Vējainā mačā uzvar ventspilnieki

SynotTip futbola Virslīgas 2. kārtas mačā futbola klubs “Jelgava” ar 0:2 atzina ventspilnieku pārākumu, abus vārtus gūstot nigēriešu leģionāram Adelekem Akinjemi.

Salīdzinot ar pirmo spēli pret Jūrmalas “Spartaku”, jelgavnieki veica vienu izmaiņu starta vienpadsmitniekā, Marka Kurtiša vietā laukumā dodoties Artim Lazdiņam. Pret spēcīgo “Ventspili” Raviļs Sabitovs lēma spēlēt ar vienu izvirzīto uzbrucēju Vladislavu Kozlovu, piesātinot laukuma vidusdaļu. Galvenai mērķis, treneraprāt, bija neļaut izvērsties ukraiņu uzbrucējam Aleksejam Antonovam un portugāļu pussargam Amansiu Fortesam.

Jau no mača pirmajām minūtēm bija acīm redzami tas, ka spēli ietekmēs spēcīgais vējš, kas mača pirmajā puslaikā pūta bumbu “Ventspils” vārtu virzienā, sarežģījot Vitālijam Meļņičenko bumbas izraidīšanu no sava soda laukuma. Tāpat izdarot brīvsitienus bumba mēdza aizripot prom no vietas, kur tā bija oriģināli novietota. Tomēr pirmo reālo vārtu gūšanas iespēju izveidoja ventspilnieki, kad Tosina Aijeguna izdarīto sitienu no soda laukuma atvairīja “Jelgavas” vārtu vīrs Jānis Krūmiņš. Pēc mačā aizvadītas pusstundas “Jelgavas” spēlētāji īsā laikā savāca divus dzeltenos plāksterus, dodot ventspilniekiem iespēju izpildīt soda sitienus. Savukārt desmit minūtes vēlāk īsā laikā divus brīdinājumus izpelnījās ventspilnieki. Pirms pirmā puslaika beigām “Jelgava” sāka spiest uz viesu komandas vārtiem, bet Žuļeva izklupiens ļāva “Ventspilij” nosargāt savus vārtus neieņemtus. Pirms došanās pārtraukumā sitienu pa vārtiem izpildīja Lazdiņš, tomēr tas nebija pietiekami spēcīgs, lai pārspētu vārtsargu. Pārtraukumā komandas devās pie bezvārtu neizšķirta.

Otrajā mača daļā vējš bija parocīgāks ventspilniekiem, ļaujot dzeltenajiem spiesties tuvāk Zemgales komandas vārtiem. Spēles rezultāts tika atklāts otrā puslaika ievadā, kad pēc stūra sitiena bumba nonāca pie Ritvara Rugina, kurš, izpildot sitienu no 17 metriem, trāpīja pa savu komandas biedru Adeleki Akinjemi no kura bumba ielidoja jelgavnieku vārtos. Rezultāts 1:0 “Ventspils” labā. Spēles 68. minūtē “Jelgavai” izdevās bīstams centrējums pretinieku soda laukumā, bet izlīdzināt mača rezultātu Raviļa Sabitova komandai izlīdzināt neizdevās. 15 minūtes līdz spēles pamatlaika noslēgumam bīstamu sitienu no soda laukuma izpildīja Aleksejs Antonovs, ar purngalu raidot bumbu nedaudz garām vārtu devītniekam. Spēles gaitā abām komandām vairākkārt vilka uz kašķi. “Jelgavas” uzbrucēji nespēja izcīnīt bumbas otrajā stāvā pēc tālām piespēlēm, tādējādi mājinieku komandai norāvās virkne ar potenciālajiem uzbrukumiem. Jelgavnieku cerībām uz atspēlēšanos punktu pielika Adeleke, kurš saņēma piespēli pretinieku soda laukumā un netraucēti raidīja bumbu vārtos, dubultojot ventspilnieku pārsvaru – 2:0. Mačs noslēdzās ar ventspilnieku panākumu, ka ļauj kurzemniekiem atrastiem turnīra tabulas augšdaļā.

FK “Jelgava” – FK “Ventspils” 0:2 (0:0)
Vārti: Adeleke 52′, 84′
Jelgava: Krūmiņš – Grigarāvičs, Širjajevs, Olberkis, Jemeļjaņenko – Siņeļņikovs, Lazdiņš, Rafaļskis (Krušatins 77′), Nakano, Kiriļins (Kurtišs 61′) – Kozlovs
Galvenais tiesnesis: Aleksandrs Anufrijevs