Par jaunatnes Olimpiādi Jelgavā

Futbola kluba “Jelgava” prezidents Māris Peilāns: “Prieks par mūsu zēnu sniegumu, taču Latvijas Olimpiskās komitejas [LOK] prezidents izcēlās ar klaju liekulību.”

“Lepojos, ka VIII Latvijas Jaunatnes olimpiādē Jelgavā mūsu zēni ierindojās labāko trijniekā, tomēr bija neparasti dīvaini klausīties Latvijas Olimpiskās komitejas prezidenta Aldona Vrubļevska un Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētāja Andra Rāviņa klaji liekulīgajām uzrunām. Jo labi zinām viņu līdz šim bremzējošo un negatīvo attieksmi pret futbola klubu “Jelgava”, tā futbola skolu un tā jauno sporta bāzi, kuru tomēr viņi vēlējās izmantot šai olimpiādei,” secina FK “Jelgava” prezidents Māris Peilāns.

“Vēlos informēt plašāku sabiedrību par to, ka sākotnēji FK “Jelgava” nevēlējās atvēlēt jaunatnes olimpiādei nedz sporta laukumus, nedz jauniešu komandu, kas pārstāvētu Jelgavu no FK “Jelgava” paspārnē darbojošās, Izglītības valsts kvalitātes dienesta akreditētās, profesionālās ievirzes sporta izglītības iestādes “Futbola skola Jelgava”. Ja jau esam politiķiem un funkcionāriem traucējošs “privāts klubs” par spīti savam patriotismam un centieniem godināt Jelgavas vārdu vai savulaik Eirokausos aizstāvēt arī Latvijas godu, tad mums nav ko darīt pašvaldības pasākumā,” pauž Peilāns.

FK “Jelgava” prezidents uzsver, ka klubs tomēr piekāpās, FK “Jelgava” laukumi tika atvēlēti olimpiādei un futbola skolas “Jelgava” jaunieši piedalījās sacensībās divu iemeslu dēļ. Pirmais no tiem ir paši jaunieši = lai viņiem būtu prieks un gandarījums. Otrs iemesls ir vienkāršs patriotisms, jo Jelgava nekad nav bijusi un nebūs tikai viena persona – Rāviņš. Jelgava ir jelgavnieki, tostarp arī FK “Jelgava” un futbola skolas audzēkņi. Savu lomu gan nospēlēja arī tas, ka daudziem Jelgavas pilsētas pašvaldības darbiniekiem piemīt cienījama pacietība, neatlaidība un atbildības izjūta.

“Ja zēni par dalību olimpiādē jūtas priecīgi un gandarīti, ja viņi bija lepni pārstāvēt Jelgavas pilsētu un mūsu klubu, tad tas ir tieši tas, kāpēc klubs vispār nolēma atsaukties uz dalību jaunatnes olimpiādē. Un man vienalga, ka šoreiz netika izcīnīta pirmā vieta, jo kopumā ar mūsu zēnu sniegumu esmu apmierināts, jo savu līmeni līderu trijniekā viņi apliecināja,” pauž kluba prezidets.

Jaunatnes olimpiādes noslēgumā LOK prezidents Aldons Vrubļevskis pauda vislielāko pateicību Jelgavas pilsētai – olimpiādes organizatoriem, kas uzņēma savās sporta bāzēs, uzsverot paldies, par viesmīlīgo uzņemšanu. No Vrubļevska tā ir augstākā mēra liekulība, jo olimpiādes zēnu futbola mačus uzņēma tieši tas “privātais klubs”, kuram vēl pagājušā gada rudenī tas pats Vrubļevskis pa visām varītēm centās bremzēt valsts finansējumu sporta bāzes pabeigšanai.

Vai uz liekulīgo un divkosīgo uzrunu Jelgavā Vrubļevskim bija aizmirsies tas, ko viņš pauda Latvijas Radio 2018. gada oktobrī? Varam atgādināt, ka pēc tam, kad no citiem mērķiem neizmantotiem līdzekļiem futbola kluba “Jelgava” treniņbāzes izveides projekta pabeigšanai valdība plānoja 450 000 eiro piešķīrumu, Aldons Vrubļevskis Latvijas Radio pauda neapmierinātību ar Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) darba metodēm, septembrī rakstītu FK “Jelgava” vēstuli ministrijā atzīstot par tik steidzamu, ka “privāta kluba” “parādu segšanai” piešķir teju pusmiljonu eiro. Bet tieši tajā pašā klubā notika Vrubļevska rīkotās olimpiādes mači.

Rāviņš liekulīgi pauda savu “liels paldies visiem sportistiem par piedalīšanos, par darbu, ko ieguldījāt, gatavojoties olimpiādei”, kaut gan saistībā ar “gatavošanos” un ar futbolistu jauno bāzi samazināja finansējumu visam – gan FK “Jelgava”, gan dublieru čempionātam, gan futbola skolai, jo, kā liecina domes dokumenti, visiem šiem mērķiem pašvaldības atbalsts samazinājās no 90 000 eiro līdz 60 000 eiro.

“Šāda LOK prezidenta un Jelgavas mēra divkosība un liekulība atsauc atmiņā Aigara Graubas filmu “Sapņu komanda 1935” – ne ar pašas komandas gaitām, bet ar sporta notikumu fonā atainoto divkosīgo politiķu un funkcionāru liekulību, kuri shēmoja savas politiskās un amorālās shēmas, autoritāri savu shēmu un sazvērestību teoriju varā “mērija” patiesus un godīgus sportistus,” secina Peilāns.

FK “Jelgava” prezidents, kurš ir arī SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate”” valdes priekšsēdētājs, vēlas atgādināt Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājam un Latvijas Olimpiskās komitejas prezidentam, ka viņu sazvērestību teorijās apdziedātais “privātais” FK “Jelgava” kā sabiedriskā organizācija tika dibināts, sākotnēji piedaloties arī pašai pašvaldībai, laikā, kad tā sponsors vēl nebija “Igate”. Pienākot klāt šim sponsoram, turpinājās kluba izaugsme, kas vainagojās ar Virslīgas medaļu izcīnīšanu un panākumiem Eiropas sacensībās. Tā arī ir visa “Igates” “sazvērestība” Jelgavā.