Tālāk Pahara un Kaļiņina vadībā

Šonedēļ par futbola kluba “Jelgava” trenera asistentu kļuvis 37 gadus vecais latviešu treneris Andrejs Kaļiņins, kurš pievienojies Mariana Pahara vadītajam treneru štābam.

Iepriekšējā nedēļā ziņojām, ka par mūsu kluba galveno treneri kļuvis bijušais Latvijas nacionālās izlases galvenais treneris Marians Pahars, ar kuru ir noslēgts divu gadu līgums. Viens no visu laiku izcilākajiem Latvijas futbolistiem aizvadītajā nedēļas nogalē piedzīvoja debiju, vadot “Jelgavas” meistarkomandu. 8. jūnijā pārbaudes mačā Kauņā pret vietējo “Žalgiri”. Pirmajā puslaikā pēc Alana Siņeļņikova (11 metru soda sitiens), Vladislava Kozlova (tiešais brīvsitiens) un Marka Kurtiša (izgājiens viens pret viens) gūtajiem vārtiem tablo rādīja 3:0 rezultātu par labu jelgavniekiem. Pēc pārtraukuma treneris veica vairākas maiņas, spēlē iesaistoties tuvākajiem rezervistiem, kā rezultātā lietuvieši prata atspēlēties, mačam noslēdzoties neizšķirti 3:3.

11. jūnijā darbu “Jelgavā” sāka iepriekš RFS galveno komandu trenējušais Andrejs Kaļiņins. Viņš kopā ar Dāvi Cauni pildīs galvenā trenera asistentu funkcijas, kamēr par komandas vārtsargu treneri turpinās strādāt Sergejs Diguļovs. 2017. gada sezonā Kaļiņina vadītā RFS komanda ierindojās 5. vietā Virslīgas čempionātā, kas neļāva izpildīt kluba vadības doto uzdevumu un kvalificēties Eirokausiem. Uzreiz pēc sezonas RFS pieņēma lēmumu atbrīvot no darba galveno treneri.

Iepriekš Andrejs Kaļiņins ir strādājis Ķekavas “Audas” un Rīgas “Skonto” klubos, RFS pievienojoties pirms 2016. gada sezonas. Tāpat 1981. gadā dzimušajam trenerim ir pieredze darbā ar Latvijas U19 izlasi kā galvenā trenera asistentam. Interesanti, ka brīdī, kad Kaļiņins strādāja ar U19 izlasi, tajā spēlēja šosezon “Jelgavai” pievienojušais uzbrucējs Marks Kurtišs.

Savu nākamo spēli Virslīgas ietvaros jelgavnieki aizvadīs 15. maijā, kad “Skonto” stadionā tiksies ar “Riga” vienību.