Par skaistu un tīru futbolu!

5. martā futbola kluba birojā Rūpniecības ielā 77 “Jelgava” izpildīja noslēdzošo pirmssezonas sagatavošanas posma darbu. Svinīgā prezentācijas pasākumā futbolisti ieguva jaunās formas, bet klātesošie līdzjutēji un vietējo mediju pārstāvji uzzināja par galvenās komandas un kluba aktualitātēm.

Otrdienas vakarā FK “Jelgava” biroja sanāksmju telpā bija sarežģīti atrast brīvu vietu. Zemgales vadošā futbola kluba prezentāciju apmeklēja kupls atbalstītāju skaits no Jelgavas un Rīgas. Ar ievadrunu pasākumā uzstājās Armands Peilāns, kurš šogad kļuvis par kluba direktoru. “Lepojamies, ka tagad esam jaunās telpās,” stāstīja Armands, “Jāatzīst, ka mūsu birojs, droši vien, ir savā veidā unikāls. Visas šeit esošās mēbeles bija ziedotas, bet mēs tām iedevām otro elpu.”

“Lepojamies, ka mūsu bāzē futbolisti var trenēties kvalitatīvos laukumos. Prieks par audzēkņiem un treneriem, kuriem ir lieliski apstākļi pilnveidoties. Virslīgas komandai saskatu dzirksteles acīs, kas palīdzēt braši cīnīties sezonā.”

Kas attiecas uz mārketinga aktivitātēm, kluba direktors pastāstīja par akciju sadarbībā ar veikalu Xsports, kuras ietvaros čaklie mājas spēļu apmeklētāji varēs laimēt velosipēdu. Akadēmijas jauniešiem savukārt sagatavota pārsteiguma balva, ko sezonas beigās iegūs tas, kurš apmeklēs visvairāk mājas spēļu.

Ar savu redzējumu par gaidāmo sezonu iepazīstināja Virslīgas komandas galvenais treneris Marians Pahars. “Mēs esam labi pastrādājuši pirmssezonas posmā,” atzina treneris, “mums ir jauna komanda, kurā daudz gados jauno spēlētāju.”

“Šogad izdarīsim visu, lai iepriecinātu mūsu vadību, līdzjutējus un Jelgavu kā pilsētu. “Jelgava” vienmēr izvirzīja augstākos mērķus, bija izcīnījusi trofejas. Jā, pēdējos divos gados lielu panākumu nebija, taču esmu pārliecināts, ka nākotnē tie atgriezīsies. Cik ātri? Nevaru tagad solīt. Tomēr mums ir visas iespējas sasniegt lielas lietas.

Jelgavā ir spēcīgs treneru štābs, kvalitatīvs apkalpojošais personāls un profesionāla administrācija ar kluba prezidentu priekšgalā. Par mērķiem? Esmu pret skaļiem lozungiem. Zinu, ka varam apspēlēt jebkuru pretinieku. No spēlētājiem sagaidu vēlmi un pārliecību, ka mēs varam sasniegt daudz. Minēšu, ka pašatdeve ir augstākajā līmenī.

Jā, dažiem spēlētājiem ir savainojumi, kas saistās ar lielām slodzēm pirmssezonā. Sezonu nevarēs sākt Andris Krušatins, Marks Kurtišs un Helvijs Staļģis. Pārējie gatavojas čempionāta sākumam, taču arī te ir dažas nianses.”

Jelgavas Pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece Rita Vectirāne pauda ticību, ka sezona būs veiksmīga. “Jelgava ir komanda, kurai ir ļoti atbalstošs un uzticīgs līdzjutēju pulks,” uzsvēra Vectirāne, “Virslīgas komandas spēlētāji ir kā paraugs akadēmijas jauniešiem, kuri vēlas līdzināties profesionāļiem.”

Kluba prezidents Māris Peilāns savā runā daudz akcentēja kluba un pašvaldības mijiedarbību, kurai nākotne būtu vēlams uzlaboties.

“Agrāk sezonu sākām Olainē, jo Jelgavā vienkārši nebija iespējas aizvadīt mačus. Mēs noslogojām Zemgales Olimpiskā centra dabīgo zālienu, jo nebija citu iespēju. Nevarējām aizvadīt kvalitatīvu treniņprocesu. Taču tagad esam uzbūvējuši mājas, kur var pulcēties gan jaunie futbolisti un viņu vecāki, gan Virslīgas komandas spēlētāji.

Tomēr mēs neesam prom no ZOCa. Vēlāmies lielās spēles aizvadīt tur. Esam pierādījuši, ka varam noorganizēt futbola svētkus pilsētā. Tajā pašā laikā turpināsim pilnveidot kluba bāzi, lai jaunajiem jelgavniekiem un pilsētas viesiem būtu kvalitatīvi treniņu apstākļi. Agri vai vēlu labie nodomi pārtaps rezultātā.

Kas attiecas uz Virslīgu, tad paredzu interesantu sezonu. Diemžēl ne tikai pozitīvā ziņā. To var noprast pēc visa, kas šoziem noticis futbola kuluāros… Mēs paši esam par tīru spēli un pieprasām to no mūsu partneriem. Jābūt godīgai attieksmei pret sevi un pārējiem. Tad futbols būs #1 ne tikai pasaulē, bet arī Jelgavā un Zemgalē.”

Kluba prezidentam prasīja par Virslīgas komandas sportiskiem mērķiem šajā sezonā, kurus gan Māris Peilāns nevēlējās konkretizēt. “Šogad darīsim citādāk. Bez skaļiem saukļiem par atgriešanos Eiropā… Esmu bijis Beļģijā pie kādas senas komandas, kas Eirokausos savā vēsturē spēlēja tikai vienu reizi. Tur mani pārsteidza, ka jau divas stundas pirms spēles stadiona telpās notika jestrs burziņš. Un viss turpinājās arī 3-4 stundas pēc futbola. Mums, protams, gribētos balansu. Lai rezultāti būtu krietni virs vidējā, bet lai arī mums pašiem ir prieks atrasties stadionā.”

Marians Pahars, atbildot uz šo pašu jautājumu norādīja, ka komandas sniegums nav atkarīgs no vietas, ko par mērķi stāda vadība vai līdzjutēji. “Mēs centīsimies uzvarēt katrā spēlē. Ja izdarīsim visu, uz ko šobrīd esam spējīgi, tad viss būs labi. Konkrētāk par vietām un mērķiem varēsim runāt pēc kādiem diviem mēnešiem.”

Atgādinām, ka sezonas pirmā spēle sestdien 9. martā risināsies kluba sporta bāzē. Pretiniekos “Jelgavai” būs neilgi pirms sezonas bez trenera palikusī “Riga” FC vienība.

Futbola kluba “Jelgava” 2019. gada sastāvs:

Vārtsargi

1 Germans Māliņš
35 Vladislavs Kurakins

Aizsargi

22 Džeremijs Fernandess (Nīderlande)
77 Viktors Litvinskis
5 Ivo Minkevičs
27 Momčilo Rašo (Melnkalne)
7 Valērijs Redjko
3 Renārs Rode
23 Naims Šarifi (Krievija)
12 Artjoms Osipovs
18 Helvijs Staļģis
30 Leo Salmiņš

Pussargi

6 Jaels Eisdens (Nīderlande)
20 Daniils Hvoiņickis
19 Andris Krušatins
28 Artis Lazdiņš
29 Stilianoss Panteli (Kipra)
14 Iraklijs Bidzinašvili (Gruzija)
4 Jakovs Biļjans (Horvātija)
15 Dāvis Indrāns
21 Eduards Emsis
8 Aleksandrs Cauņa
88 Artjoms Vorobjovs

Uzbrucēji

10 Gurams Lukava (Gruzija)
24 Džaneiro Purperharts (Nīderlande)
11 Marks Kurtišs
17 Ņikita Ivanovs
9 Aivars Emsis
99 Vsevolods Čamkins