Uz Piņķiem cīnīties pret bitēm

12.maijā ar spēli starp “Babīti/Dinamo” un “Jelgavu” sāksies SynotTip Virslīgas otrais aplis.

Iepriekšējā Virslīgas čempionāta kārtā jelgavniekiem izdevās tikt pie sarežģītas uzvaras Kauguros pret RFS. Šis panākums ļāva noslēgt turnīra pirmo ceturksni augstajā 3.vietā, no līderiem atpaliekot vien par diviem punktiem. Uzvara spēlē par “Babīti” ļaus “Jelgavai” vismaz uz divām stundām nokļūt tabulas pašā virsotnē. Šajā mačā sastāvā atgriezīsies diskvalifikācijas izcietušie Maksims Rafaļskis un Gints Freimanis, kuram būs jākonkurē par vietu starta vienpadsmitniekā ar savu novadnieku Oskaru Deaku.

Pretinieks

Atšķirībā no mūsu komandas, Virslīgas debitante “Babīte/Dinamo” nevar ar prieku raudzīties turnīra tabulā. Septiņās spēlēs Mihaila Miholapa trenētajai komandai izdevās tikt pie diviem punktiem. Pēdējās trīs spēlēs tā dēvētajām bitēm allaž izdevies izvirzīties vadību, taču pret “Riga” [divi ielaistie vārti pašā spēles galotnē] un “Mettu/LU” [nerealizēts 11 metru soda sitiens pie rezultāta 1:1] neizdevās tikt pat pie neizšķirta. Teju katra komanda šosezon paspēja pārliecināties – ar jaunpienācējiem viegli nebūs! Šajā spēlē jelgavniekiem būs jāuzmanās no straujajiem “Babītes” pretuzbrukumiem, kurus virzīs uz priekšu bijušais mūsu komandas spēlētājs Edgars Kārkliņš. Tāpat šodienas pretinieki daudz uzmanības velta stūra sitienu izspēlei. Tā viņiem izdevies gūt vārtus pret “Mettu” un “Spartaku”.

Savstarpējās spēles

Atskaitot šīs sezonas atklāšanas maču, kur Aleksandra Kurtejana vadītā komanda ne bez grūtībām izcīnīja savu pirmo uzvaru, pērn abas komandas tikās arī Latvijas kausa ceturtdaļfinālā. Toreiz “Babīte” kā 2.līgas komanda pamanījās tikt kausa labākajā astotniekā, tādā veidā pārsteidzot visu futbola sabiedrību. Spēlē, kura notika Olaines stadionā, mūsējiem neklājās viegli un Kasparam Ikstenam divreiz nācās izvilkt bumbu no savu vārtu tīkliņa.
• 10.03.17 “Jelgava” – “Babīte/Dinamo” 1:0 (1:0). Vārti: Ledesma ‘4
• 13.04.16 “Babīte” – “Jelgava” 2:3 (1:1) Vārti: Kuzmins ’28, Savaļnieks ’80 – Kaubers ’20, Turkovs ’52 ’73

Izbraukums

Janvārī tika paredzēts, ka 8.kārtas spēle starp “Babīti/Dinamo” un “Jelgavu” risināsies mums neveiksmīgajā “Arkādijas” stadionā Rīgā, taču pēdējā brīdī “Babītei” nācās izvēlēties “Skonto” stadionu kā mājās arēnu. Diemžēl uz 12.maiju valsts galvenais futbola stadions vēl nevar uzņemt futbola mačus, tāpēc minētā spēle notiks Piņķu stadionā. Tribīnes, kurās ir vietas 602 skatītājiem, pirmo reizi raudzīs “Jelgavas” meistarkomandu. 11.martā šeit savu pirmo spēli šosezon aizvadīja mūsu dublieru komanda, kurai nācās atzīt mājinieku pārākumu ar 1:5. Tikt līdz Piņķu stadionam var ar valsts galvaspilsētas sabiedrisko transportu. Līdz Piņķiem kursē 4., 32., un 43. autobusi, ar kuriem ir jābrauc līdz pieturai Meistaru iela, kas atrodas tieši pie futbola stadiona.