“Jelgava” sāk sadarbību ar Limasolas AEL

Šonedēļ futbola kluba “Jelgava” meistarkomanda devusies uz Lietuvas pilsētu Marijampoli, kur aizvada piecu dienu treniņnometni. Piektdien trenera Mariana Pahara padotie nospēlēs pārbaudes spēli pret “Palangu” un dosies atpakaļ uz Jelgavu, kur februārī un martā paredzētas vēl sešas sagatavošanās spēles.

Taču par visu pēc kārtas. Šomēnes komanda trenējās kluba bāzē un “Skonto” hallē, bet 25. datumā Tallinā aizvadīja pirmo spēli kalendārajā gadā. Aļņi spēlēja 1:1 neizšķirti ar Dmitrija Kalašņikova vadīto Narvas “Trans”. Pirmajā puslaikā Igaunijas un Latvijas komandu duelī vārti netika gūti. Neilgi pēc pārtraukuma Narvas futbolisti realizēja soda sitienu, tomēr “Jelgavai” sanāca ātri atspēlēties – vārtus pēc skaistas kombinācijas guva pussargs no Serbijas, kurš komandai bija pievienojies uz pārbaudes laiku.

Starta sastāvs pret “Trans”: Māliņš – Šarifi, Rode, Rašo, Redjko, Eisdens, Lukava, Ivanovs, pārbaudāmais spēlētājs (Nīderlande), pārbaudāmais spēlētājs (Nīderlande), pārbaudāmais spēlētājs (Gruzija)

Uz maiņu nāca: Kurakins, Salmiņš, Minkevičs, Hvoiņickis, Lazdiņš, pārbaudāmais spēlētājs (Nīderlande), pārbaudāmais spēlētājs (Serbija)

Piektdienas mačā debiju Zemgales komandā piedzīvoja Melnkalnes centra aizsargs Momčilo Rašo, bet uz treniņnometni Lietuva devies jaunais kipriešu pussargs Stilianoss Panteli. Minētie futbolisti pievienojušies “Jelgavai” no Kipras čempionāta vadošās vienības Limasolas AEL, ar ko Jelgavas klubs vienojies par sadarbību.

Varam paziņot, ka 1997. gadā dzimušais melnkalnietis Rašo un divus gadus jaunāks kiprietis Panteli papildinājuši kluba rindas uz īres tiesībām. Momčilo Rašo karjeras laikā paguvis uzspēlēt Čehijas 2. pēc spēka līgā, kā arī Melnkalnes un Maķedonijas augstākajās līgās. Maķedonijā Rašo nospēlēja divas sezonas pazīstamās “Rabotnički” komandas sastāvā, kļūstot par Skopjes vienības vadošo aizsargu. Pirms 2018/19. gada sezonas Melnkalnes U21 izlasē uzspēlējušais futbolists pievienojās Limasolas AEL, taču tur nespēja izcīnīt vietu starta vienpadsmitniekā.

Stilianoss Panteli 16 gadu vecumā debitēja Kipras augstākajā līgā, nākot uz maiņu AEL mačā pret “Doxa”. 2017/18. gada sezonā talantīgais futbolists uz īres tiesībām pievienojās citai Kipras komandai “Olympiacos”, kur nospēlēja 19 mačus valsts spēcīgākajā čempionātā. Tāpat Panteli regulāri saņēma izsaukumus uz Kipras U17 un U19 izlasēm.

Diemžēl ar papildinājumiem nāk arī zaudējumi. Vienā no treniņiem ceļgala krusteniskās saites saplēsa uzbrucējs Marks Kurtišs, kuram pagājušajā nedēļā jau tika uztaisīta operācija. Piektdien Marks dosies uz Spāniju, kur izies rehabilitāciju pie fizioterapeitiem un ārstiem, kuri savulaik strādājuši ar Aleksandru Cauņu. Pats Aleksandrs aktīvi piedalās komandas treniņprocesā, savienojot individuālos vingrinājumus un kopējās grupas treniņus.

28. janvārī meistarkomanda devās uz Marijampoli, kur līdz piektdienai aizvadīs treniņnometni. Komanda trenējas divas reizes dienā, bet piektdien nospēlēs jau iepriekš pieminēto spēli pret “Palangu”. Februāra vidū jelgavnieki uz Lietuvu dosies vēlreiz, taču sākotnēji Viļņā paredzētā pārbaudes spēlē pret “Trakai” pārcelta uz mūsu kluba treniņbāzi [23.02 plkst. 15:30]. Ar atjaunoto spēļu grafiku var iepazīties mājaslapas sadaļā nākamās spēles.

Komandas sastāvs treniņnometnē [28.01 – 01.02]: Vladislavs Kurakins, Germans Māliņš, Jaels Eisdens, Andris Krušatins, Artis Lazdiņš, Ivo Minkevičs, Stilianoss Panteli, Ņikita Ivanovs, Eduards Emsis, Artjoms Vorobjovs, Oskars Soroka, Gurams Lukava, Viktors Litvinskis, Daniils Hvoiņickis, Valērijs Redjko, Leo Salmiņš, Momčilo Rašo, Naims Šarifi, Aleksandrs Cauņa. Tāpat Marijampolē atrodas četri pārbaudāmie spēlētāji: trīs ārzemnieki [no Nīderlandes, Gruzijas un Horvātijas] un viens pašmāju spēlētājs, kurš salīdzinoši nesen spēlējis Jelgavas klubā [brīdinām: šoreiz uzminēt būs ļoti grūti!].