Vēl divi papildinājumi!

Sagatavošanās periods 2018. gada Virslīgas čempionātam iziet finiša taisnē. Noslēguma stadijā ir arī “Jelgavas” meistarkomandas komplektēšanas process. Šonedēļ mūsu rindas ir papildinājuši divi perspektīvi futbolisti no Krievijas – Vjačeslavs Jemeļjaņenko un Aleksandrs Ņekrasovs.

Aizvadītajā nedēļas nogalē treneru štābs bija devis pamatsastāva futbolistiem četras atpūtas dienas. Turpretī dublieri Mihaila Miholapa vadībā turpināja strādāt, sestdien tiekoties ar Latvijā bāzējušos Brazīlijas komandu “Albatroz”. Brazīliešu vienība, kuras rindās ir daži pašmāju jaunieši, nespēja sastādīt nopietnu pretestību mūsu dublieriem, piedzīvojot zaudējumu ar 1:4. Vārtus mūsu komandas labā guva Helvijs Staļģis, Germans Saveļjevs, Oskars Soroka un jaunpienācējs Ņikita Žarovs. Vakar saņēmām dublieru čempionāta kalendāra projektu: salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, turnīrs sāksies mēnesi vēlāk par Virslīgu, komandām izspēlējot tikai trīs apļus. Paredzēts, ka “Jelgavas” otrā komanda savu pirmo spēli aizvadīs 1. maijā, tiekoties ar pagājušā gada vicečempioniem liepājniekiem.

Ar “Liepāju” šonedēļ tiksies arī mūsu meistarkomanda, tas gan “Virslīgas kausa” ietvaros. Šonedēļ tika parakstīti līgumi ar Krievijas futbolistiem Vjačeslavu Jemeļjaņenko un Aleksandru Ņekrasovu. Jemeļjaņenko vai vienkārši Slava kopā ar “Jelgavu” ir kopš decembra, nepilnu trīs mēnešu laikā pārliecinot galveno treneri Raviļu Sabitovu par savu lietderību komandai. 2017. gadā 22 gadus vecais futbolists pavadīja Lietuvas 1. līgā, aizvadot pa četrpadsmit spēlēm Taurāģes “Tauras” un Viļņas “Vytis” komandu rindās. Iepriekš Vjačeslavs, kurš “Jelgavā” spēlē malējā aizsarga pozīcijā, izmēģinājis spēkus Krievijas 3. pēc spēka līgas vienībās, bet 2013/14. gada sezonā spēlēja Permas “Amkar” jauniešu komandā. Tur kopā ar Jemeļjaņenko bija arī Latvijas futbolists Vladimirs Kamešs. Krievijas jaunatnes čempionātā mūsu jaunpienācējs spēlēja pret Krievijas nacionālās izlases cerībām šī gada Pasaules kausa finālturnīrā – Antonu Mirančuku, Aleksandru Golovinu un Romānu Zobņinu. Līgums ar Vjačeslavu Jemeļjaņenko parakstīts līdz sezonas beigām.

Uzbrucējs Aleksandrs Ņekrasovs “Jelgavai” pievienojās pavisam nesen. 19 gadus jaunais Sanktpēterburgas futbola audzēknis 2017/2018. gada sezonu sāka Krievijas Nacionālās līgas [FNL] komandas “Zenit-2” sastāvā, kur 14 spēlēs guva vienus vārtus. Pēterburgas komandā Aleksandram bija iespēja iepazīties ar Latvijas U-19 izlases futbolistu Vladislavu Soloveičiku. Savukārt 2016/17. gada sezonu mūsu jaunais uzbrucējs pavadīja Krievijas jaunatnes čempionātā, kur aizvadīja 25 spēles “Zenit” komandas sastāvā, gūstot vārtus principiālajā spēlē pret “Spartak” jauniešiem. Aleksandram Ņekrasovam līgums ir spēkā līdz šī gada jūlijam.

Abus futbolistus darbībā “Jelgavas” kluba līdzjutējiem būs iespēja redzēt piektdien 9. martā, kad “Virslīgas” kausa ietvaros tiksimies ar “Liepāja/Mogo” komandu. Spēles sākums plkst. 20:00.