Trilleris Jelgava – Valmiera

SynotTip futbola Virslīgas 14. kārtas spēle starp futbola klubu “Jelgava” un futbola klubu “Valmiera Glass/ViA” svētdien, 15. jūlijā izvērtās par kārtīgu trilleri ar laimīgām beigām.

“Valmieras” pamatsastāvā varējām vērot četrus bijušos jelgavniekus – Gati Kalniņu, kurš “Jelgavā” spēlēja 2011. gadā (11 spēles un 1 gūtie vārti), Artūru Pallo (9 spēles 2015. gada sezonā), Anti Bakmazu (2017. gadā “Jelgavas” sastāvā nospēlēja 24 spēles un guva 1 vārtus), kā arī leģendām apvīto vārtsargu Marku Bogdanovu, kurš bija viens no “Jelgavas” simboliem un balstiem laikā, kad “Jelgava” sāka spēlēt Virslīgā (2010., 2011. un 2012. gadā, “Jelgavas” vārtos nospēlējot 87 spēles, palīdzot izcīnīt pirmo Latvijas Kausu un aizstāvot “Jelgavas” krāsas arī starptautiskajā arēnā Blekpūlē, Flītvudā un Moldē).

Spēles sākumā aktīvāki bija tieši valmierieši, kurus viņu jaunais treneris Mikola Trubačovs bija ļoti labi motivējis kārtīgai cīņai par katru laukuma kvadrātcentimetru. Pirmie vārti tika gūti 33. minūtē un tos pēc neliela “bardaka” pie Marka Bogdanova sargātajiem vārtiem guva Andris Krušatins un tie bija viņa pirmie vārti ne tikai “Jelgavas” sastāvā, bet arī pirmie vārti Virslīgā vispār. Pēc tam likās, ka jelgavnieki gūs vēl kādus vārtus, bet sanāca otrādi – Ante Bakmazs (tā minēts spēles protokolā) vai Artūrs Bankavs (tā sociālajos tīklos ziņo “Valmiera Glass/ViA”) guva vārtus Valmieras labā. Puslaika izskaņā tradicionālo dzelteno kartīti par sarunām ar tiesneša kungu saņēma Sigitas Olberkis, bet vēl nekas neliecināja par negaisa tuvošanos jeb notikumiem 2.puslaikā.

Otrajā puslaikā abu komandu futbolisti kļuva aktīvāki, agresīvāki, mērķtiecīgāki un vārtus gūt gribošāki. Vārti vēl “nebrieda”, tomēr nobrieda “revolucionāra situācija”, proti, jaunajam “Jelgavas” aizsargam Sigitam 53. minūtē tika parādīta otra dzeltenā kartīte (pagaidām izskaidrojums tai vēl nav atrasts un tas tāpat neko nemaina) un viņš tika noraidīts no laukuma, kas nozīmē, ka spēle turpinājās režīmā “10 pret 11”. Pamazām nogurušāki un satraumēti jelgavnieki tika nomainīti ar svaigākiem futbolistiem (Valērija Redjko vietā nāca Ivo Minkevičs, Andreja Kiriļina vietā laukumā devās gruzīns Gurams Lukava, bet Alana Siņeļņikova vietā spēlē tika iesaistīts Daniils Ulimbaševs). Tad sekoja “sitiens zem jostas vietas”, proti valmierieša Alvja Jaunzema precīzs sitiens Jāņa Krūmiņa sargātajos vārtos un rezultāts kļuva 1:2… Tribīnēs esošie Valmieras līdzjutēji gavilēja, bet “Jelgavas” futbolisti nevis salūza, bet kļuva arvien niknāki un saliedētāki – pēc 2 minūtēm rezultāts tika izlīdzināts (pēc stūra sitiena vārtus guva Vladislavs Kozlovs), bet mača priekšpēdējā minūtē savus pirmos vārtus Virslīgā guva jaunais leģionārs Lukava, panākot 3:2 jelgavnieku labā.

Pa ceļam no laukuma uz ģērbtuvēm spēles tiesnesis Artis Ķēniņš paguva parādīt divas sarkanās kartītes – viņaprāt uz laukuma esot sācies masveida kautiņš ar neprognozējamām sekām. Pēc šīs spēles “Valmiera” ar diviem punktiem joprojām paliek tabulas pēdējā pozīcijā un arī “Jelgava” paliek 6. pozīcijā (deviņu punktu attālumā no 5. vietā esošā Jūrmalas “Spartaka”).

Pirmdien, 16. jūlijā savā starpā tikās dublieru komandas un arī šajā duelī pārāki bija jelgavnieki – trillera nebija, toties bija ļoti daudz gūto vārtu (divi ar 11 metru soda sitieniem), jo spēle beidzās 8:1 FK “Jelgava-2” labā. Vārtus jelgavnieku labā guva Germans Saveļjevs, Jēkabs Šteinburgs, Daniils Hvoiņickis, Ivo Minkevičs, Ņikita Žarovs un Oskars Soroka. Protokols te.