Uz Jūrmalu pēc punktiem

Virslīgas 8. kārtas mačā FK “Jelgava” viesosies Jūrmalā, kur 18. jūlijā plkst. 18:00 tiksies ar vietējo “Spartaku”.

Pašlaik “Jelgava” atrodas 5. vietā turnīra tabulā un pirms sestdienas mača par diviem punktiem atpaliek no 4. pozīcijā esošās “Ventspils” vienības, kas savu 8. kārtas maču jau aizvadījusi. Gūstot divus ceturtdien, FK “Tukums 2000″/TSS nometa aļņus uz pēdējo vietu līgas rezultatīvāko komandu tabulā.

Sestdien FK “Jelgava” sastāvā pēc diskvalifikācijas izciešanas atgriežas Jevgeņijs Kazačoks. Jelgavnieku uzbrūkošais pussargs savulaik Jūrmalā aizvadījis vairākas spilgtas spēles un sekmēja divu čempionu titulu izcīnīšanu Jūrmalas “Spartakam”. Pozitīvas atmiņas par Jūrmalu ir arī vairākiem citiem FK “Jelgava” spēlētājiem, kuru skaitā Vladislavs Kurakins, Ingus Šlampe un Ričards Korzāns.

Pretinieks

“Spartaks” sešās spēlēs ticis pie divām uzvarām un diviem neizšķirtiem, kas ļauj atrasties turnīra tabulas 7. vietā. Jūrmalnieki ir vienīgie, kuri šosezon spējuši apspēlēt čempionāta līdervienību “Riga”. Šīs sezonas sekmes nav iedomājamas bez komandas līdera Nemaņas Belakoviča, kurš sasita piecas bumbas sāncenšu vārtos. Serba sniegums varētu kļūt par atslēgas faktoru gaidāmajā mačā pret “Jelgavu”.

Jūrmalas “Spartaka” 7. kārtas spēle pret “Liepāju” drošības apsvērumu dēļ tika pārcelta uz septembri. Jūrmalnieki ieguva papildus dienas atjaunoties un sagatavoties mačam pret “Jelgavu”. Taču jāatceras, ka 6. spēlē “Spartaks” atpūtināja vairākums līderus un uzdāvināja punktu pastarītei “Tukumam”. Futbolistiem no jauna jāieiet spēļu ritmā, kas var rast grūtības.

Savstarpējās spēles

2019. gada sezonā “Jelgava” izcīnīja uzvaras trīs no četrām Virslīgas spēlēm pret “Spartaku”. Abu komanda tikšanās ceturtajā aplī kļuva par visu laiku rezultatīvāko FK “Jelgava” spēli Virslīgas čempionātos. Oļega Kubareva vadītā komanda izcīnīja panākumu ar 5:2. Jāatzīmē, ka pagājušās sezonas spēlēs starp jelgavniekiem un jūrmalniekiem vidēji tika gūti četri vārti.

Ja skatās tālāko vēsturi, tad jāatzīmē, ka kopš 2012. gada katrā sezonā FK “Jelgava” izcīnīja vismaz vienu uzvaru pār “Spartaku”. Kopēja savstarpējo spēļu bilance Virslīgā šobrīd līdzvērtīga – pa 11 uzvarām katrai vienībai.

Izbraukums

Mačs pret “Spartaku” risināsies Jūrmalas pilsētas stadionā “Slokā”. Sakarā ar COVID-19 slimību trim Jūrmalas kluba pārstāvjiem cilvēku atrašanās stadionā strikti ierobežota. Spēli klātienē varēs vērot ne vairāk par 100 līdzjutējiem. Kvēlākos futbola fanus “Spartaka” klubs aicina ierasties laicīgi, jo tad būs lielāka iespēja tikt pie vietas tribīnēs.

FK “Jelgava” atgādina, ka šosezon spēles var vērot pie TV ekrāniem “Kreklukrogā” vai “Melno Cepurīšu Balerijā”, kur papildus futbola baudīšanai var izbaudīt ēdienus un dzērienus ar īpašām atlaidēm.