Uz viļņa pret “Valmieru”

Virslīgas 26. kārtā “Jelgava” aizvadīs izbraukuma spēli pret “Valmiera Glass”/ViA. Mača sākums Vidzemes Olimpiskā centra stadionā plkst. 16:00.

Oļega Kubareva vadītā “Jelgava” izcīnījusi divas uzvaras pēc kārtas, kas ļāva pietuvoties tabulas pirmajam sešiniekam. Uzvara pār valmieriešiem ļautu aļņiem vismaz uz brīdi apsteigt “Liepāju” un pacelties uz 6. vietu. Jābilst, ka šobrīd turnīra tabula ir ļoti blīva – atstarpe starp 3. un 7. vietu ir astoņi punkti, kurus iespējams atspēlēt atlikušajās desmit spēlēs.

Šonedēļ tapa skaidrs, ka ceturto apli jelgavnieki sāks vien 14. septembrī ar maču pret “Ventspili”. Sākotnēji šis mačs bija plānots 15. septembrī, bet līdz ar “Riga” un “Ventspils” 24. kārtas spēles pārcelšanu uz septembri tika veiktas korekcijas arī 29. kārtas kalendārā. Savukārt 28. kārtas mačs starp “Jelgavu” un “Riga” pagaidām pārcelts uz 23. oktobrī. Ja rīdzinieki izcīnīs ceļazīmi uz UEFA Eiropas līgas grupu turnīru, tad šo maču būs jāpārceļ vēlreiz…

Pie labām ziņām jāatzīmē Maksima Marusiča atgriešanos Latvijas futbola Virslīgā. Pērn ukrainis, spēlējot RFS sastāvā, četras reizes sarūgtināja jelgavniekus. Tagad Marusičs centīsies raidīt bumbas “Jelgavas” pretinieku vārtos. Pirmā šāda iespēja uzbrucējam būs jau tuvākajā spēlē pret “Valmiera Glass”/ViA.

Pretinieks

Valmierieši sezonas sākumā pārsteidza ar vairākām uzvarām, kuras ļāva komandai kādu brīdi atrasties pirmajā trijniekā. Vasarā sekoja pāris neveiksmes – zaudējums “Metta” un neizšķirts pret “Daugavpili” savā laukumā, kā arī izstāšanās Latvijas kausa astotdaļfinālā. 4. augustā valmieriešiem izdevās uzvarēt “Liepāju” un pārtraukt gandrīz divus mēnešus ilgo neuzvarēto spēļu sēriju. Taču pēc tam sekoja diezgan pārliecinošs zaudējums “Spartakam” ar 0:3.

Iemesls valmieriešu nestabilam sniegumam vasarā ir vairākas sastāva izmaiņas. Komandu pameta aizsargi Jānis Krautmanis, Vladislavs Soloveičiks un Klāvs Kramēns. Šobrīd par aizsardzības balstu kļuvis Ganas futbolists Ofosu Apija, kurš iepriekš spēlējis “Skonto” un “Liepājā”. Par spēcīgu papildinājumu priekšējā līnijā kļuvis Portugāles granda “Porto” audzēknis Žoržs Teišeira.

Savstarpējās spēles

Virslīgā Jelgavas un Valmieras komandas tikušās sešas reizes. Pirmās trīs spēles uzvarēja jelgavnieki, taču pēc tam sekoja divi zaudējumi un viens neizšķirts. Vēl jābilst, ka iepriekšējās trīs spēlēs aļņi pret Valmieras vienību palika uz nulles.

Izbraukums

Vidzemes Olimpiskā centra stadions ir viena no retajām Virslīgas arēnām, kur “Jelgava” vēl nepaguva izcīnīt uzvaru. Pērnās sezonas noslēdzošajā mačā jelgavnieki Valmierā piedzīvoja minimālu zaudējumu. Savukārt šosezon no Vidzemes pilsētas aļņi prata atvest bezvārtu neizšķirtu.