Uzņemsim Latvijas čempionu

Virslīgas 17.kārtas centrālajā spēlē “Jelgava” Zemgales Olimpiskā centra stadionā uzņems Jūrmalas “Spartaku”.

Pēc diviem zaudējumiem pret Kurzemes klubiem jelgavnieku pozīcijas turnīra tabulā ir pasliktinājušās – pašreiz Zemgales galvenā komanda atrodas 6. vietā, par sešiem punktiem atpaliekot no vadošā trijnieka. Vadošo spēlētāju savainojumi, leģionāru aiziešana un pašu pieļautās kļūdas noveda pie situācijas, kad nevaram būt droši par tikšanu Eirokausu zonā. Taču nevajag domāt, ka esam padevušies un viss jau ir zaudēts – katra spēle ir jauna iespēja sākt rāpties ārā no nelielas bedres.

Pretinieks

Jūrmalas “Spartaks” šonedēļ piedzīvoja pamatīgu sagrāvi Ventspilī – tempu uzņēmušie dzeltenzilie sasita četras bumbas Jevgeņija Ņerugala sargātajos vārtos. Līdz 10. augusta vakaram “Spartaks” Virslīgas čempionātā nebija izjutis zaudējuma rūgtumu kopš 12. marta, kad 1. kārtas spēlē tika atzīts RFS pārākums. Tāpat interesanti, ka līdz spēlei pret “Ventspili” jūrmalnieki šosezon iedzinējos ir bijuši vien 40 (!) minūtes. Pēc “Liepājas” uzvaras pār RFS 1. un 2. vietu turnīra tabulā šķir vien divi punkti (“Spartakam” gan spēle rezervē), kas var radīt papildus spriedzi Jūrmalas komandā.

Šovasar valsts čempiona rindās notikušas pārmaiņas. Komandu atstāja poļu galvenais treneris Mareks Zubs, viņa vietā stājoties slovākam Jozefam Vukušičam. Vukušičs ar “Spartaku” ir izcīnījis divas uzvaras un piedzīvojis vienu zaudējumu. Tāpat jāmin, ka komandu ir papildinājis bijušais FK “Metta/LU” uzbrūkošā tipa pussargs Ingars Sarmis Stuglis, kā arī pieredzējušais uzbeks Aziz Ibragimovs. Tāpat klubam ir pievienojies bosnietis Aleksandrs Kosoričs, kurš gan vēl nav debitējis “Spartaka” rindās.

Savstarpējās spēles

Šogad “Jelgava” un “Spartaks” savā starpā tikušās četras reizes trīs dažādu turnīru ietvaros. Ja spēle Virslīgas “Ziemas kausa” ievadā neko sevišķu nenozīmēja (1:0 uzvara “Jelgavai”), tad jelgavnieku zaudējumi kausā (0:1) un Virslīgā (1:2, vārti Artim Jaudzemam) lika futbola apskatniekiem un līdzjutējiem ar skepsi raudzīties uz Zemgales komandas perspektīvām šajā sezonā. 2. jūnijā abas komandas cīnījās neizšķirti, vārtus gūstot Mārcim Ošam un Jevgeņijam Kozlovam. Jāatzīmē, ka spēles galotnē jelgavniekiem bija trīs labas iespējas, lai izrautu uzvaru, taču tās netika izmantotas.

Abu komandu savstarpējo spēļu vēsture aizsākās tālajā 2008. gadā, kad jelgavnieki kopā ar jūrmalniekiem vēl sapņoja par spēlēšanu Latvijas futbola elitē. Toreiz 1.līgas spēlē “Jelgava” uzvarēja ar 3:1, pateicoties Viktora Rezjapkina un Kārļa Kinderēviča vārtu guvumiem. Savā starpā komandas ir tikušās 26 reizes, “Jelgavai” izcīnot 10 uzvaras, 9 reizes spēlējot neizšķirti un 8 reizes atzīstot pretinieku pārākumu.

Mājas spēle

Pēc divu nedēļu pārtraukuma atgriezīsimies Zemgales Olimpiskā centra stadionā. Ieeja uz spēli joprojām 2€, bet bez maksas – bērniem līdz 14 gadu vecumam, pensionāriem, invalīdiem, Latvijā licencētiem treneriem un tiesnešiem, kā arī visiem, kam ir karte “Mana Jelgava”.