Trešo apli noslēgs ziemeļos

15. septembrī pēc divu nedēļu pārtraukuma atsāksies SynotTip futbola Virslīgas čempionāts. Futbola kluba “Jelgava” meistarkomanda dosies uz Staiceli, kur plkst. 16:00 aizvadīs maču pret šosezon divreiz pieveikto “Valmiera Glass/ViA” vienību.

Septembrī astoņi meistarkomandas pārstāvji tika iesaistīti izlašu mačos. Dakteris Oļegs Samoiļenko un fizioterapeits Jurijs Ksenzovs rūpējās par Latvijas nacionālās izlases labsajūtu, kamēr Jelgavas vienības fiziskās sagatavotības treneris Dāvis Caune strādāja U19 izlases treneru štābā. Savukārt Vladislavs Kurakins, Andris Krušatins un Marks Kurtišs treneru Daiņa Kazakeviča un Sergeja Golubeva vadībā centās pierādīt sevi Latvijas U21 izlasē.

Diemžēl ar pozitīviem rezultātiem Latvijas komandas šoruden nepriecē: nacionālā izlase nespēja uzvarēt Andoru un piekāpās Gruzijai, U21 izlase piedzīvoja minimālus zaudējumus pret Ukrainu un Angliju, kamēr U19 komanda Federācijas kausa izcīņā prata uzvarēt tikai Fēru Salu izlasi. Latvijas U21 izlases rindās abos mačos uz rezervistu soliņa palika Vladislavs Kurakins. Andris Krušatins devās uz maiņu mačā pret angļiem, bet Marks Kurtišs devās laukumā abu spēļu galotnēs. Tāpat jāatzīmē, ka lietuvietis Sigits Olberkis aizvadīja pilnu maču Lietuvas U21 izlases sastāvā, cenšoties neitralizēt Dānijas vienaudžu uzbrukumus.

Kamēr daļa treneru un futbolistu bija nodarbināti izlasē, meistarkomanda un dublieri aizvadīja savstarpējo spēli, kur ar rezultātu 5:0 bija pārāki pieredzējušie kolēģi. Jau 16. septembrī paredzēta “Jelgavas” futbola kluba bāzes svinīgā atklāšana, taču, lai svētki aizritētu vēl pozitīvākā noskaņojumā, ir nepieciešama meistarkomandas uzvara!

Pretinieks

“Valmiera Glass/ViA” komanda Virslīgā spējusi izcīnīt vien divus punktus, divreiz spēlējot neizšķirti ar “Mettu/LU”. Abas spēles notika, komandām spēlējot uz mākslīgā seguma laukumiem. Savukārt mači uz dabīgiem laukumiem valmieriešiem šosezon bijuši pagalam nesekmīgi – deviņi zaudējumi ar kopējo vārtu bilanci 8:36. Šis fakts ir sevišķi būtisks, jo gaidāmais mačs tiks aizvadīts uz Staiceles bāzes dabīgā laukuma. Valmieras komandas līderi aizvadītā spēles laika ziņā ir vietējie futbolisti Mārcis Ērglis [1495 minūtes] un Madis Miķelsons [1576], kā arī jaunais staicelietis Alvis Jaunzems [1440]. 1999. gadā dzimis Latvijas U21 izlases futbolists ar trim gūtajiem vārtiem ir rezultatīvākais savā komandā. Tāpat jāmin vasarā komandas sastāvu papildinājušie Rolands Vagančuks, Rikardo Grejs, Rašids Brauns un “Jelgavas” līdzjutējiem labi zināmais Ante Bakmazs, kurš sezonas pirmo daļu aizvadīja Kauņas “Žalgirī”.

Savstarpējās spēles

Šosezon komandas abas reizes spēlēja Jelgavā, mačiem noslēdzoties ar ļoti dažādām aļņu uzvarām. Pirmajā aplī Raviļa Sabitova vadībā jelgavnieki nesastapa nopietnu pretestību, pieveicot valmieriešus ar 5:1 [divi vārti Jelgavu pametušajam Ņikitam Koļajevam, pa vieniem Vladislavam Kozlovam, Markam Kurtišam un Alanam Siņeļņikovam]. Savukārt otrā tikšanās reize izvērtās par īstenu drāmu, kur jelgavnieki jau Mariana Pahara vadībā izrāva uzvaru 3:2 [vārti Krušatinam, Kozlovam un Guramam Lukavam]. Ja pieskaita 12 mačus 1. līgas ietvaros un vienu kausā, savstarpējo spēļu bilance ir 9-6 par labu jelgavniekiem. Jāmin, ka ne reizi Jelgavas un Valmieras klubu spēkošanās nav noslēgusies ar neizšķirta rezultātu.

Izbraukums

Pirmo reizi vēsturē Virslīgas mačs notiks pašos Latvijas ziemeļos – Staiceles pilsētā. Vietā, kur mīt ap 1000 cilvēku un vairāki desmiti stārķu, futbols viesojas salīdzinoši regulāri. Vairāk nekā desmit gadus Staicelē pulcējas valsts labākie jaunatnes futbolisti. Tāpat šeit mājo nepiekāpīgā 1. līgas vienība “Staiceles Bebri”. Uz staiceliešu spēlēm šosezon nāk vidēji 61 skatītājs, taču mēs ticam, ka 15. septembrī Valmieras un Jelgavas futbola līdzjutēju pūlēm minētais vidējais rādītājs tiks krietni pārsniegts.