Jaunieši uz starta līnijas

30. martā startēs Latvijas jaunatnes čempionātu sezona. Marta pēdējā nedēļas nogalē spēles aizvadīs divas “futbola skolas Jelgava” jauniešu komandas.

Sākot ar šo sezonu jaunie Jelgavas futbolisti valsts mēroga sacensībās piedalīsies zem FS [futbola skola] Jelgava nosaukuma. Piecās vecuma grupās futbolā 11 uz 11 FS Jelgava pārstāvēs septiņas komandas. U13, U15 un U16 vecumos Jelgavas komandas sacentīsies spēcīgākajā Elites grupā.

“Elitē vēlamies sasniegt pēc iespējas labāku rezultātu,” stāsta jaunatnes akadēmijas vadītājs Edgars Kļenausks, “strādājot ar U15 un U16 komandām treneri ir ieguldījuši lielu darbu”. U18 komanda šogad startēs Meistarības grupā, un kalpos kā papildus spēļu un pieredzes gūšana 2003. gadā dzimušajiem futbolistiem.

U14 komanda pagājušajā gadā palika Meistarības grupā, tāpēc šogad šai komandai stādam mērķi tikt Elites grupā,” stāsta Kļenausks, “tikai spēlējot ar labākajiem jaunie spēlētāji var apzināties savu līmeni.” Vēl jābilst, ka šajā vecumā FS Jelgava ir pārstāvēta arī Attīstības grupā.

U13 vecumā jaunie jelgavnieki startēs Elites grupas A apakšgrupā. “Šajā vecumā mums ir pietiekami laba komanda, kurai ir jāsaglabā vietu Elites grupā arī uz nākamo gadu. Taču tas nebūs viegli, jo šajā vecumā ir ļoti daudz līdzīga līmeņa vienību,” norāda akadēmijas vadītājs, piebilstot, ka šī vecuma Attīstības grupā startēs vēl viena FS Jelgava komanda.

Tāpat jelgavnieki sacentīsies Zemgales čempionātā futbolā 8 uz 8 [U12 vecumā uzstādīts mērķis tikt Latvijas finālturnīrā]. Sieviešu 1. līgā pēc gada pārtraukuma startēs apvienotā FK “Iecava” un FK “Jelgava” komanda. “Šobrīd mums nav tādas kapacitātes, lai aizvadītu pilnvērtīgu sezonu kā atsevišķai sieviešu komandai,” atzīst Kļenausks.

Jaunatne savas mājas spēles aizvadīs Futbola kluba “Jelgava” sporta bāzē Kārklu ielā 6. Mači pārsvarā notiks uz mākslīgā seguma laukumā, ar varbūtību vasarā aizvadīt atsevišķas spēles bāzes dabīgajā laukumā.

Pirmās sacensības paredzētas tuvākajā nedēļas nogalē. 30. martā plkst. 15:30 FS Jelgava U14 komanda uzņems “Ventspils” futbola akadēmijas jauniešus, bet dienu vēlāk plkst. 14:00 savu pirmo spēli aizvadīs U18 puiši, kuri savā laukumā tiksies ar FK “Pļaviņas DM” vienaudžiem.