Virslīgas pirmizrāde: Jelgava pret Valmieru

11. maijā pirmos reizi Virslīgas vēsturē “Jelgava” tiksies ar komandu no Valmieras. Plkst. 17:00 Zemgales Olimpiskā centra stadionā aizvadīsim spēli pret “Valmiera Glass/ViA”.

Pirms piecām dienām jelgavniekiem izdevās pārtraukt četru zaudējumu sēriju, nospēlējot neizšķirti 1:1 ar “Metta/LU”. Minētajā mačā savu debiju Virslīgā piedzīvoja 26 gadus vecais vārtsargs Mārcis Melecis, kurš pagājušo sezonu nospēlēja Lietuvas 1. līgā, bet pirms tam divus gadus bija Kaspara Ikstena dublieris “Jelgavas” meistarkomandā. “Jāņa Krūmiņa atstāšana malā bija saistīta ar viņa sniegumu pirmajā piecās spēlēs,” tā 6. maijā izteicās komandas galvenais treneris Raviļs Sabitovs.

Tāpat jāatzīmē Alana Siņeļņikova, Maksima Rafaļska un Vladislava Kozlova atgriešanās sastāvā. Jā, iepriekšējā spēlē neviens no viņiem vēl nebija gatavs uz visiem 100%, taču pie esošā sastāva visu trīs futbolistu klātesamība laukumā ir būtiska. Mačā pret valmieriešiem nevarēs piedalīties malējais aizsargs Vjačeslavs Jemeļjaņenko, kurš varētu atgriezties ierindā pēc jūnija pārtraukuma. Optimālajā formā arī nav aizsargs Sadī Gejs. “Rezultāts pret “Mettu” nav no pozitīvajiem, bet pret Valmieru neveiksme, domāju, nedrīkst būt,” kategorisks par gaidāmās spēles iznākumu ir Jelgavas vienības galvenais treneris.

Pretinieks

Tam pamatā, protams, valmieriešu līdz šim uzrādītie rezultāti Virslīgas mačos. Viens punkts sešās spēlēs, 25 ielaistie vārti un virkne Virslīgas debitantu sastāvā. Trijos mačos “Valmiera Glass/ViA” komanda piedzīvoja sagrāves: 0:4 Liepājā, 0:6 mājās pret RFS un 1:6 izbraukumā pret “Riga”. Pozitīvais Valmieras rezultātos ir neizšķirts izbraukuma spēlē pret “Mettu/LU” un seši gūtie vārti, kas ir divreiz vairāk nekā “Jelgavai”. Zīmīgi, ka visus sešus vārtus ir guvuši seši dažādi futbolisti.

Vidzemes komanda starp pārējām Virslīgas vienībām izceļas ar to, ka tās sastāvā pārsvarā spēlē vietēji futbolisti. Valmieras, Staiceles un Smiltenes futbolisti veido 90% no “Valmiera Glass/ViA” sastāva. Papildus spēku dod leģionāri Tjerī Mukuta un Ivans Kņazevs, kurš gan savainojuma dēļ gaidāmajā mačā nepiedalīsies. Viens no trim valmieriešu vārtsargiem ir savulaik Jelgavā spēlējušais Marks Bogdanovs. Pagaidām pēcspēles sitienu meistars un “Blackpool” uzvarētājs ir spēlējis dublieru čempionātā, taču “Valmieras” galvenais treneris Gatis Ērglis neizslēdz Bogdanova došanos laukumā kādā no Virslīgas spēlēm.

Starp valmieriešu līderiem jāmin 25 gadus vecais pussargs Mārcis Ērglis, kurš savas komandas iepriekšējā spēlē atzīmējās ar vārtu guvumu. Tāpat nedrīkst aizmirst par bijušajiem mūsu komandas spēlētājiem Artūru Pallo un Gati Kalniņu. Šoziem “Jelgavas” sastāvā mēģinājis nokļūt arī Konstantīns Fjodorovs, kurš tagad cīnās par vietu Vidzemes vienības sastāvā. Divi Valmieras futbolisti spēlē Latvijas jaunatnes izlasēs: Kristers Lūsiņš ir U19 komandas kandidāts, kamēr Alvis Jaunzems jau tēmē uz vietu U21 izlases sastāvā. Tieši Jaunzems izpildīja centrējumu pie Marko Regžas trešajiem gūtajiem vārtiem Latvijas U19 neticamajā uzvarā pār Ungāriju.

Savstarpējās spēles

Iepriekšējā tikšanās Jelgavas un Valmieras komandām datējama ar 2013. gada 21. jūliju, kad Latvijas kausa 1/8 fināla ietvaros FK “Jelgava” ar 3:1 pieveica Valmieras FK BSS. Kopš tās spēles jelgavnieku sastāvā palikuši Mindaugs Grigarāvičs un Valērijs Redjko. Savukārt valmieriešiem minētajā spēlē laukumā devās Valts Jaunzems un Artūrs Bankavs, kuri, visticamāk, piedalīsies arī gaidāmajā mačā.

Sešas sezonas Jelgavas un Valmieras pilsētu komandas spēkojušās 1. līgas ietvaros, kopā aizvadot 12 savstarpējās spēles. Uzvaras 1. līgas mačos tika dalītas uz pusēm – seši panākumi valmieriešiem, seši jelgavniekiem. Interesanti arī tas, kas savas uzvaras Valmiera izcīnīja laika periodā no 2004. līdz 2006. gadam, kamēr “Jelgava” sešus panākumus pēc kārtas svinēja sezonās, kad cīnījās un galu galā izcīnīja ceļazīmi uz Virslīgu. Vārtu attiecība minētajās spēlēs ir 21:20 par labu Valmierai.

Mājas spēle

Biļetes cena uz “Jelgavas” mājas spēlēm ir divi eiro. Kartes “Mana Jelgava” īpašniekiem ieeja uz visām mājas spēlēm ir bezmaksas.