Uzsākt visu no jauna!

20. janvārī Viļņas Sportima Arena futbola klubs “Jelgava” aizvadīs pirmo pārbaudes spēli pirms gaidāmās Virslīgas sezonas. Pretiniekos Lietuvas 3. spēcīgākā komanda Trakai.

Līdz ar šo spēli “Jelgava” uzsāks divu mēnešu garu pārbaudes spēļu ciklu, kas noslēgsies ar trīs cīņām jaunizveidotā Virslīgas kausa ietvaros. Uz doto brīdi ieplānotas astoņas spēles, taču tas nenozīmē, ka nebūs vēl kāda. Ziema Baltijas futbolā ir neparedzama, tāpēc aicinām sekot jaunumiem mūsu sociālo tīklu kontos un mājaslapā, lai nepalaistu garām pēdējā brīža izmaiņas.

Pārmaiņu laiks

Šoziem “Jelgavas” galveno sporta komandu skārušas ievērojamas spēlētāju un administrācijas sastāva izmaiņas. “Jelgavu” pametuši kluba vēsturei ļoti nozīmīgi futbolisti, viņu vietā pamazām parādoties jaunajām sejām. Komandai pievienojušies Liepājas futbola audzēkņi Andris Krušatins un Marks Kurtišs, kā arī pašlaik notiek pārrunas ar vairākiem pašmāju un ārzemju futbolistiem. To skaitā arī futbolisti, kuri savulaik pārstāvējuši Jelgavas krāsas.

Esam priecīgi, ka izdevās pagarināt sadarbību ar pieredzējušiem Arti Lazdiņu, Maksimu Rafaļski un Alanu Siņeļņikovu. Tāpat “Jelgavas” futbola klubā paliek Valērijs Redjko, kurš paralēli spēlēšanai turpinās strādāt ar bērniem un jauniešiem. Vēl atzīmēsim, ka jauni līgumi noslēgti ar dažiem dublieru komandas spēlētājiem, kuri aizvadītajā sezonā debitēja meistarkomandā.

Vismaz šosezon jelgavnieku rindās neredzēsim publikas mīluļus Gļebu Kļuškinu un Arti Jaudzemu, kuri jau paspēja debitēt RFS sastāvā. Artim debijā divi vārti, kamēr Gļebs ticis pie godpilnā 10. numura. Leģionāri Ante Bakmazs un Klērs Hē karjeru turpinās mūsu kaimiņzemē Lietuvā, kamēr igaunis Kevins Kaubers nupat papildināja Velsas čempionāta spēcīgākās komandas The New Saints rindas. Endijs Šlampe atgriezies dzimtajā Liepājā, par ko ziņojām decembrī, bet Dmitrijs Klimaševičs ir atpakaļ BFC “Daugavpils” vienībā, kas jauno futbolistu mums bija izīrējusi. Endijam Liepājā pievienojies uzbrucējs Verners Apiņš, kamēr Andrejs Perepļotkins lēmis izmēģināt savus spēkus telpu futbola komandā “Monarhs”.

Būtiskākais zaudējums, protams, ir mūsu komandas sirds un dvēsele – kapteinis Gints Freimanis, kurš karjeru turpinās Lietuvas vienībā Atlantas. Ginta ieguldījums Latvijas un Jelgavas futbolā ir neatsverams. Gints allaž ir bijis kā piemērs tam, ka nekad nedrīkst padoties un pārstāt ticēt saviem spēkiem. Pārstāvot FK “Jelgava”, Ginča izcīnījis četras Latvijas kausa trofejas, valsts čempionāta bronzas un zelta medaļas. Mēs vienmēr būsim pateicīgi Tev par ieguldīto darbu. Par visu, ko devi mūsu futbolam. Latvijas un Jelgavas futbolam.

Tagad jāsāk visu no jauna, jāsāk rakstīt jaunu vēsturi. Viss sāksies 20. janvārī Viļņā un tikai futbola Dievam zināms, cik tālu šis ceļš mūs aizvedīs.

Vasarā atkārtoja mūsu panākamu

2018. gada pirmais pretinieks – Baltijas reģionam pavisam netipiskais klubs Trakai, kas ir vienu gadu jaunāks par “Jelgavu”. Pirmos pastāvēšanas gadus Trakai būvēja futbolu latviešu tūristiem iecienītajos Traķos, galvenajai komandai paralēli spēlējot Lietuvas amatieru līgā. Šajās sacensībās nācās spēlēt pret tādām komandām kā Pasakų briedis Šakiai, Mano kova Jankai, Vieni Vartai Vilnius, Katastrofa Vilnius un citām. Pilnu sarakstu var atrast līgas Vikipēdijas lapā.

2013. gadā Trakai izcīnīja 3. vietu Lietuvas I Lyga, kas deva iespēju piedalīties valsts spēcīgākajā čempionātā. Savā pirmajā sezonā dzeltenie tika četrinieka, bez Eirokausiem atstājot Marijampoles Sūduvu. Skaidrs, ka jau tobrīd Trakai ieguvu stabilu finansiālu pamatu, kas palīdzēja nākošajās sezonās nostiprināties valsts vadošo komandu pulkā. 2016. gadā Traķi ilgi atradās turnīra tabulas galvgalī, tomēr beigās nācās palaist priekšā Viļņas Žalgiri un otro gadu pēc kārtas palikt ar sudrabu. Pērn kareivji [komandas oficiālā iesauka] ilgi turējās blakus līderiem Sūduvai un Žalgirim, taču neveiksmes pēdējās kārtās lika samierināties ar bronzas godalgām.

2017. gads Trakai vēsturē paliks ar fantastisku piedzīvojumu UEFA Eiropas līgā, kad izdevās atkārtot “Jelgavas” sasniegumu, tiekot 3. kvalifikācijas kārtā. Lietuviešu komanda apspēlēja skotu St Johnstone un Zviedrijas Norrköping, pēc tam zaudējot Maķedonijas svelmē Shkëndija vienībai, kas vēlāk play-off kārtā tikās ar slaveno Milan

Traķu komandu vada krievu speciālists Oļegs Vasiļenko, kurš 2016. gada sezonā neilgu brīdi strādāja RFS komandā. Likteņa ironija, bet par Rīgas komandas treneri Vasiļenko kļuva uzreiz pēc viņa jaunā kluba spēles pret “Jelgavu” [ko, starp citu, RFS uzvarēja], bet pameta tieši pirms 3. apļa spēles pret jelgavniekiem [smieklīgi, bet arī pēc uzvaras]. Sanāk, bijušais Gūsa Hidinka padomdevējs 20. janvārī pirmo reizi iepazīsies ar aļņu spēku.

Anglijas Premjerlīgas komentētāju murgs

Trakai komandā spēlē daudz zināmu lietuviešu un ārzemju spēlētāju. Tā, piemēram, aizsargs Deivids Česnausks karjeras laikā pārstāvējis divus Maskavas dūžus – Dinamo un Lokomotiv, ar ko izcīnīja Krievijas čempiona titulu. Cits aizsargs Valdemārs Borovskis labi zināms Latvijas futbola līdzjutējiem, jo divas sezonas pārstāvējis Rīgas “Daugavu”. Tāpat izceļas jaunais uzbrucējs no Libērijas Oskars Dorlijs, kurš 2017. gada sezonā guva astoņus vārtus Lietuvas A Lyga.

Tomēr spožākā Trakai un arī visa Lietuvas čempionāta zvaigzne ir krievu pussargs Dinijars Biļaļetdinovs, kurš 2008. gadā kopā ar Krievijas izlasi izcīnīja Eiropas čempionāta bronzas godalgas. Biļaļetdinovs karjeras spožākos gadus pavadījis Maskavas Lokomotiv kreklā, bet 2009. gada vasarā devās uz Anglijas Premjerlīgas klubu Everton. Anglijā Dinijars sāka spoži, savā pirmajā sezonā gūstot vairākus fascinējošus vārtus, taču sekojošās divas sezonas neizrādījās tik veiksmīgas, tāpēc 2012. gadā nācās atgriezties dzimtenē. Pērnajā vasarā Biļaļetdinovs pārsteidza mūsu kaimiņzemes futbola ekspertus, pievienojoties Trakai komandai, kur uzreiz kļuva par vienu no līderiem. Nav zināms, vai 32 gadus vecais krievu futbolists paliks Traķos uz nākamo sezonu, taču pašlaik viņš ir Trakai rīcībā un, visticamāk, piedalīsies mačā pret “Jelgavu”. Gaidot spēli, aicinām izmēģināt ātri un bez kļūdām izrunāt šī pussarga uzvārdu. Anglijas futbola komentētājiem ar šo uzdevumu allaž bija problēmas.

Spēle starp Trakai un “Jelgavu” tiks aizvadīta ietilpīgākajā futbola hallē Baltijā. Pērn Lietuvas Superkausa spēli Sportima Arena starp Viļņas Žalgiri un “Trakai” noraudzījās 2918 skatītāji!

Sportima Arena kalpo par mājvietu Žalgirim un Trakai Lietuvas čempionāta ievaddaļā. Tāpat šajā sporta būvē risinās viens no prestižākajiem bērnu futbola turnīriem Baltijā Ateitis Cup.

Spēlei starp Trakai un “Jelgavu” varēs sekot līdzi mūsu Twitter konta teksta tiešraidē. Šobrīd cenšamies darīt visu, lai nākamās pārbaudes spēles būtu iespējams vērot kluba organizētajās video tiešraidēs.