Ziemassvētku ziņas

Futbola kluba “Jelgava” meistarkomanda turpina gatavošanos dalībai 2019. gada “Optibet” Virslīgas sezonā, strādājot treniņu zālē un pāreju tirgū.

Sākot ar 17. decembri pēc pilnvērtīgas treniņu programmas strādā vārtsargi Vladislavs Kurakins un Germans Māliņš, aizsargi Renārs Rode, Ivo Minkevičs un Valērijs Redjko, pussargi Artis Lazdiņš, Andris Krušatins, Mindaugs Grigarāvičs un Oskars Soroka, kā arī uzbrucēji Marks Kurtišs un Daniils Hvoiņickis. Viktors Litvinskis un Helvijs Staļģis šobrīd atgūstas no savainojumiem, bet leģionāri Jaels Eisdens, Naims Šarifi un Gurams Lukava komandas rīcībā atgriezīsies nākamā gada 7.janvārī.

Tikmēr komandu atstājis fizioterapeits Jurijs Ksenzovs, kurš turpmākstrādās futbola klubā “Liepāja”. Jurčiks bijis kopā ar mūsu komandu vairākas sezonas, palīdzot spēlētājiem atgūties pēc grūtām cīņām Latvijas un Eiropas laukumos. Jaunus klubus (vai klubi atraduši viņus) atraduši Alans Siņeļņikovs (RFS) un Andrejs Kiriļins (Jūrmalas “Spartaks”).

Par vēl vienu aļņu jaunpienācēju kļūs šogad Latvijas nacionālajā izlasē debitējušais Eduards Emsis. Jāmin, ka pussargam līdz 2019. gada 3. februārim spēkā līgums ar Futbola klubu “Metta”/”Latvijas Universitāte” un pašlaik ir panākta vienošanās, ka līgums ar Rīgas vienību tiks atstrādāts līdz galam.

Studentu rindas Eduards Emsis pārstāvējis piecas sezonas, Virslīgā aizvadot 75 spēles un gūstot trīs vārtus. Šī gada 11. septembrī Latvijas U21 izlases mačā pret Angliju Eduards iedzīvojās savainojumā un izlaida sezonas atlikušo daļu. Neraugoties uz rudenī gūto savainojumu, 1996. gadā dzimušais futbolists aizvadīto sezonu var nosaukt par itin veiksmīgu, jo izdevies debitēt Latvijas nacionālajā izlasē [pārbaudes mačā pret Dienvidkoreju], kļūt par savas kluba komandas līderi un nostiprināties Latvijas U21 izlases pamatsastāvā. Līgums ar 22 gadus veco futbolistu parakstīts līdz 2020. gada 30. novembrim.