Virslīgas kausā pret liepājniekiem

21. decembrī Elektrum Olimpiskā centra telpās notika gada noslēdzošā biedrības “Latvijas futbola Virslīga” kopsapulce. Tajā tika pieņemti vairāki svarīgi lēmumi, kuri skar sportisko un organizatorisko daļu.

2017. gads kļuvis par pēdējo, kad risinājās leģendārais Virslīgas “Ziemas kauss”. Turnīrs, kas paliks atmiņā gan ar spilgtām un dramatiskām spēlē, gan ar traģikomiskām epizodēm un vairāku komandu izslēgšanu turnīra gaitā. Taču bez futbola pašmāju līdzjutēji nepaliks – janvārī un februārī tiks izspēlētas pārbaudes spēlē Rīgā, Olainē, Viļņā, Marijampolē un citās pilsētās. Bet saldākais starpsezonas ēdiens tiks pasniegts jau martā, kad publikas priekšā stāsies jaunizveidotais “Virslīgas kauss”.

Jaunajā turnīrā piedalīsies astoņas komandas – “Spartaks” Jūrmala, “Liepāja/Mogo”, “Riga”, “Ventspils”, RFS, “Jelgava”, “Metta/LU” un līgas jaunpienācēja “Valmiera Glass”/ViA. “Virslīgas kauss”, atšķirībā no iepriekšējā starpsezonas turnīra, tiks izspēlēts trijās nedēļās, komandām sacenšoties izslēgšanas spēļu formātā. Visas turnīra spēlēs risināsies “Skonto” hallē.

9. un 10. martā [lai dāmas nedusmotu, Virslīga nolēma sākt turnīru dienu vēlāk] ceturtdaļfinālos spēkosies “Ventspils” ar RFS [09.03, 17:30], “Jelgava” ar “Liepāju/Mogo” [09.03, 20:00], “Valmiera Glass”/ViA ar “Mettu/LU” [10.03, 14:30] un “Riga” ar “Spartaku” [10.03, 17:00]. 16. martā tiks aizvadīti turnīra pusfināli, bet 14. un 15. datumos pirmās spēļu dienas neveiksminieces sāks dalīt 5. līdz 8. vietas. “Virslīgas kausa” fināls paredzēts 25. martā.

Tāpat oficiāli zināms, ka jaunā SynotTip futbola Virslīgas sezona startēs 30. martā, bet noslēdzošā spēļu diena paredzēta 10. novembrī.