslīgas ietvaros. Spēles sākums Hanzas vidusskolas laukumā plkst. 17:00.

Jelgavnieki savu pēdējo uzvaru Virslīgas ietvaros izcīnīja 17. jūnijā, kad savā laukumā tika pieveikta “Metta/LU” [2:0, vārti Gļebam Kļuškinam un Kevinam Kauberam]. Kopš tās spēles mūsu klubs paspēja aizvadīt piecas spēles Virslīgā [zaudējumi pret “Riga”, “Ventspili”, “Liepāju/Mogo”, “Spartaku” un neizšķirts pret RFS], divas spēles Eiropas līgā [divi zaudējumi pret “Ferencvaros”] un izcīnīt uzvaru kausa mačā pret komandu, kas vairs neeksistē. Neveiksmju sērija Jelgavas galvenajai sporta komandai nu jau pamatīgi ievilkusies, tāpēc uzvara 21. augusta mačā ir vitāli svarīga.

Tāpat kā iepriekšējās spēlēs pret “Ventspili” un “Spartaku”, komandu šodien vadīs galvenā trenera amata izpildītājs Dāvis Caune. Pēc spēles pret Jūrmalas komandu treneris, kurš pirms nedēļas atzīmēja 26. dzimšanas dienu, atzina, ka galvenā komandas problēma ir funkcionālā gatavībā. “Mūsu mērķis ir maksimāli saglabāt cerības [čempionātā] līdz izlašu pauzei. Cerēsim, ka izlašu pauzē varēsim labi patrenēties un pēc tam izlabot visu, ko līdz šim esam zaudējuši,”– pēcspēles preses konferencē atzina Caune.

Šovakar ir vērts cerēt, ka pamatsastāvā varētu atgriezties Alans Siņeļņikovs un Kevins Kaubers [spēlē pret “Spartaku” devās uz maiņu], kamēr krietni sarežģītāka situācija ir Artim Lazdiņam. Tāpat lielas bažas ir par Latvijas nacionālās izlases futbolista Gļeba Kļuškina dalību atlikušajās augusta spēlēs. Te jāatzīmē, ka uzreiz pēc pirmdienas spēlēm valstsvienības galvenais treneris Aleksandrs Starkovs paziņos izlases sastāvu mačiem ar Ungāriju un Šveici.

Pretinieks

“Metta” debitēja Latvijas spēcīgākajā čempionātā 2012. gadā. Uz pārējo klubu fona zaļi-baltie vienmēr ir izcēlušies ar nepiekāpīgu raksturu, tradīcijām un labi organizēto fanu pulku. “Mettas” kluba sistēma bieži vien kalpo par paraugu citiem Latvijas klubiem. Šosezon mettieši 16 spēlēs ir tikuši pie deviņiem punktiem. Šobrīd “Metta” atpaliek no “Jelgavas” par astoņiem punktiem, kas nozīmē, ka zaudējuma gadījumā zaļi-baltie, visticamāk, jau šovakar varēs sākt gatavošanos Virslīgas pārspēlēm.

Šovasar Andra Riherta vadītā komanda ir tikusi vien pie četriem punktiem. Taču pats svarīgākais, ka 2,5 mēnešu laikā studentu komanda ir pratusi gūt tikai vienus vārtus [Rendijs Šibass 90. minūtē pret “Liepāju/Mogo”], sausajai sērijai sasniedzot jau 480 minūtes.

Savstarpējās spēles

“Mettas” un “Jelgavas” savstarpējās attiecības ilgst jau vairāk nekā 10 gadus. Trīs sezonas šīs komandas cīnījās 1. līgā, bet kopš 2012. gada sīvi spēkojas Virslīgas čempionātā. Spēles pret “Mettu” ir spilgti iegājušas Jelgavas futbola un sporta vēsturē, jo tieši pēc tām mūsu klubs izcīnīja vēsturiskās bronzas [2014. gadā] un sudraba [2016. gadā]. Iepriekšējā sezonā abas komandas uzvaras dalīja uz pusēm [0:3, 2:0, 1:0, 1:2], kamēr šogad “Jelgava” prata izcīnīt divas uzvaras divās spēlēs [3:1 un 2:0].

Izbraukums

Šovakar jelgavnieki pēdējo reizi spēlēs uz mākslīgā seguma laukuma. Hanzas vidusskolas laukums futbolistu un treneru starpā tiek uzskatīts par labāko šāda tipa laukumu valstī, tāpēc bažīties par pāreju no dabīgas zāles uz mākslīgo nevajag. Pirms spēles un tās laikā futbola apmeklētājiem būs iespēja baudīt siltās uzkodas un saldumus.

Biļetes cena – 4 eiro, Pensionāriem – 1 EUR, cilvēkiem ar invaliditāti un pirmsskolas bērniem – bez maksas. Biļetes var iegādāties stadionā vai “Biļešu Servisa” kasēs.