Vasaras ceļojumu gids no FK “Jelgava”

19. jūnija pēcpusdienā noskaidrosies mūsu kluba pretinieki UEFA Eiropas līgas pirmajās divās kvalifikācijas kārtās. Piedāvājam jau tagad apskatīties, kādi ir “Jelgavas” potenciālie pretinieki.

“Jelgava” uzsāks savu kārtējo Eirokausu piedzīvojumu no UEFA Eiropas līgas pirmās kvalifikācijas kārtas. Diemžēl iepriekšējās sezonās sakrātie UEFA koeficienta punkti vēl neļauj atrasties izsēto komandu vidū, kas nozīmē, ka jau 1. kārtā varam saņemt ļoti nopietnu pretinieku. 1. kārtā piedalās precīzi 100 klubi, no tiem trīs pārstāv Latviju (“Liepāja”, “Jelgava” un “Ventspils”).

Eiropas līgas kvalifikācijā mums pretī var nākt 49 klubi no 30 dažādām valstīm. To starpā arī pērnā gada sāncenši Bratislavas “Slovan” un Jeruzālemes “Beitar”, kā arī Skopjes “Rabotnichki”, kuriem zaudējām 2015. gadā. Atgādināsim, ka pateicoties “Travel Art” kompānijai uz šiem izbraukumiem bija iespēja doties ikvienam mūsu kluba līdzjutējam.

Šogad potenciālo pretinieku starpā ir vairākas pazīstamas komandas. Izraēlu bez “Beitar” pārstāv arī viņu niknākie pretinieki no Telavivas “Maccabi”. Baltkrievija Eiropas līgai deleģējusi Oļega Kubareva vadīto Soļigorskas “Shakhtyor” un Minskas “Dinamo”. Poliju reprezentēs kādreiz latviešu futbolistu pārstāvētie Poznaņas “Lech” un Bjalistokas “Jagiellonia”. Tāpat uz citu komandu fona izceļas Belgradas “Crvena Zvezda” un Solnas AIK.

Taču vislielākā Eiropas futbola saimes uzmanība tiks pievērsta Glāzgovas “Rangers” startam Eirokausos pēc sešu gadu pārtraukuma. Šajā “starpbrīdī” leģendārais skotu klubs paspēja bankrotēt, nokrist uz valsts 4. pēc spēka līgu, uzvarēt to un pēc gada triumfēt arī 3. līgā. Pēc tam divi gadi tika pavadīti “Championship” (2. pēc spēka) līgā, bet 2016. gadā izdevās atgriezties Skotijas Premjerlīgā un uzreiz izcīnīt tur 3. vietu. Interesanti, ka pirms 2017/18. gadu sezonas “Rangers” rindas papildināja portugāļu aizsargs Brunu Alvešs, kurš 9. jūnija vakarā “Skonto” stadionā spēlēja pret Gļebu Kļuškinu un Latvijas izlasi.

UEFA Eiropas līgas izlozei varēs sekot UEFA mājaslapā, kā arī mūsu Twitter kontā. Ar Eiropas līgas dalībnieku sarakstu var iepazīties šeit.