Treniņbāze iesvētīta ar uzvaru

Aizvadītā nedēļas nogale Jelgavā bija futbola notikumu bagāta. Pats svarīgākais risinājās piektdienas vakarā, kad savstarpējā spēlē “Jelgavas” un “Super Nova” pieaugušo komandas izmēģināja futbola kluba “Jelgava” treniņbāzes dabīgo laukumu.

Spēli pret 1. līgas komandu “Super Nova”, ko vada Pasaules kausa līmeņa treneris komentētājs Jurģis Kalns, aļņi aizvadīja bez vairākiem pamatsastāva futbolistiem. Futbolu un saulrietu Kārklu ielā kopā ar ~50 atnākušiem entuziastiem vēroja Alans Siņeļņikovs, Artis Lazdiņš, Andris Krušatins, Marks Kurtišs, Gurams Lukava, Sigits Olberkis un Rjotaro Nakano. Viņa vietā laukumā devās pieci pārbaudāmie futbolisti no Itālijas, Beļģijas un Gruzijas. Tāpat no pirmajām minūtēm maču sāka Jānis Krūmiņš, Naims Šarifi, Vjačeslavs Jemeļjaņenko, Daniils Ulimbaševs, Daniils Hvoiņickis un dublieru komandas rezultatīvākais spēlētājs Germans Saveļjevs.

“Super Nova” rindās spēlēja vairāki bijušie “Jelgavas” kluba futbolisti: Edgars Kārkliņš, Andrejs Perepļotkins, Vadims Avdejevs un Oskars Deaks. Ātrais Kārkliņš bija viens no aktīvākajiem pirmajā puslaikā, sagādājot lielas problēmas pārbaudāmo centra aizsargu pārim. Savukārt jelgavniekiem savstarpējo sapratni uzbrukumā centās atrast Saveļjevs un Hvoiņickis, kurš šo sezonu sāka tieši dzeltenzilo rindās un maijā tika atzīts par vērtīgāko komanda.lv 1. līgas futbolistu. Bīstamākā situācija radās puslaika 23. minūtē, kad pēc stūra sitiena izspēles uzreiz četri Jelgavas komandas spēlētāji centās iebakstīt bumbu vārtos. Jāatzīst, ka pirmās 45 minūtes pagāja līdzvērtīgā cīņā, 1. līgas vienībai brīžiem nekautrējoties uzspiest savu spēli.

Pēc pārtraukumā Krūmiņa vietā vārtos stājās Vladislavs Kurakins. Laukumā devās arī Maksims Rafaļskis, kurš uzreiz ar bīstamu sitienu tuvajā vārtu stūrī varēja atklāt mača rezultātu. “Jelgavai” piederēja liels teritoriāls pārsvars, taču bumba spītīgi negribēja lidot vārtos. Vairākas iespējas bija Saveļjevam, tāpat tuvu golam bija uz maiņu nākušais Valērijs Redjko. Brīdī, kad saule jau bija paslēpusies aiz kokiem un labākai redzamībai tika ieslēgts treniņbāzes mākslīgais apgaismojums, mājinieki panāca savu. Precīzs sitiens apakšējā stūrī padevās Hvoiņickim – 1:0. Augusts sākts ar uzvaru, kas, cerams, nebūs pēdējā šomēnes!

Ja Hvoiņicka vārti kļuva par pirmajiem, kas tika gūti treniņbāzes dabīgajā laukumā, tad mākslīgais laukums jau piedzīvojis vairākas jaunatnes čempionātu un turnīru spēles. Tur spilgtu maču aizvadītajā piektdienā nospēlēja Mihaila Miholapa un Gata Bērza vadītā U18 komanda, kas ar 3:0 pieveica “Ventspils” jauno paaudzi. Jābilst, ka pirms spēles ar jelgavniekiem Kurzemes futbolisti pēc zaudētiem punktiem atradās pirmajā vietā Latvijas čempionātā.

Tāpat jāmin, ka laika posmā no 3. līdz 5. augustam Zemgales Olimpiskais centrs kļuva par mājvietu starptautiskajam jauniešu turnīram “Neatkarības Kauss 2018”, kurā piedalījās 2003. un 2004. gadā dzimušie futbolisti no septiņām valstīm. Par turnīra uzvarētājiem kļuva Anglijas “Tottenham Hotspur” jaunie futbolisti, kamēr Latvijas U16 izlašu komandas savā starpā sadalīja 3. un 4. vietu. Visbeidzot, 7 augustā “Jelgavas” kluba treniņbāze uzņems starptautisko mediju futbola turnīrs “Artura Vaidera kauss”, kurā sacentīsies Latvijas, Igaunijas un Lietuvas mediju pārstāvji, kā arī mājinieki – Jelgavas komanda, kuras rindas spēlēs arī vairākas Latvijas futbola slavenības. Spēļu paredzēts plkst. 11:00.