Vairāk nekā spēle

15. jūlija vakarā FK “Jelgava” Latvijas kausa izcīņas 1/8 finālā uzņems FK “Metta”.

Ar maču pret mettiešiem Oļega Kubareva vadītā “Jelgava” iesaistās cīņā par Latvijas kausu. Jāatzīmē, ka 2019. gadā kausa izšķirošā spēle atkal risināsies Zemgales Olimpiskajā centrā. Pirms pieciem gadiem “Jelgava” ZOCā pēcspēles sitienu sērijā uzveica titulēto “Skonto”, izcīnot savu otro Latvijas kausa trofeju.

Kopā jelgavnieki Latvijas kausā triumfējuši četras reizes. Līdz šim pēdējais panākums datējams ar 2016. gadu, kad Zemgales vienība kausa finālā pieveica sava topošā trenera Kubareva vadīto “Spartaku”. Nākamās trīs kausa izcīņas “Jelgavai” nebija tās sekmīgākās. 2017. gadā divreiz nācās izstāties 1/4 finālā, bet 2018. gada kausa izcīņā aļņi nospēlēja tikai vienu maču, 1/8 finālā piekāpjoties “Mettai”.

Latvijas kausa spēlei “Jelgavnieki” gatavojas optimālajā sastāvā. Kopējā grupā treniņus aizvada Eduards Emsis, tāpat atpakaļ ierindā ir Jakovs Biļjans un Dāvis Indrāns, kurš iepriekšējo Virslīgas spēli pret RFS izlaida klubu savstarpējās vienošanās dēļ. Tāpat jāmin, ka vasaras pāreju periodā komandu pametuši Džaneiro Purperharts un Artjoms Vorobjovs, kurš vakar aizvadīja kausa maču SK “Super Nova” sastāvā.

Pretinieks

Virslīgas čempionāta tabulā “Metta” atrodas pēdējā 9. pozīcijā, par diviem punktiem atpaliekot no “Jelgavas”. Trešā apļa ievadā studenti sakrāja vienu punktu trīs spēlēs. Sezonā “Mettai” piecas uzvaras 19 spēlēs. Tāpat jābilst, ka Andra Riherta vadītā komanda guvusi 20 vārtus, kas ir vairāk nekā “Jelgavai”, “Daugavpilij” un 5. vietā esošai “Valmierai”.

Ar katru spēli aizvien pārliecinošāku sniegumu rāda “Mettas” komandas jaunie futbolisti. Raimonds Krollis un Normunds Uldriķis ir līderi Latvijas U19 izlasē, kamēr Virslīgā abi paguvuši atzīmēties ar vārtu guvumiem [Raimondam veseli trīs!]. Tāpat savu gūto vārtu rēķinu atklājis 2002. gadā dzimušais Jēkabs Lagūns. Tāpat nedrīkst aizmirst par labā formā esošajiem leģionāriem Tamirlanu Džamalutdinovu un Kgotso Masangane, kuri šosezon jau paguvuši sarūgtināt jelgavniekus.

Savstarpējās spēles

Abas spēles starp “Jelgavas” un “Mettas” vienībā šosezon noslēgušās ar zaļibalto uzvarām 2:1. Pirmajā mačā Jelgavas kluba sporta bāzē ar vārtiem mājinieku rindās atzīmējās Ņikita Ivanovs, kamēr Hanzenē savu bijušo komandu sarūgtināja Dāvis Indrāns.

Mājas spēle

Jūnijā klajā nākusi sporta komentētāja Ilvara Koscinkeviča grāmata “DurVis”, ar kuras pārdošanu tiek vākti līdzekļi Rūdolfa Pogodas speciālajai rehabilitācijai, katru no grāmatas pārdošanas iegūto centu novirzot šim mērķim. Rūdolfs 8 gadu vecumā tika notriekts ar auto uz gājēju pārejas un arvien cīnās ar avārijas sekām.

“Rūdolfs ir jauns puisis, kurš atgūstas pēc briesmīgas traģēdijas. Viņam priekšā ir visa dzīve, tāpēc uzskatu, ka mums tieši tagad, nevis “gan jau kaut kad vēlāk” ir jāizdara viss iespējamais un neiespējamais, lai viņam palīdzētu. Tiekoties ar Rūdolfu, ar viņa ģimeni, redzams viņu neatlaidīgais raksturs. Rūdolfs un mamma nav padevušies liktenim, viņi tic, ka puisis pilnībā izveseļosies. Taču tas būs grūti izdarāms, ja nebūs mūsu palīdzības. Rūdolfam nepieciešama speciāla ārstēšana un procedūras, kas līdz šim devušas acīmredzamu progresu puiša stājas un kustību stiprināšanā, arī saziņas un runas spēju pilnveidošanā. Redzot Rūdolfa mērķtiecību un zinot arī viņa futbola mīlestību – viņa sapnis ir atkal spēlēt futbolu, ar ko viņš nodarbojās pirms traģēdijas, esmu nolēmis visus ienākumus no grāmatas pārdošanas ziedot turpmākai Rūdolfa atlabšanai,” norāda Ilvars Koscinkevičs.

Grāmatas prezentācijas pasākumā Rūdolfam tika saziedoti 715 eiro, taču ir nepieciešama trīs reizes lielāka summa, lai viņš septembrī varētu doties uz tik svarīgo rehabilitāciju Slovākijā, bet pēc tam turpinātu nepieciešamās procedūras arī Latvijā.

Grāmatas “DurVis” autors Ilvars Koscinkevičs ir ar 15 gadu pieredzi žurnālistikā, strādājot tādos medijos kā laikraksts “Diena”, žurnāls “Sporta Avīze”, komentējot spēles “All Media Baltics” un LTV. Autors līdz šim ar publikācijām piedalījies vairāku sporta grāmatu izdošanā, taču dzejas žanrā viņam šis ir pirmais izdevums. Grāmatā paustas 162 dzejpārdomas par sabiedrībā aktuāliem procesiem, paša redzēto un izjusto.

“DurVis” ir nopērkamas visās grāmatnīcās “Jānis Roze”. Vairākās grāmatnīcās ir iespēja ziedot Rūdolfam arī īpašās ziedojuma kastītēs.

Rūdolfa Pogodas rehabilitācijai var palīdzēt, arī ziedojot šim nolūkam speciāli atvērtā bankas kontā, maksājuma uzdevumā rakstot – “Rūdolfa Pogodas rehabilitācijai”. No ziedotās naudas netiks ieturēta komisijas maksa, tāpēc ziedojums pilnā apmērā tiks izlietots 14 gadus vecā puiša rehabilitācijā.

Šodienas spēles apmeklētājiem būs iespēja iegādāties grāmatu “DurVis” un tādējādi palīdzēt Rūdolfam īstenot savus sapņus. Tāpat mača pārtraukumā rīkosim konkursu, kurā būs iespēja laimēt grāmatas un kluba atribūtiku.

Labdarības fonds “BeOpen”
Reģ. nr. 50008218201
Konts: LV59 CBBR 1123 2155 000 10
Mērķis: Rūdolfa Pogodas rehabilitācijai

Stāsts par Rūdolfu un grāmatu: