Virslīgas komanda atsāk treniņus

4. maijā futbola kluba “Jelgava” meistarkomanda aizvadīja pirmo kopīgo treniņu pēc gandrīz divu mēnešu pārtraukuma.

Pēc ārkārtas stāvokļa ieviešanas 12. martā kluba pieaugušo komandas spēlētāji strādāja individuālajā režīmā, pildot treneru uzdevumus. “Katram bija sava programma, kuras izpildei sekojām caur internetu,” pastāstīja komandas treneris Aleksandrs Cauņa, “futbolisti filmēja, kā viņi izpilda treneru sagatavotos testus.”

Aprīļa beigās futbola Virslīgai un Latvijas Futbola federācijai izdevās izstrādāt pasākumu kopumu, kas ļāva panākt Izglītības un zinātnes ministrijas [IZM] atļaut profesionālām komandām aizvadīt treniņus. Pirms katras nodarbības tiek veikti nopietni sagatavošanas darbi – spēlētājiem izmēra temperatūru, bet visu treniņam nepieciešamo inventāru dezinficē.

“Treniņš sākās vienpadsmitos, bet es šeit biju jau pusdeviņos,” sacīja Virslīgas komandas administrators Gatis Bērzs, “bez palīdzības gatavošanās prasītu vēl ilgāku laiku. Visu jādezinficē un jāsaliek tā, lai spēlētāji nodarbības laikā ievērotu divu metru distanci.”

Futbolisti treniņa laikā nedrīkst izmantot ģērbtuves, sarokoties ar komandasbiedriem. “Viss kārtībā. Turpinām darbu, ko iesākām pirmssezonā,” atzina pieredzējušais aizsargs Ingus Šlampe, “lielu emociju pagaidām vēl nav.” Pusotru stundu ilgajā nodarbībā nepiedalījās trīs leģionāri Artems Radčenko, Jurijs Zaharkivs un Jurijs Golubka, kuri vēl 22. martā devās un dzimto Ukrainu.

“Pats svarīgākais šobrīd ir apzināt spēlētāju gatavību un uzņemt sportisko formu, jo mēs ceram, ka drīzumā sāksies sezona, un tāpēc jābūt gataviem gan fiziski, gan morāli,” pēc pirmā treniņa sacīja Aleksandrs Cauņa. FK “Jelgava” galvenais treneris Oļegs Kubarevs kopā ar asistentiem Nikolaju Kaševski, Pāvelu Jevsejenko un Sergeju Kubarevu pašlaik atrodas Baltkrievijā, taču pie pirmās iespējas atgriezīsies Latvijā.