Vēlreiz pret “Ventspili”

Novembra pirmajā dienā futbola kluba “Jelgava” meistarkomanda savā laukumā uzņems sāncenšus no FK “Ventspils”. Mača sākums plkst. 13:00.

Pēc zaudējuma pret RFS jelgavniekiem zudušas pat teorētiskās izredzes kvalificēties 2020./21. gada Eirokausu sezonai. Atlikušajās četrās kārtas būtiskākais uzdevums būs noturēt septīto vietu, ko pašlaik apdraud par diviem punktiem atpalikušā BFC “Daugavpils” vienība.

Pirms spēles pret “Ventspili” aļņu sastāvā vairāki iztrūkumi diskvalifikāciju dēļ. Iepriekšējā mačā noraidījumu saņēma Boriss Bogdaškins, bet kārtējos brīdinājumus nopelnīja Ingus Šlampe un Ričards Korzāns. Līdz ar to skaidrs, ka svētdien iespēja sevi apliecināt radīsies virknei futbolistu, kuri iepriekš bija gājuši tikai uz maiņu.

Pretinieks

Ventspilnieki nedēļas vidū izcīnīja lielu uzvaru Latvijas kausa pusfinālā pār RFS. Šobrīd moldāvu speciālista Viorela Frunzes vadītajai komandai par prioritāte viennozīmīgi jāuzskata pēc nedēļas gaidāmais kausa fināls, kur dzeltenzilie var nodrošināt Eirokausu ceļazīmi. Čempionātā kurzemnieki par pieciem punktiem atpaliek no 3. vietā esošās “Valmieras” un drīzāk cīnās par ceturtās pozīcijas saglabāšanu.

Minētajā kausa mačā uzvaras vārtus guva brazīliešu uzbrūkošais pussargs Lukass Vilela, kuru jāuzskata par komandas līderi. Cits vadošais futbolists ukrainis Andrijs Sahņevičs dueli pret jelgavniekiem izlaidīs diskvalifikācijas dēļ. Vēl jāatzīmē, ka vairākas dzeltenās kartītes sakrājušas komandas galvenajam trenerim Frunzem, kurš svētdienas maču vēros no tribīnēs.

Savstarpējās spēles

Komandas 2020. gadā tikušās jau trīs reizes. Abos mačos Jelgavā Vladislavam Kurakinam izdevās nosargā savus vārtus neieņemtus. Virslīgas mačā jūlijā “Jelgava” izcīnīja minimālu uzvaru, kamēr nesen aizvadītajā kausa ceturtdaļfinālā pēc bezvārtu neizšķirta 120 minūtēs pēcspēles sitienos pārāki izrādījās “Ventspils” futbolisti. Jāatgādina, ka augustā Virslīgas mačā ventspilnieki izcīnīja uzvaru ar 5:0, kas ir graujošākais FK “Jelgava” zaudējums pēdējā desmitgadē.

Mājas spēle

Sākot ar 1. novembri Latvijas futbolā stājās spēkā jauni ierobežojumi attiecībā uz skatītāju skaitu tribīnēs. Ieskaitot spēles dalībniekus, stadiona teritorijā var atrasties ne vairāk par 300 cilvēkiem. FK “Jelgava” jau priekšlaicīgi atvainojas tiem, kuri var būt neielaisti tribīnēs un aicina futbola līdzjutējus ierasties laicīgi vai tomēr apdomāt nepieciešamību doties vērot futbolu klātienē.