Finišējam!

2020. gada Virslīgas čempionāta noslēdzošās kārtas spēlē FK “Jelgava” Zemgales Olimpiskā centra Jāņa Lūša stadionā uzņems “Liepāju”. Sākums plkst. 12:30.

Visneparastākā sezona Latvijas futbola un futbola kluba “Jelgava” vēsturē sasniegusi finišu. Pēdējās kārtas mačos noskaidrosies galīgais vietu sadalījums un atrisināsies jautājums par čempionāta rezultatīvāko spēlētāju. Jelgavnieki tabulā atrodas 7. vietā un tikai pie viena scenārija – “Daugavpils” uzvar “Spartaku”, “Jelgava” zaudē “Liepājai” – var noslīdēt vienu pozīciju zemāk. Līdz ar to beigu rezultāts, visticamāk, būs identisks tam, kas bija sezonu iepriekš.

26. kārtā “Jelgava” piedzīvoja savu lielāko zaudējumu Virslīgas vēsturē – 0:7 pret Jūrmalas “Spartaku”. Tālajā 2005. gadā Zemgales vienība 1. līgas čempionātā piekāpās FK “Ventspils” dublieriem ar 0:8, kas ir kluba antirekords. Jāatceras, ka ceturtdienas spēlē aļņiem nevarēja palīdzēt vairāki futbolisti, kuri atradās pašizolācijā pēc kontakta ar Covid-19 slimnieku.

Pirms pēdējās kārtas spēles sastāvā atgriezušies četri futbolisti, bet vēl par dažu dalību būs skaidrs vien pāris stundas līdz mača sākumam. Atpakaļ ierindā ir šosezon Virslīgā debitējušie kluba audzēkņi Markuss Kruglaužs un Jēkabs Šteinburgs, kā arī Germans Saveļjevs. Savu Virslīgas debiju, iespējams, piedzīvos vēl viens audzēknis Mareks Plonis.

Mačs pret Jūrmalas “Spartaku” ar savainojumu beidzās Bogdanam Samoilovam. Pēc sadursmes ar pretinieku Bogdana kājai bija nepieciešams uzlikt divas šuves. Tuvākās divas nedēļas futbolists pavadīs, atjaunojoties pēc spēlē gūtās traumas.

Pretinieks

FK “Liepāja” sezonas finišē demonstrē jaudīgu un rezultatīvu sniegumu, kas nesa komandai uzvaru Latvijas kausā un Eirokausu ceļazīmi. Virslīgas tabulā liepājnieki ierindosies 5. vai 6. pozīcijā, beigās palaižot priekšā citu Kurzemes vienību FK “Ventspils”.

Noslēdzošās kārtas galvenā intriga – kurš kļūs par čempionāta rezultatīvāko spēlētāju. Liepājnieku snaiperis Ilariu Dodo par vieniem vārtiem atpaliek no spartakieša Nemaņas Belakoviča. Paredzam, ka Dodo partneri darīs visu, lai brazīlietis raida pēc iespējas vairāk bumbu FK “Jelgava” vārtos.

Savstarpējās spēles

Pēdējās trīs sezonās FK “Liepāja” kļuvusi par ļoti neērtu pretinieci jelgavniekiem. Šogad, piemērām, divās savstarpējās spēlēs liepājnieki izcīnījuši uzvaras ar kopējo bilanci 8:2. Mačs Zemgales Olimpiskā centra stadionā noslēdzās ar mājinieku sagrāvi 5:1 (divi vārti bombardierim Dodo). “Jelgava” nav uzvarējusi “Liepāju” jau desmit mačos pēc kārtas. Savukārt mājas laukumā aļņi nespēj pieveikt liepājniekus četrarpus gadus.

Mājas spēle

29. novembra mačs ieies Latvijas futbola vēsturē. Tik vēlu uz dabīgā seguma laukumiem vietējās futbola sacensības līdz šim vēl nebija notikušas. Jāatgādina, ka skatītājiem liegta iespēja atrasties tribīnēs, taču visus nevienaldzīgos priecāsimies redzēt un dzirdēt aiz žoga. Spēles tiešraidi būs iespējams vērtos Best4Sport TV kanālā.